PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Patryk29 11 paź 2014, 19:41
Nie mówie ze terapia to jakas rewelacja i kazdemu pomoze na depresje, ale faktem jest ze to mysli kreuja nasza swiadomosc i tego kim jestesmy, terapia jest po to by nauczyc sie zyc inaczej lub zyc tak jak sie zyje ale nauczyc sie znosic lepiej rzeczywistosc i klopoty, myslisze ze takie gadanie nie dziala na mózg, jak byles maly i sie uczyles róznych rzeczy myslisze ze to nei ma wplywu na to jak sie ze soba czujesz, czy jestes inteligenty czy glupi, czy smialy czy nie smialy to wszystko ma znaczenie w depresji,leki sa bardzo wazne w depresji ale one dzialaja tylko na objawy depresji nie lecza mózgu ponoc :D
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Tojaaa 11 paź 2014, 19:42
lunatic napisał(a):Patryk29,
na jakie inne tematy? wiesz co chodziłem kiedys do takiej psycholog co pierniczyła własnie o nie wiadomo czym i ja tez gadałem o nie wiadomo czym, tak tylko jeżdziłęm wtedy do niej zeby sobie pogadac, ale to nie dało zadnego efektu, jak chcesz rozwiazac problem gadając o czym innym?

Ale mnie rozśmieszyles o pitoleniu o niczym :mrgreen:
Patryk pewnie miał na mysli to, ze na grupowej rozmawiasz tez o sukcesach, o tym, jak minął dzień, co dobrego sie wydarzyło, u mnie na grupowej tak wlasnie jest

-- 11 paź 2014, 19:43 --

Patryk29 napisał(a):Nie mówie ze terapia to jakas rewelacja i kazdemu pomoze na depresje, ale faktem jest ze to mysli kreuja nasza swiadomosc i tego kim jestesmy, terapia jest po to by nauczyc sie zyc inaczej lub zyc tak jak sie zyje ale nauczyc sie znosic lepiej rzeczywistosc i klopoty, myslisze ze takie gadanie nie dziala na mózg, jak byles maly i sie uczyles róznych rzeczy myslisze ze to nei ma wplywu na to jak sie ze soba czujesz, czy jestes inteligenty czy glupi, czy smialy czy nie smialy to wszystko ma znaczenie w depresji,leki sa bardzo wazne w depresji ale one dzialaja tylko na objawy depresji nie lecza mózgu ponoc :D

Święta prawda

przez Patryk29 11 paź 2014, 19:44
Dokladnie Tojaaa o czyms innym po poprostu

-- 11 paź 2014, 19:47 --

Mi nawet to ze Tojaaa napisala swieta prawda sprawilo lekka przyjemnosc, bo wiem ze na cos sie jeszcze moge przydac, nawet komus cos doradzic lub odradzic, wtedy czuje ze do czego jeszcze jestem potrzebny, ze nie jeste ze mna tak zle, choc jest :evil:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 11 paź 2014, 19:48
Tojaaa,
no to cos takiego to jest dla mnie strata czasu, przerabialem cos takiego i na jednej grupowej terapi i na drugiej grupowej w szpitalu, z jednej i drugiej wyszedłem ze swoimi problemami nierozwiązanymi, nawet nie liźniętymi, chyba dlatego w szpitalu zalecili mi indywidualną a nie grupowa

przez Patryk29 11 paź 2014, 19:49
Ja chodze na grupy AA i tam tez sie nie mówi tylko o alkoholu, o róznych rzecach, wiesz ilu ja ludzi róznych znam z Polski, nawet z Warszawy jest gosciu i przyjezdza 400km bo grupa jest zajefajna

przez lunatic 11 paź 2014, 19:53
Patryk29,
ale celem terapii nie ma byc poznanie nowych ludzi tylko wyjście ze swoich problemów, jakbym chciał poznac ludzi to bym sobie zalozyl konto na randki.interia.pl czy na innym badziewiu
w szpitalu tez poznałem fajne osoby no i co z tego, uleczyło mnie to ze poznalem problemy innych jak moje tak jak były nierozwiązane tak zostały? nie uleczyło

przez Patryk29 11 paź 2014, 19:58
Ok zrobisz jak uwazasz, jezeli twój problem lezy w zaburzonej biochemi mózgu to ok, ale na koniec dam ci jeszcze jeden przyklad, ja trenuje na silowni i powiem ci ze nieraz jak nie mialem jeszcze depresji nie chcialo mi sie isc, bo kto lubi dzwigac tony zelastwa a mimo tego teraz bedac chorym na depresje chodze cwiczyc i tez mnie to nei ulecza?? Ale wiesz po co tam chodze?? Bo dzieki temu troche lepiej sie poczuje i przy okazji bede lepiej wygladal,a ty bys chcial wziasc cudowny lek i obudzic sie rano zdrowym, niestety ale tak sie nie da i jezeli sam nie zawezmiesz sie to nic sie nie zmieni i za kolejne 10 lat bedziesz pisal to samo na forum, byc moze i ze mna bedzie podobnie ale chcem ci pokazac jak to dziala, nie robiac nic w zaden sposób nie polepszysz swojej sytuacji, takich przykladów móglbym ci podac wiecej to z silownia to taka drobna rzecz
Ostatnio edytowano 11 paź 2014, 19:59 przez Patryk29, łącznie edytowano 1 raz

przez lunatic 11 paź 2014, 19:58
zreszta sam sobie jestem winny, mialem zalecenie terapii indywidualnej i jak mialem okazje to nie poszedłem, teraz bym chciał ale w tej chwili nie mam takiej mozliwości, jak bede mial to pojde, a grupowa w moim przypadku moze byc jako dodatek, nic wiecej

przez Tojaaa 11 paź 2014, 19:59
lunatic, powiedz co Twoim zdaniem uleczyło by Cie? Czego oczekujesz?jaki masz pomysł, nawet najbardziej nierealny?

-- 11 paź 2014, 20:00 --

Patryk29, pewnie, ze jestes potrzebny. Pamietam kiedyś mi napisałeś ze paro potrzebuje czasem długiego rozkręcania, wiec czekałam i czekam dalej :D

przez Martiszon 11 paź 2014, 20:01
lunatic, ale przecież Twoim głównym problemem jest właśnie fobia społeczna! Skąd wiesz, ze poznanie innych ludzi Ci nie pomoże? Ile wytrwales na jednej terapii? Bo mam wrażenie ze dwa miechy max! A to guuuuuuuzik w naszych schorzeniach. Ja po 2 latach odczuwam poprawę. Ale dopiero odczuwam! Zrozum, w tej chorobie najważniejszy jest czas. To tak jak z lekami. Nie można czegoś spróbować i po miesiącu czy dwóch rezygnować. W nerwicach potrzeba miesięcy, lat ale warto! Szczególnie w Twoim przypadku, kiedy rodzina Cie nie wspiera. Idź na terapie, jakakolwiek ale idź i wytrwaj w niej przynajmniej pol roku. Jeśli twierdziles, ze na terapii rozmawiacie o pierdolach, dlaczego nie powiedziałem tego swojej terapeutce? O tym trzeba mówić. Ja swoje początki terapii uważam za szaaaalenie trudne. Nim w ogóle zaczelam w nią wierzyć to minelko kilka tygodni. Ale stwierdził am, ze to fachowiec, zna się na tym co robi i bierze ze mnie odpowiedzialnosc a komuś zaufać muszę, zęby sobie pomoc. I Ty tez musisz, tylko zrób cos i wytrwaj w tym trochę dłużej :-)
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez Patryk29 11 paź 2014, 20:01
hehe Lunatic dobre :great:

przez lunatic 11 paź 2014, 20:02
Patryk29,
u mnie nie jest zaburzona biochemia tylko zaburzone mechanizmy ogolnego funkcjonowania w społeczenstwie przez stany lękowe i nieprawidłowe wzorce zachowan wyniesione z domu, biochemia jak jest zaburzona to tylko dzięki lekom, pierwszy antydepresant dostalem nie na depresje endogenną tylko na zaburzenia osobowości bedace skutkiem przewlekłej sytucji stresowej w rodzinie, tak mam napisane w wypisie

przez Martiszon 11 paź 2014, 20:05
Patryk29, podpisuje się pod tym rękami i nogami! Trzeba cos zrobić, cokolwiek ale działać! Samo próbowanie juz dużo daje. Jakiś poziom satysfakcji jest, nawet jeśli się nie uda. Ale to zawsze pozostawia fakt, ze probowales.

Lunatic, jak będziesz miał możliwość pójścia na terapie to na nią idź i w niej wytrwaj! A jak Ci się będzie wydawać ze gadacie o pierdolach to nie uciekaj tylko powiedz o tym terapeucie.
Ostatnio edytowano 11 paź 2014, 20:07 przez Martiszon, łącznie edytowano 1 raz
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez lunatic 11 paź 2014, 20:06
Martiszon,
byłem na terapiach grupowych od początku do konca, z niczego nie rezygnowałem

Sortuj wg