PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck

przez hanka22 05 sty 2010, 18:08
Ja co prawda piłam kilka razy piwo biorąc paromerck i nic mi nie było, chociaż lekarz odradzał mi tego. Na ulotkach zachowują ostrożnosc i nie każą pic w ogole alkoholu biorąc ten lek, ale najlepiej zapytaj lekarza. Pisałeś, ze bierzesz ten lek kilka miesięcy..- tzn. ile dokładnie ? a odstawiales go ot tak, na własną odpowiedzialnosc ?? w ogóle miałeś jakąs przerwę ?? pozdr. :)

przez zaklinek 06 sty 2010, 00:46
Witam
Ja biorę xetanor, ale to też paroksetyna na dolegliwości i nerwicowe i depresyjne. Wydawało mi się, ze mam badziej dolegliwości nerwicowe w szczególności ogromna fobia społeczna. Po tych lekach jestem płaczliwa, kłótliwa, agresywna, czuję do wszystkich żal... Wygląda jakby moja fobia się zmniejszała, bo przecież krzyczę, ale nie o to chodzi. Ogólnie ciągnie mnie w tą stronę depresyjną. Czy to minie? Biorę 6 tyg. Paroksetyna została mi przepisana w szóstej próbie dobrania leków i dopiero ona mi w miarę przypasowała (na innych miałam ostre drgawki).
Proszę o odpowiedź, bo naprawdę nie poznaję siebie. mam już dosyć płaczu i obrażania sie na cały świat.

przez bliksa 06 sty 2010, 23:42
zamiast paromercku łykam teraz arketis, to to samo, a kosztuje tylko 4 złote :D
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 19_latek 07 sty 2010, 13:53
hanka22 napisał(a):Ja co prawda piłam kilka razy piwo biorąc paromerck i nic mi nie było, chociaż lekarz odradzał mi tego. Na ulotkach zachowują ostrożnosc i nie każą pic w ogole alkoholu biorąc ten lek, ale najlepiej zapytaj lekarza. Pisałeś, ze bierzesz ten lek kilka miesięcy..- tzn. ile dokładnie ? a odstawiales go ot tak, na własną odpowiedzialnosc ?? w ogóle miałeś jakąs przerwę ?? pozdr. :)

Biore od września. Caly czas biore, nie odstawilem go i nie mam takiego zamiaru skoro dobrze na mnie dziala. Jesli bedzie dzialac tak jak teraz to moge go brac nawet do konca zycia :D . A co do alkoholu to wypilem jedno piwo i nic mi nie bylo wiec nie ma obaw, bylem tylko troche senny wiec juz razczej nie bede pił.
19_latek

przez Pain 07 sty 2010, 14:11
Ja też chwilowo biorę Arketis, to samo co Paro. Dzisiaj lekarka zwiększyła mi dawkę do 40 mg. Czy przy zwiększaniu dawki zdarzają się jakieś dolegliwości? Co do alkoholu, to ja przy Arketisie wypiłam na Sylwestra lampkę szampana. Czułam się dziwnie, ale nie pijana. Ale to może dlatego, że zawsze miałam słabą tolerancję na alkohol..

przez 19_latek 07 sty 2010, 18:15
Ja tylko przez 1 miesiac mialem nudnosci i rozne jadzy a bralem tylko 10mg. Przy zwiekszaniu do 20mg juz nie mialem zadnych dolegliwosci. A czemu zwiekszasz dawke? Ile juz bierzesz miesiecy? Mozesz najpierw zwiekszyc o 10mg i zobaczyc jak sie bedziesz czula.
19_latek

przez Pain 07 sty 2010, 19:18
Dawkę zwiększam z tego względu, że dotychczasowe 20mg nie przyniosło żadnych rezultatów. A leki biorę od mniej więcej półtora miesiąca. Przez najbliższy tydzień mam brać po półtorej tabletki, czyli 30mg, potem będzie to 40mg. Lekarka mówi, że po tym powinnam poczuć się lepiej, jeśli nie będzie zmiany na lepsze, to czeka mnie zmiana leków.

przez Venus 07 sty 2010, 23:32
Ja paro biorę od pół roku. Było już super, moja pani doktor chciała troszkę proces leczenia przyspieszyc, zwiększyła mi dawke
do półtora i wsio siadło. Zmniejszyła więc do całej jednej tabletki - jest lepiej, ale już nie tak jak było, więc bardzo prawdopodobne, że będzie mnie czekała zmiana leku. :?
Bla bla bla...

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez Margaryna9 09 sty 2010, 19:38
Wziolem dzisiaj pierwszy raz 10 mg paroksetyny troche sie balem bo niby wywoluje duzo skutków ubocznych. Mi chyba ten lek pasuje :) bo narazie ze skutków ubocznych chce mi sie spac i mi ciezko na żołądku no i troche głowa boli... Mam nadzieje ze te efekty uboczne znikną.
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez aniak80 09 sty 2010, 21:10
Witam

Mam pytanko zazywałam ok 4 mc paro merc ale w aptece nie mozna ostatnio dostac i w aptece mi dali rexetin niby lek z pochodzenia ten sam do paro.Czy moze ktos brał najpierw paro a potem ten rexetin.

Paroksetyna - skutki uboczne kiedy miną ?

przez Margaryna9 11 sty 2010, 21:42
Lekarka powiedziala że że zanim lek zacznie leczyć musi rozwalić układ hormonalny ... jak to długo będzie trwało ? Biore już 3 dzien po 10 mg i czuje się żle... Zamotanie w głowie rozkojarzenie :/
Pozdrawiam
DziwnySwiat00.blog.interia.pl wejdz i skomentuj :)
Biorę Abilify , Pernazyna , Lenuxin , tegretol i chyba zdrowieje :)

Re: Paroksetyna - skutki uboczne kiedy miną ?

przez Zachmurami 11 sty 2010, 22:59
Margaryna9 napisał(a):Lekarka powiedziala że że zanim lek zacznie leczyć musi rozwalić układ hormonalny ... jak to długo będzie trwało ? Biore już 3 dzien po 10 mg i czuje się żle... Zamotanie w głowie rozkojarzenie :/
Pozdrawiam

Z tego, co wiem (brałam Seroxat) Paroksetyna zaczyna działać po 2 a najczęściej 3 tygodniach. Ale przeraziło mnie zdanie dot. układu hormonalnego. Co Twoj lekarz dokładnie miał na myśli? Wiem, że leki z grupy SSRI u niktorych lekko podnoszą prolaktynę.

przez Majster 11 sty 2010, 23:04
Margaryna9 napisał(a):Lekarka powiedziala że że zanim lek zacznie leczyć musi rozwalić układ hormonalny ... jak to długo będzie trwało ? Biore już 3 dzien po 10 mg i czuje się żle... Zamotanie w głowie rozkojarzenie :/
Pozdrawiam

Z reguly psychotropy startują po miesiacu, czasem nieco pozniej. Pojecia nie mam jak rozumiec: "musi rozwalić układ hormonalny", zakladam, ze to jakies nieporozumienie.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez Zachmurami 12 sty 2010, 14:06
Majster napisał(a):Z reguly psychotropy startują po miesiacu, czasem nieco pozniej. Pojecia nie mam jak rozumiec: "musi rozwalić układ hormonalny", zakladam, ze to jakies nieporozumienie.

Mój terapeuta, nie wiedzieć czemu, woli termin: "leki psychiatryczne" ;) Ja już przyzwyczaiłam się do nazwy 'psychotropy'
Też mam nadzieję, że to jakieś nieporozumienie, choć faktycznie - niektore leki podnoszą prolaktynę -
u mnie polaczenie Seroxatu i Sulpirydu rozregulowało przysadkę mózgową i poziom mojej prolatyny wystrzelił kosmos...

Sortuj wg