PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Paroksetyna okres działania - pytanie

przez tezetwu 27 gru 2009, 13:14
Witam...
Przyjmuję od ponad 2 lat paroksetynę w postacie leku o nazwie Arketis, wcześniej brałem xetanor, ale pani Dr powiedziała, że arketis to dokładnie to samo, ale o połowę tańsze, więc zacząłem brać arketis i nie widzę różnicy, ale nie o to chciałem zapytać. Mianowicie, czy paroxetyna jako lek z czasem słabnie jej działanie? tzn organizm się przyzwyczaja?? Moja lekarka powiedziała mi, że nie, że niezależnie jak długo będziemy brać paroksetynę to będzie ona działać ciągle tak samo... Że przy tym leku nie ma czegoś takiego jak przyzwyczajenie się organizmu do niej co za tym idzie osłabienie jej działania...
Chciałem zapytać was czy to prawda, gdyż nie wiem, czy powiedziała mi tak bym się nie martwił, czy dlatego że naprawdę tak jest

Re: Paroksetyna okres działania - pytanie

przez basior 27 gru 2009, 13:42
troche słabnie siła działanie poszczególnej dawki wraz z upływem czasu
basior

przez Majster 27 gru 2009, 13:53
Ja tego u siebie nie zaobserwowalem - bralem jakies 2-3 lata i wszystko bylo OK, ale nie wiem czy tak dlugie branie jest konieczne: przeciez kuracja powinna przygotowac Cie do zycia bez wspomagania.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: ParoMerck

przez mire44 27 gru 2009, 19:31
Witam
Paromerck w sumie biorę już prawie rok , obecnie 60 mg i na dniach zacznę schodzić do 40 , ale w międzyczasie (po 5 miesiącach) tego "brania" ze wściekłości nagle z dnia na dzień wyrzuciłem tabletki do śmieci i nie brałem nic przez 4 miesiące , początki po tym gwałtownym "odstawieniu" były ciężkie ale jakoś przetrzymałem , ostatnio wyczytałem że mogłem w ten sposób nabawić się zapaści serotoninowej. LEK JEST BARDZO SKUTECZNY , postawił mnie na nogi , dawno nie miałem tak dobrego okresu w życiu. Straszne były też początki brania leku , ból w klatce piersiowej , łomotanie serca , mgła w oczach , roztrzęsione ręce , bóle w jamie brzusznej i uczucie odfruwania kończyn , efekty i objawy były tak silne że wywołały wzrost lęku i panikę o własne życie . ale przetrwałem ten początkowy okres ok tygodnia , i póżniej objawy ustąpiły , jednakże na początku nie odczuwałem znaczącej poprawy . Następuje to powoli i narasta , także po 2-3 miesiącach brania mogłem (nie wiem od jak długiego ) okresu w moim życiu śmało powiedzieć że jestem szczęśliwy.Obecnie brałem 60mg i lekarka zaleciła zejście do 40 , niestety po 2 tygodniach brania 40 mg poczułem efekty odstawienne , wzburzenie . niepokój bezsenność. Czytałem o tym kiedyś i postanowiłem jeszcze do końca roku brać 60 , dopiero po 1 stycznia zacznę schodzić ale bardzo powoli , po ćwierć tabletki na dwa tygodnie. Postaram się opisać wam efekty. życzę wszystkim powrotu do zdrowia.

przez frozen78 28 gru 2009, 00:04
Ja przyjmowałem przez około 9 miesięcy w postaci leku Paromerck (20 mg dziennie) i przestał działać na mnie. W przypadku mojej nerwicy lękowej lekarka zasugerowała zmianę leku na Alventa, natomiast uznała za bezcelowe zwiększenie dawki Paromercku. Ponoć często występuje zjawisko przyzwyczajenia się organizmu do paroksetyny. To usłyszałem od mojego psychiatry.
I just have to laugh to keep from crying...

przez aree1987 28 gru 2009, 02:41
frozen to miałeś pecha ludzie biorą lek latami i dobrze na nich działa, a jeśli już przestaje to po dobrych kilku(nastu) latach.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Re: Seroxat

przez mp1 29 gru 2009, 21:21
nie tylko po seroxacie się zdarza
mp1

Re: Seroxat zmiana na Paxtin czy Rexetin ???

przez ketjow 30 gru 2009, 22:48
kurcze jade juz 2 tydzien na tym Paxtinie po zmianie z Seroxatu 20mg zmiana na 40mg i powiem szczerze że ciagle czuje źle moze ze inny producent miał ktos z was takie doświadczenia pozdrawiam
Rzeczywistość daje więcej wrażeń niż fikcja

przez zdesperowany1 30 gru 2009, 22:49
Bzdury z tym ze tanszy to gorszy.Zmienialem kiedys wlasnie z seroxatu na rexetin i tak samo czulem sie.
zdesperowany1

przez kasia000 31 gru 2009, 10:17
ja czułam róznice jak przeszłam z seroxatu na rexetin--a moze to sobie wkręciałam nie wiem wróciłam na seroxat :?
kasia000

Re: Seroxat

przez lea_k 02 sty 2010, 12:24
Witam serdecznie!
biorę seroxat od początku sierpnia (poł roku) postanowiłam odstawić gdyż czuję się rewelacyjnie i nie uważam że potrzebuję tych leków... no ale tu się zaczęło hehe tydzień temu pierwszy raz zmniejszyłam dawkę z 10 na 5 i było ok ale od wczoraj mam takie śmieszne zawroty głowy, wskoczyłam więc na forum i czytam że ciężko jest odstawić ten lek ! u mnie jedynym objawem jak do tej pory to zawroty, lekarz powiedział że będę miała objawy grypo podobne ale jakoś chyba tego sobie nie umiem wmówić hehe
Mam nadzieję że po miesiącu uda mi się przejść na jeszcze mniejszą dawkę czyli 2,5 i po 2 miesiącach będę wolna od tego świństwa (które w krytycznym momencie mi bardzo pomogło) ale nie proponuje nikomu rać tych leków długo !
Jeszcze jedno moja waga skoczyła na + 15 kg !!!!! teraz trzeba pomyśleć o tym jak to stracić !! zaczęłam znowu podpalać na czas odstawienia leku i zrzucenia tych kg mam nadzieję że po 2 miesiącach uda mi się wyzwolić z tych 2 nałogów ;-) trzymajcie kciuki

p.s to nie prawda że leki nowej generacji nie uzależniają !!! także jak tylko możecie brońcie się przeżyciem naprawdę okropnym - później pomaga ale czy warto tak cierpieć ? może lepiej zwalczyć to w sobie ? ja mam głęboką nadzieję że uda mi się żyć bez leków i że ta przygoda w moim życiu zakończy się sukcesem

Pozdrawiam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku, dużo optymizmu i wiary w siebie !

Lea
LEA_K

przez hanka22 02 sty 2010, 17:05
Hej, jestem tu pierwszy raz - dużo czasu zajęło mi przełamanie się, zeby napisac... Fakt, ze tu jestem sprawia, ze myślę sobie, ze roznię się czyms od innych... ale mam nadzieję, że mi to pomoże - 4 dni temu przerwalam dawkowanie leku paromerck ( wczesniej bralam go 2 miesiące pozniej 7 dni przerwy, ktorą zrobilam sobie sama... ale zaczely się bole glowy itp. i znow bralam 2 msc. ) czuję się strasznie - mam zawroty glowy, kłócie w skroniach, jest mi duszno, niedobrze i mam wrazenie, ze jestem w jakims innym swiecie, dziwnie się czuję, jakby ktos uderzyl mnie obuchem w głowę... juz 2 raz na wlasną odpowiedzialnosc przerwalam dawkowanie, bo nie chcialam juz brac tych lekow, bylo ok.. myslalam, ze juz się 'wyleczylam'... ile czasu braliscie paromerck zanim ustaly wszystkie dolegliwosci ?? - ja mam problem z nerwicą lękową i fobią spoleczną - jesli chodzi o to drugie to... jestem otwartą, kontaktowa osobą i nikt nie pomyslalby za pewne, ze cos ze mną jest nie tak... niestety w srodku przezywam koszmar kiedy muszę napic się kawy czy herbaty w towarzystwie albo zjesc cos jak czlowiek korzystając z noza i widelca...to jest okropne.. udaje mi się to tylko w gronie najblizszych znajomych...

przez 19_latek 03 sty 2010, 16:05
Biore juz kilka miesiecy paromerck w dawce 20mg na dobe i naprawde lek dziala skutecznie. Dawniej trudno mi bylo wyjsc przed dom a teraz moge jechac do hipermarketu i robic zakupy bez zadnych lęków. Nie wiem kiedy lekarz kaze mi odstawic bo ja bardzo polubilem ten lek i nie mam go zamiaru za szybko ostawic. Takie pytanie mam, jak dlugo mozna brac ten lek? Czy jest ktos kto bral ponad rok paroxetyne? I jeszcze czy wypicie piwa przy tym leku moze sie zle skonczyc?
19_latek

przez sadi31 05 sty 2010, 02:19
hehe a ja przez paromerk nabawilem sie kolejnego leku )))))
mianowicie
boje sie wypić cokolwiek z alkoholu ((((

Sortuj wg