PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 22 wrz 2014, 21:51
zasługa dopaminy tylko czemu amisulpryd ktory tą dopamine podnosi nie daje takiego efektu tez

przez depas 23 wrz 2014, 01:36
lunatic, u niektórych (nielicznych) jednak daje, choć ja się do nich nie zaliczam akurat. Ale zajebiście aktywizująco podziałał na mnie kiedyś sulpiryd, przez dwa tygodnie czułem się po prostu fantastycznie, takiego rodzaju czystego, zdrowego pobudzenia nie doświadczyłem na żadnym dragu. No ale nic nie trwa wiecznie, i to zajebiste samopoczucie skończyło się właściwie z dnia na dzień, zwiększenie dawki nic nie dało, nawet paromiesięczna przerwa nie pomogła, nigdy już nie odzyskałem tego samopoczucia.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez lunatic 23 wrz 2014, 09:39
depas,
no to amisulpryd tez na mnie podzialal aktywizująco, tylko ze dzialal miesiąc i co mi z tego jak to szybko minęło, a jak pytałem specjalnie wczesniej o to lekarza to mowil ze nie pojawia sie zadna tolerancja i lek dziala tak samo cały czas, a praktyce było niestety inaczej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arnin 23 wrz 2014, 10:24
Też tak sądziłem, że dopamina może te stany lepszego samopoczucia i energii powodować i dlatego wellbutrin drugi miesiąc już biorę, ale jak na razie nie zaobserwowałem tego zjawiska, zero pobudzenia.Fakt, te kilka dni po odstawieniu paro są niezłe, ale nie jest to warte ciągłego brania, odstawiania i tak w kółko z ubokami ;]

przez vespertine 23 wrz 2014, 11:14
A macie tak, że nie tolerujecie zamiennika leków?
Kiedyś w aptece nie mieli mojego Xetanoru i zaproponowano mi Parogen jako zamiennik. Myślałam, że zejdę po 3 dniach do tego byłam rozwścieczona jak nigdy...
Gdziekolwiek jestem, bądź będę niebo należy do mnie...

przez freda 23 wrz 2014, 17:46
vespertine, brałam drogi seroxat i bez problemu przeszłam na najtańszy paroxinor :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez dei 24 wrz 2014, 15:52
Dawno nie pisałam... ale się przypomnę. Biorę Xetanor od 26 czerwca 10mg, 14 sierpnia zwiększyłam dawkę do 20mg. Po zwiększeniu przez tydzien kręciło mi sie w głowie, potem przeszło.
Leków już nie mam, ale od tygodnia znowu czuje takie... uczucie słabych nóg oraz takie zmęczenie oczu i cieżki tył głowy. NIe jest to jakieś dokuczliwe, no ale wolałabym się tego pozbyć. Lekarz 3 września powiedziała, żebym zaczeła brać magnez z wit. B6 gdyż to powinno wspomóc działanie Xetanoru. Biorę więc skład witamin Falvit. Lekarz pwoiedziała takze, że widocznie paro sie jeszcze całkowicie nie rozkręciła.

Ale czy to normalne, że jeszcze coś odczuwam? Bywało lepiej...

A moze to ma związek z ostatnimi wydarzeniami... umarł mi dziadek, co bardzo przezyłam, widziałam jak cierpiał. Nigdy wcześniej nikt z bliskiej rodziny mi nie umarł. To mogło wpłynąć na moj stan?

Ogólnie to przed braniem Xetanoru miałam zawroty głowy - jakby brak poczucia równowagi, senność, zmęczenie, słabość w nogach, uczucie cieżkiej głowy, ogromne lęki przed śmiercią... ze mogę być chora (np. na białaczkę).

Teraz nie mam lęków, nie odczuwam senności tylko te zmęczone oczy (nie wiem jak to lepiej opisać). Niby czuję sie zmęczona, ale energii mam duuużo. Potrafie przejechać 40km na rowerze w dośc krótkim czasie.
Ogólnie paro mnie nie rozleniwia. Co prawda od czerwca mam wakacje (nie poszłam do pracy bo chciałam odpoczać, politechnika dała mi popalić) ale zaczełam bawić sie w GEOCACHING i non stop chodze, jeżdze by znajdować skarby albo też myślę jakby tu sama zrobic jakąś fajną pomysłową skrytkę. Dodatkowo chodzę na mecze siatkówki, zgłosiłam sie do bycia wolontariuszką DKMS, zaczęłam spędzać więcej czasu wsród znajomych z którymi dawno nie miałam kontaktu. No i rzadziej chodzę do psychologa - sama stwierdziła,z e nie musze tak czesto.
No ale chciałabym sie czuć taka... wyspana, pełna energii (w sumie to energie mam, ale jakoś jej nie czuje) jak to bywało kiedyś.
dei

przez Patryk29 25 wrz 2014, 12:56
dei napisał(a):Dawno nie pisałam... ale się przypomnę. Biorę Xetanor od 26 czerwca 10mg, 14 sierpnia zwiększyłam dawkę do 20mg. Po zwiększeniu przez tydzien kręciło mi sie w głowie, potem przeszło.
Leków już nie mam, ale od tygodnia znowu czuje takie... uczucie słabych nóg oraz takie zmęczenie oczu i cieżki tył głowy. NIe jest to jakieś dokuczliwe, no ale wolałabym się tego pozbyć. Lekarz 3 września powiedziała, żebym zaczeła brać magnez z wit. B6 gdyż to powinno wspomóc działanie Xetanoru. Biorę więc skład witamin Falvit. Lekarz pwoiedziała takze, że widocznie paro sie jeszcze całkowicie nie rozkręciła.

Ale czy to normalne, że jeszcze coś odczuwam? Bywało lepiej...

A moze to ma związek z ostatnimi wydarzeniami... umarł mi dziadek, co bardzo przezyłam, widziałam jak cierpiał. Nigdy wcześniej nikt z bliskiej rodziny mi nie umarł. To mogło wpłynąć na moj stan?

Ogólnie to przed braniem Xetanoru miałam zawroty głowy - jakby brak poczucia równowagi, senność, zmęczenie, słabość w nogach, uczucie cieżkiej głowy, ogromne lęki przed śmiercią... ze mogę być chora (np. na białaczkę).

Teraz nie mam lęków, nie odczuwam senności tylko te zmęczone oczy (nie wiem jak to lepiej opisać). Niby czuję sie zmęczona, ale energii mam duuużo. Potrafie przejechać 40km na rowerze w dośc krótkim czasie.
Ogólnie paro mnie nie rozleniwia. Co prawda od czerwca mam wakacje (nie poszłam do pracy bo chciałam odpoczać, politechnika dała mi popalić) ale zaczełam bawić sie w GEOCACHING i non stop chodze, jeżdze by znajdować skarby albo też myślę jakby tu sama zrobic jakąś fajną pomysłową skrytkę. Dodatkowo chodzę na mecze siatkówki, zgłosiłam sie do bycia wolontariuszką DKMS, zaczęłam spędzać więcej czasu wsród znajomych z którymi dawno nie miałam kontaktu. No i rzadziej chodzę do psychologa - sama stwierdziła,z e nie musze tak czesto.
No ale chciałabym sie czuć taka... wyspana, pełna energii (w sumie to energie mam, ale jakoś jej nie czuje) jak to bywało kiedyś.

A moga takie objawy byc??, zobacz na ulotce paro :)
moze to niedobór jakis witamin, moze faktycznie magnez i b6 cos pomoga
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez margor26 25 wrz 2014, 13:53
Biore 11 dzień paro w dawce 30mg i cały czas odczuwam drżenie ciała serca uczucie ciepła raz na ręce raz na ustach czasem kreci mi się w głowie rano budzę się wcześnie mam niepokój w nogach. Czy to objawy po zwiększeniu dawki? Niemożliwe jest żeby 30mg mi nie pomagało kiedyś brałam 20 i czułam się zdrowa a teraz juz sama nie wiem czy wogole mi ten parogen pomoże.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez vespertine 25 wrz 2014, 15:45
margor26 napisał(a):Biore 11 dzień paro w dawce 30mg i cały czas odczuwam drżenie ciała serca uczucie ciepła raz na ręce raz na ustach czasem kreci mi się w głowie rano budzę się wcześnie mam niepokój w nogach. Czy to objawy po zwiększeniu dawki? Niemożliwe jest żeby 30mg mi nie pomagało kiedyś brałam 20 i czułam się zdrowa a teraz juz sama nie wiem czy wogole mi ten parogen pomoże.

Przejdzie po paru dniach też miałam podobnie ;)
Gdziekolwiek jestem, bądź będę niebo należy do mnie...

przez Tyrr 25 wrz 2014, 16:43
Normalnie stęskniłem się za paroksetyną :(
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

przez planB 30 wrz 2014, 11:45
uuu Paroxetyna 40mg od 2tyg i kastracja pełną parą/ ...jak narazie jest to porównywalne z 200+mg Venli jak nie gorzej :idea:
Jakiś" inhibitor fosfodiesterazy z suplementacją argininą powinien załatwić problem :idea:
I Dare, readY

przez Vizir 30 wrz 2014, 13:43
planB napisał(a):uuu Paroxetyna 40mg od 2tyg i kastracja pełną parą/ ...jak narazie jest to porównywalne z 200+mg Venli jak nie gorzej :idea:
Jakiś" inhibitor fosfodiesterazy z suplementacją argininą powinien załatwić problem :idea:

http://www.youtube.com/watch?v=AnYACNIUTp0

przez Popiół 30 wrz 2014, 14:03
Tak myślę o tych lekach i farmakoterapii, to jest błędne koło....
Popiół

Sortuj wg