PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Patryk29 22 wrz 2014, 18:30
lunatic napisał(a):u mnie jest to samo, kiedys lekarz probowal na mnie rozne leki aktywizujące które tylko pogarszały stan wyczerpania fizycznego a jak sie potem okazało odzyskiwałem energie po benzo wiec tez musi chodzić o lęk, który powoduje to wyczerpanie, to by tłumaczyło dlaczego więcej siły mialem na paroksetynie niz na wellbutrinie, ktory z czasem mnie totalnie wyssał z energii, tylko jaki lek przeciwlękowy na to skoro paro nie do konca było dobre

Wenle ja bym zaordynowal, tylko bierz ja dluzszy czas
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez lunatic 22 wrz 2014, 18:33
Patryk29,
bralem kiedys, dobrze dzialala ale z tego co pamiętam chyba po jakims czasie juz przestala dzialac pobudzająco, z tym ze bralem chyba tylko 75 mg

przez Tańczący z lękami 22 wrz 2014, 18:38
chłopaki mam to samo, benzo dostarcza mi świetnej, naturalnej energii i normalności. Być może jest tak, że człowiek przyzwyczaja się do pewnego poziomu lęku i napięcia, które powoli coraz bardziej go osłabia. Następnie człek ten sięga po stymulanty (bo przecież jestem wiecznie zmęczony) a tu dupa. Sam myślę, czy nie wrócić do paro, ale właśnie boję się, że może być gorzej pod tym względem. Dodam, że nienawidzę zmiany leków a w szczególności SSRI
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 22 wrz 2014, 18:41
[quote="lunatic"]Patryk29,
bralem kiedys, dobrze dzialala ale z tego co pamiętam chyba po jakims czasie juz przestala dzialac pobudzająco, z tym ze bralem chyba tylko 75 mg

Kurde ciezko ci bedzie znalezc cos co by niwelowalo lek i dodawalo energii jednoczesnie,
tak sie zastanawiam wenla dziala na 3 neuroprzekazniki, sertralina tez oddzialywuje w sumie
na nore i dopamine, a jednak wenla dziala super na stany lekowe, a sertralina slabo i powoduje
wlasnie takie napiecie i leki, to wszystko jest bardzo trudne.

przez lunatic 22 wrz 2014, 18:46
u mnie najlepiej sie sprawdzało to co działało na serotonine i dodatkowo na noradrenaline albo dopamine
wenla dziala na dopamine dopiero w wysokich dawkach, a sertralina na noradrenaline nie dziala

-- 22 wrz 2014, 17:49 --

dzialania na samą dopamine np takim amisuplrydem powoduje jedynie stan jakiejs sztucznej euforii, nie zauwazylem przy tym jakiejs energii do dzialania, motywacji, nic, tylko takie sztuczne euforyczne dzialanie, oczywiscie o ile dziala, bo z czasem i ta euforia zanika i nie ma nic

przez Patryk29 22 wrz 2014, 18:51
Sertralina (opis profesjonalny)

Działanie

Silny i wybiórczy inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI) o działaniu przeciwdepresyjnym. W niewielkim stopniu wpływa na wychwyt zwrotny dopaminy i noradrenaliny. W dawkach terapeutycznych blokuje wychwyt zwrotny serotoniny w płytkach krwi. Wykazuje niewielkie powinowactwo do receptorów muskarynowych, adrenergicznych a1, a2, β, dopaminergicznych, serotoninergicznych, histaminowych, benzodiazepinowych i GABA. Nie wywiera wpływu na przekaźnictwo nerwowe, w którym mediatorem są katecholaminy. Przewlekłe podawanie sertraliny powoduje zmniejszenie liczby i reaktywności receptorów noradrenergicznych w mózgowiu, jednak w odróżnieniu od innych leków przeciwdepresyjnych nie powoduje zwiększenia masy ciała, a u niektórych pacjentów może powodować jej zmniejszenie. Nie wykazano działania uzależniającego ani niebezpieczeństwa nadużywania leku. Nie stwierdza się także działania sedatywnego ani osłabienia sprawności psychomotorycznej. Po podawaniu p.o. przez 2 tyg. w dawce 50–200 mg/d, tmax wynosi 4,5–8,4 h. Stan stacjonarny osiągany jest po 7 dniach podawania. Pokarm zasadniczo nie wpływa na dostępność biologiczną. Średni t1/2 wynosi ok. 22–36 h. Lek wiąże się z białkami osocza w ok. 98%. Ulega szybkiemu metabolizmowi w wątrobie, główny metabolit – N-demetylosertralina – nie wykazuje działania przeciwdepresyjnego. Zarówno sertralina, jak i N-demetylosertralina ulegają szybko biotransformacji, a produkty metabolizmu są wydalane przez nerki i z kałem w równych ilościach. Mniej niż 0,2% sertraliny jest wydalane w niezmienionej postaci z moczem. Niewydolność wątroby powoduje wydłużenie okresu eliminacji.

przez lunatic 22 wrz 2014, 18:55
paroksetyna tez w niewielki sposob wplywa na noradrenaline no i co z tego, nie ma to zadnego znaczenia tak jak w przypadku sertraliny, za słabo zeby to mialo jakies kliniczne znaczenie

-- 22 wrz 2014, 18:41 --

chyba musze wrocic do paro, kolejny atak paniki :pirate:

przez depas 22 wrz 2014, 20:24
lunatic, myślę że nie masz zbyt dużego wyboru - albo paroksetyna albo co najmniej 150mg wenlafaksyny. Osobiście wenlafaksynę uważam za co najmniej tak samo dobry lek przeciwlękowy jak paro, o ile nawet nie trochę lepszy. Plus na wenli (a brałem ją łącznie 3 lata) nigdy nie odczuwałem żadnego zmulenia czy senności, chociaż nie mogę też powiedzieć żeby mnie pobudzała, raczej była po prostu neutralna.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez lunatic 22 wrz 2014, 20:28
z paroksetyna jest ten problem ze nie wezme jej wiecej niz 10 mg bo jest senność powyzej tej dawki, co do wenli to sam nie wiem, ma potencjalnie troche wiecej skutków ubocznych niz ssri i troche mnie to on niej odstrasza

-- 22 wrz 2014, 19:39 --

nie wiem co to jest, jestem fizycznie wyczerpany, znerwicowany wszystkim, dostaje napad paniki a wezme benzo i odżywam, wraca energia i normalne samopoczucie, mówiłem to lekarzowi, przeciez to musi być jakis znak zeby ukierunkowac leczenie, przeciez benzo nie dziala przeciwdepresyjnie zeby mnie w jednej chwili wyciagnac ze stanu braku energii, wiec o co w tym chodzi???

przez Patryk29 22 wrz 2014, 20:53
lunatic napisał(a):z paroksetyna jest ten problem ze nie wezme jej wiecej niz 10 mg bo jest senność powyzej tej dawki, co do wenli to sam nie wiem, ma potencjalnie troche wiecej skutków ubocznych niz ssri i troche mnie to on niej odstrasza

-- 22 wrz 2014, 19:39 --

nie wiem co to jest, jestem fizycznie wyczerpany, znerwicowany wszystkim, dostaje napad paniki a wezme benzo i odżywam, wraca energia i normalne samopoczucie, mówiłem to lekarzowi, przeciez to musi być jakis znak zeby ukierunkowac leczenie, przeciez benzo nie dziala przeciwdepresyjnie zeby mnie w jednej chwili wyciagnac ze stanu braku energii, wiec o co w tym chodzi???

Wszystkie benzo, czy jakis konkretny ??

-- 22 wrz 2014, 20:57 --

Benzo generalnie uspokajaja i dzialaja miorelaksacyjnie, alpra tak dziala, ja tez jak wezme to sie czuje super, mam ochote cos robic i wogóle, to jest sila benzo wlasnie, jak bys sie napil wódki to tez bedziesz sie czul zajebiscie, zniknie napiecie, leki odejda, dobry nastrój wróci, mysli i checi do zycia sie znajda, cud, miód i orzeszki, ale niestety predzej czy pózniej za to zaplacisz, za ten komfort i ozdrowienie, dlatego wielu ludzi ginie od uzaleznienia :roll:

przez lunatic 22 wrz 2014, 21:02
nie wszystkie, biore tylko alprazolam, no dobra ale benzo ma dzialanie głównie przeciwlękowe, jak wytłumaczyć odzyskanie energii po benzo? przeciez ono nie działa stymulująco, jedyne co mi przychodzi do głowy od jakiegoś czasu to ze przyczyną braku energii u mnie jest lęk a nie typowa depresja i stąd własnie benzo eliminuje lek i wraca energia

przez Patryk29 22 wrz 2014, 21:13
lunatic napisał(a):nie wszystkie, biore tylko alprazolam, no dobra ale benzo ma dzialanie głównie przeciwlękowe, jak wytłumaczyć odzyskanie energii po benzo? przeciez ono nie działa stymulująco, jedyne co mi przychodzi do głowy od jakiegoś czasu to ze przyczyną braku energii u mnie jest lęk a nie typowa depresja i stąd własnie benzo eliminuje lek i wraca energia

W gruncie rzeczy wlasnie tak jest, ale alprazolam jest specyficzna substancja, on dziala troche przeciwdepresyjnie, gdzies nawet to czytalem, ten lek poprostu ma moc :mrgreen:

przez Arnin 22 wrz 2014, 21:20
Ma ktoś informacje na temat tego co się dzieje w organizmie po odstawieniu paro ? Po każdorazowym zmniejszeniu dawki czułem się lepiej a po całkowitym odstawieniu przez dzień, góra dwa miałem energie jak przed chorobą, umysł światły, ale bardzo szybko to mija, może ma to związek z tym, że spada poziom serotoniny a być może wzrasta poziom innego neuroprzekaźnika ? Jak to wytłumaczyć i sprawdzić ?

przez Patryk29 22 wrz 2014, 21:22
Arnin napisał(a):Ma ktoś informacje na temat tego co się dzieje w organizmie po odstawieniu paro ? Po każdorazowym zmniejszeniu dawki czułem się lepiej a po całkowitym odstawieniu przez dzień, góra dwa miałem energie jak przed chorobą, umysł światły, ale bardzo szybko to mija, może ma to związek z tym, że spada poziom serotoniny a być może wzrasta poziom innego neuroprzekaźnika ? Jak to wytłumaczyć i sprawdzić ?

prawdopodobnie jest to zasluga dopaminy, jest tak ze jak sie odstawia lek ssri to przez kilka dni sie lepiej czujesz

Sortuj wg