PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Patryk29 22 wrz 2014, 17:18
lunatic napisał(a):depas,
anksjolityczne dzialanie ma dobre, nawet na małej dawce to wyraźnie czułem, problemem było to ze brakowało napędu i tak kombinowałem przez to ze ją w końcu odstawiłem całkowicie co było chyba największym błędem bo teraz nie moge dojsć do siebie na żadnym innym leku, amisulpryd 50 mg niby mial aktywizować a tak naprawde lepiej pod tym względem było na paro

A ile czasu brales paro??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez depas 22 wrz 2014, 17:20
Tojaaa, niestety, nie zawsze i nie na każdego zadziała, ale spośród wszystkich SSRI paro jest najskuteczniejszym anksjolitykiem, zarejestrowanym w leczeniu każdej postaci lęku. Bardzo zbliżoną, kto wie czy nie lepszą skuteczność przeciwlękową ma wenlafaksyna, jeśli nie próbowałaś tego leku to może właśnie ona byłaby dobrym pomysłem.

lunatic, a fluoksetyny próbowałeś? Ale w większych dawkach, 60-80mg? Ona też ma potencjał aktywizujący podobny do sertraliny. Jest też neuroleptyk Fluanxol, ma działanie przeciwlękowe i teoretycznie aktywizujące, chociaż ja tej aktywizacji za bardzo nie doświadczyłem, może w minimalnym stopniu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez lunatic 22 wrz 2014, 17:22
depas,
tez tak myslalem ze fluo bedzie miec podobne dzialanie do sertry i ja kiedys postanowilem sprobowac, po jakims tygodniu zaczely sie ataki paniki i nie przechodzily do 3 tygodnia, lekarz powiedzial zeby odstawic, bralem 20 mg
paro bralem 2 lata

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 22 wrz 2014, 17:28
lunatic napisał(a):depas,
tez tak myslalem ze fluo bedzie miec podobne dzialanie do sertry i jej kiedys postanowilem sprobowac, po jakims tygodniu zaczely sie ataki paniki i nie przechodzili do 3 tygodnia, lekarz powiedzial zeby odstawic, bralem 20 mg
paro bralem 2 lata

Aha no to dlugo, a ja nie wiem co mam zrobic tez ju prawie 2 lata bede na tym leku,
podsumowanie- z totalnego dola postawil mnie do dola lekkiego, zniwelowal stany lekowe
i natrene mysli to z plusów,minusy- mysli samobójcze zostaly czasem mocniejsze, czasem slabsze,
przytylem sporo, zawsze bylem leniwy, ale teraz to jest po prostu tragedia, nic mi sie nie chce,
motywacji zero, nie odczuwam w zasadzie zadnych uczuc móglbyk teraz zostac cynglem
mafi pruszkowsiej albo wolominskiej, caly okres na tym leku czulem sie i nadal czuje sztucznie
jakby nie soba wogóle, zero swierzosci, klarownosci mysli-dno poprostu :evil:

przez lunatic 22 wrz 2014, 17:34
Patryk29,
mialem dokladnie to samo, poza przytyciem, całkowite stłumienie uczuć, brak jasności myślenia i w koncu zaczeło mi to przeszkadzać, ale plus by taki ze jednak mimo tego stłumienia nie mialem poczucia wyczerpania fizycznego i braku energii,tzn było to w stanie neutralnym, ani dobrze ani źle,bardziej motywacji brakowało, jak odstawiłem to wróciło uczucie braku siły i to jest chyba gorsze niz ten stan jaki był na paro, mimo tego stłumienia, z tym ze ja ją dostałem wtedy nie na depresje tylko na ataki paniki które wywołał poprzedni antydepresant :pirate:

-- 22 wrz 2014, 16:37 --

a po jakim czasie miales to stłumienie uczuć? bo mi sie wydaje ze na poczatku tego nie było, tzn moze i było ale nie takie silne, tylko po jakichs 6-8 albo 12 miesiacach sie zaczelo wyraźnie nasilać

przez Patryk29 22 wrz 2014, 17:39
tak gdzies okolo roku lub krócej poprostu wczesniej tego nie zauwazalem tak mocno, jak zaczalem dochodzic do siebie, jesli mozna to tak nazwac :mrgreen:

przez lunatic 22 wrz 2014, 17:40
no to ja tak samo, tez wczesniej tego nie zauwazalem

przez depas 22 wrz 2014, 17:45
No to ja mam przynajmniej ten plus że brak energii i motywacji oraz apatia to stałe cechy mojego charakteru, także paro mogę śmiało w siebie ładować, i tak nic już tu nie może zmienić na gorsze :?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez lunatic 22 wrz 2014, 17:52
depas,
ale jak coś takiego jest o duzym nasilenieu to nie da sie z tym zyc, pracowac itd.

przez depas 22 wrz 2014, 17:56
lunatic, no nie da się, a jednak trzeba. Ale łatwe to nie jest i stąd moje 2 próby samobójcze wydaje mi się.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez lunatic 22 wrz 2014, 17:59
depas,
a probowales czegos pobudzającego?

przez Patryk29 22 wrz 2014, 18:10
Raczej czego Depas nie próbowal :mrgreen:

przez depas 22 wrz 2014, 18:22
Próbowałem Wellbutrinu - miał swoje plusy ale mocno zwiększał lęk i napięcie, stres, i po 2 miesiącach musiałem odstawić. Był też metylofenidat ale tylko raz na jakiś czas jak akurat wpadł mi w ręce, też dobrze działa do pewnego stopnia, ale identyczne problemy jak z Well'em. Długo wydawało mi się że potrzeba mi stymulujących leków do lepszego funkcjonowania, ale jednak to nie jest to, u mnie przede wszystkim lęk i napięcie musi być opanowane żebym mógł mieć dobry nastrój i poprawnie funkcjonować. Sertralina myślę że może jednak być dobrym lekiem dla mnie w przyszłości, wcześniej musiałem odstawić znów z tych samych powodów co Well, ale może w połączeniu z neuroleptykiem i mianseryną będzie się dało w przyszłości coś dobrego osiągnąć.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez lunatic 22 wrz 2014, 18:28
u mnie jest to samo, kiedys lekarz probowal na mnie rozne leki aktywizujące które tylko pogarszały stan wyczerpania fizycznego a jak sie potem okazało odzyskiwałem energie po benzo wiec tez musi chodzić o lęk, który powoduje to wyczerpanie, to by tłumaczyło dlaczego więcej siły mialem na paroksetynie niz na wellbutrinie, ktory z czasem mnie totalnie wyssał z energii, tylko jaki lek przeciwlękowy na to skoro paro nie do konca było dobre

Sortuj wg