PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez depas 21 wrz 2014, 18:34
To w sumie dość długo, powinna paro już działać a dawkę też masz wyższą niż standardowe 20mg. Zaczekaj jeszcze jak lekarka radzi ale być może za jakiś czas okaże się że jednak trzeba zmienić na coś innego.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Tojaaa 21 wrz 2014, 18:54
depas, u Ciebie paro wyeliminowala wszystkie lęki??

przez depresja24h 21 wrz 2014, 22:48
Ja właśnie zaczęłam brać paroksetynę na fobie do mojej fluoksetyny, teraz jestem chyba na 8 tabletce nie czuje szczególnego pogorsszenia nastroju i bardzo mnie to cieszy. Złożyłam właśnie wniosek o rentę socjalną, psychiatra powiedziała, że dostanę. W głębi serca czuje się smutna, ponieważ ja chciałabym żyć normalnie, teraz zaczyna się jesień i boje się nawrotu. Ogólnie nie wiem w jakim kierunku zmierza moje życie, chciałabym sobie wyznaczyć jakieś cele długoterminowe, ale niestety nie mogę, bo wiem co się będzie ze mną dziać gdy się nawróci. Myślę o pójściu na anglistykę, język zawsze się przyda, nawet jak nie zalicze sesji albo przerwe studia w głowie coś tam mi zostanie i w przyszłości może się przydać. Praca jeśli już to na czarno bez żadnych zoobowiązań, tak że jak mi coś się będzie działo to porzucę z dnia na dzień. Coraz częściej myślę o zebraniu funduszy na operację. Nadzieją jest esketamina ale kto wie czy to będzie trwałe leczenie? Czy koncerny znów nas uzależnią od leku i leczenia objawowego? Co o tym sądzicie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 22 wrz 2014, 03:05
Tojaaa, wszystkie to nie, większość, do takiego stopnia że potrafię praktycznie normalnie funkcjonować. Ale ja już prawie lęków nie odczuwałem kiedy zaczynałem brać paro, wcześniej skutecznie podziałała wenlafaksyna. Właściwie to i na niej było już całkiem dobrze, ale chciałem z ciekawości wypróbować paro dlatego zmieniłem. Także zaczynałem już ją brać będąc w dobrym stanie i w porównaniu z wenlą jest tylko niewielka różnica na plus.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez vespertine 22 wrz 2014, 11:06
Patryk29 napisał(a):
Aisha* napisał(a):czy paroksetyna działa na apatię, spłycenie emocji, niechęć do rozmowy z ludźmi, zamykanie się w sobie, obojętność??

Paroksetyna cie do tych stanów doprowadzi :roll:

Mnie tam przez długi, długi czas wyleczyła z takich stanów.

Teraz jestem umówiona do mojej lekarki, bo 40mg Xetanoru z tymi myślami samobójczymi i chęcią płaczu to coś nie tak. Zwłaszcza, że biorę ten lek nie od dziś. Co prawda brałam już 40mg ale to było z 2 lata temu i nic mi nie było, tak samo z zejściem na 20mg (oczywiście trzymając się zaleceń stopniowego zmniejszania dawki.) Jedyne co mogę ostrzec was to, to żeby dokładnie pilnować czy leki się nie kończą. 3-4 dni bez leku i zaczyna się horror. Dlatego teraz zawsze dostaje receptę na kilka opakowań (ostatnio na 5^^).
Myślę też czy nie poprosić o zwiększenie ilości Xanaxu z 0,25mg na 2mg. Ostatnio i tak łykam po 4 tabletki mojej 0,25. Moja psycholog mówi, że to przez zbyt wiele obowiązków praca+studia (co prawda zdalne, ale w tym roku mgr.)+ kurs chińskiego 2 x w tygodniu. Coś w tym jest bo zauważyłam, że praca strasznie zaczęła mnie męczyć, chociaż pewnie na to wszystko ma ogromny kryzys z facetem który po 6 latach stwierdził, że ma dość niańczenia mnie.
Od 6 klasy szkoły podstawowej jestem na jakiś lekach, czy kiedykolwiek to się skończy? :why:
Gdziekolwiek jestem, bądź będę niebo należy do mnie...

przez lunatic 22 wrz 2014, 11:09
depas,
jak u Ciebie na paro pod wzgledem energii i motywacji do dzialania w porównaniu do okresu jak jej nie braleś?

przez Patryk29 22 wrz 2014, 11:51
vespertine napisał(a):
Patryk29 napisał(a):
Aisha* napisał(a):czy paroksetyna działa na apatię, spłycenie emocji, niechęć do rozmowy z ludźmi, zamykanie się w sobie, obojętność??

Paroksetyna cie do tych stanów doprowadzi :roll:

Mnie tam przez długi, długi czas wyleczyła z takich stanów.

Teraz jestem umówiona do mojej lekarki, bo 40mg Xetanoru z tymi myślami samobójczymi i chęcią płaczu to coś nie tak. Zwłaszcza, że biorę ten lek nie od dziś. Co prawda brałam już 40mg ale to było z 2 lata temu i nic mi nie było, tak samo z zejściem na 20mg (oczywiście trzymając się zaleceń stopniowego zmniejszania dawki.) Jedyne co mogę ostrzec was to, to żeby dokładnie pilnować czy leki się nie kończą. 3-4 dni bez leku i zaczyna się horror. Dlatego teraz zawsze dostaje receptę na kilka opakowań (ostatnio na 5^^).
Myślę też czy nie poprosić o zwiększenie ilości Xanaxu z 0,25mg na 2mg. Ostatnio i tak łykam po 4 tabletki mojej 0,25. Moja psycholog mówi, że to przez zbyt wiele obowiązków praca+studia (co prawda zdalne, ale w tym roku mgr.)+ kurs chińskiego 2 x w tygodniu. Coś w tym jest bo zauważyłam, że praca strasznie zaczęła mnie męczyć, chociaż pewnie na to wszystko ma ogromny kryzys z facetem który po 6 latach stwierdził, że ma dość niańczenia mnie.
Od 6 klasy szkoły podstawowej jestem na jakiś lekach, czy kiedykolwiek to się skończy? :why:

Fajnie ze komus te leki jednak pomagaja, zdrówka zycze :P
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez depas 22 wrz 2014, 14:08
lunatic napisał(a):depas,
jak u Ciebie na paro pod wzgledem energii i motywacji do dzialania w porównaniu do okresu jak jej nie braleś?

Teraz po wielu miesiącach brania jest z tym całkiem normalnie, zupełnie tak samo jak przed braniem. Tylko pierwsze dwa miesiące dało się odczuć osłabienie motywacji i pewną apatię oraz senność.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez lunatic 22 wrz 2014, 14:16
czyli przeciwdepresyjnie na Ciebie nie działa paro zeby pobudzać do jakiegoś działania?

przez depas 22 wrz 2014, 14:19
lunatic, raczej nie, tutaj niestety bez zmian, czyli od zawsze problemy z motywacją i chęcią do działania. Tylko sertralina z leków które brałem coś tu zmieniła na lepsze, ale kosztem zwiększonego lęku. Jak to w życiu - coś za coś.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez lunatic 22 wrz 2014, 14:23
a niby paroksetyna tez antydepresant, a w ogole na to nie działa

przez depas 22 wrz 2014, 14:49
W jakimś stopniu na pewno działa, z czarnej, głębokiej depresji pewnie potrafi niektórych wyciągnąć, ale też nie doda im skrzydeł, nie będzie spektakularnych rezultatów, ale jakaś poprawa na pewno. Tak mi się wydaje, choć fakt faktem że jest to przede wszystkim skuteczny anksjolityk.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Tojaaa 22 wrz 2014, 15:39
depas, paro anksjolityk? Ja na cholernej 40 nie czuje normalności, wszystko mnie stresuje, czuje ciagly mniejszy lub większy lęk i juz mnie ch.. Strzela

przez lunatic 22 wrz 2014, 16:49
depas,
anksjolityczne dzialanie ma dobre, nawet na małej dawce to wyraźnie czułem, problemem było to ze brakowało napędu i tak kombinowałem przez to ze ją w końcu odstawiłem całkowicie co było chyba największym błędem bo teraz nie moge dojsć do siebie na żadnym innym leku, amisulpryd 50 mg niby mial aktywizować a tak naprawde lepiej pod tym względem było na paro

Sortuj wg