PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 09 paź 2014, 10:53
Tojaaa, dałam sobie z nią spokój,ileż można.tym bardziej ,że za drugim razem było prywatnie....ja już nawet nie myślę o odstawieniu,będę brała do końca życia,jak paro przestanie działać to będę brała coś innego.najważniejsze,żeby lęków nie było :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez vik 09 paź 2014, 11:13
Tojaaa napisał(a):freda, i po co psychoterapia, skoro to gowno wróci?

No właśnie... Czy to gówno zawsze wraca? Być skazanym na prochy to niezbyt ciekawa perspektywa. Ale pewnie macie rację dziewczyny... Cóż, pogadam jutro z terapeutą i pewnie jednak udam się jeszcze do psychiatry.
vik

przez freda 09 paź 2014, 11:18
vik, gadałam z lekarzem bo chciałam odstawić i nie wyszło.zapytal,czemu chcę odstawić.ja na to,że biorę prawie 2 lata,a on-jakby pani miała cukrzycę to brałaby pani leki do końca życia.i ma chłop rację. :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tojaaa 09 paź 2014, 11:23
freda, lęki mnie tez rozpieprzaja, to najgorsze co może byc

przez freda 09 paź 2014, 11:26
Tojaaa, no właśnie.u mnie paro fajnie działa i na razie będę brała.tym bardziej,że jesień to nie jest dobry moment na odstawkę

przez Tojaaa 09 paź 2014, 11:27
No wlasnie, tez tak myślałam, ze niektórzy biorą leki do końca życia, to ja nie mogę zrec paro? Zreszta od 8 lat jestem na sterydach bo mam alergie i tylko one pozwalają mi w miar normalnie oddychać. Jakbym je odstawiła, to pewnie udusilabym sie w nocy :D
Niektórzy twierdza, ze psychotropy to co innego niż leki na cukrzyce, nadciśnienie, ze ich nie mozna brać za długo, bo szkodzą i przestają działać.
No nie wiem co bardziej mi szkodzi paro czy sterydy

przez freda 09 paź 2014, 11:32
Tojaaa, chyba nie ma co za bardzo zastanawiać się nad tym co nam szkodzi,a co nie.ja biorę też tabletki antykoncepcyjne,pewnie też szkodzą.a ile chemii żremy w żywności....a jak paro przestanie działać to mamy jeszcze sporo do wypróbowania.życia nam nie starczy :D

przez Patryk29 09 paź 2014, 11:58
Co to za gadanie, gdyby pani miala cukrzyce to by pani brala leki??, /cenzura/ ale cukrzycy sie nie da wyleczyc, a depresje da sie pokonac :mrgreen:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez freda 09 paź 2014, 12:00
Patryk29, walcze z nerwicą 10 lat i jakoś jej nie pokonałam.rozumiem,że tobie się udało,tylko co robisz na tym forum?

przez Patryk29 09 paź 2014, 12:24
nerwica to nie depresja, ja nie pokonalem depresji jeszcze, ale w porównaniu do tego co bylo ze mna kiedys to jest bardzo duza róznica,
poza tym leki andydepresyjne to taka proteza jakby one same nic nie lecza, dzialaja tylko na objawy i to nie zawsze, po odstawieniu i tak duzej wiekszosci ludzi wraca depresja za jakis tam czas, ale taka juz jest z ta choroba przychodzi i odchodzi, pokaz mi kogos kogo antydepresanty wyleczyly :pirate:

przez elmopl79 09 paź 2014, 14:35
Antydepresanty,no pod warunkiem,ze są dobrze dobrane,pomagaja stanąć na nogi-no nie oszukujmy sie....
Czy wyleczymy sie z nerwicy,depresji,zależy od wszelkich czynników jakie stana nam na drodze do"wyzdrowienia".
Niektorzy zamykają sie w swojej chorobie i pomimo,ze biora leki "pielęgnują" starannie wszelkie objawy nerwicy-jak?skupiając sie na niej dzien w dzien-no,ja tez to robię,a świadczy o tym siedzenie ty codziennie ba forum:)

-- 09 paź 2014, 13:43 --

A,moja mame wyleczyly:)
Znajomy lekarz znajac jej"bolączki",przepisal jej lek na"nadciśnienie",a to bylo paro....
Lykala go5lat i bardzo sobie chwalila....odstawila z dnia na dzien,bo internista(inny lekarz),jak spojrzal co i jak dlugo bierze,kazal jej odstawic,ale nic nie powiedział zeby zrobila to stopniowo.
No,ale nerwica jej przeszla praktycznie calkowicie-teraz jak sie zdenerwuje ma lekkie duszności i ścisk za gardlo.

przez Martiszon 11 paź 2014, 00:08
Witajcie po krótkiej przerwie :/ szczerze mówiąc, myslalam, ze juz do Was nie wrócę...widzę znajome nicki - Freda, miko, kalebx, depas, może i tym razem mi pomozecie :(
bralam paro rok. Odstawilam niemal bez problemu. Niestety z powodu kłopotów zdrowotnych pojawiła się u mnie depresja wiec znowu wracam do paro.

Mam póki co brać 30 mirtazapiny i połówkę paro. Czulam się dobrze na obu tych lekach a ponieważ generalnie okropnie boje się jakichkolwiek antydepresantow, psychiatra zdecydowała o powrocie do paro właśnie (bo już raz zadziałała).

Czy paro jest tak samo dobra na depresje jak na leki? Pomogła Wam w depresji?

Serdecznie pozdrawiam stałych bywalców forum, jak i nowych, którzy zmagają się z ta nieprzewidywalna choroba :(
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez Patryk29 11 paź 2014, 08:05
Paro na stany lekowe jest bardzo dobra, co do depresji to juz zalezy od czlowieka ja nie uwazam go za dobry lek na depresje, no ale to moje zdanie, kazdy jednak troche inaczej reaguje na leki.

przez Tojaaa 11 paź 2014, 09:18
Kurcze, to dlaczego ja wciąż na paro czuje niepokój. Może Wy tez tak macie i po prostu nie zwracacie na to uwagi? Niby ataków paniki brak, ale wciąż czuje takie za przeproszeniem podesranie. Jak jest u Was? Dodam, ze jestem na paro od marca, a od lipca na 40 mg

Sortuj wg