PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez vespertine 19 wrz 2014, 13:48
Biorę Xetanor już któryś rok. Najpierw 40 mg (oczywiście zaczynając od 20 i potem stopniowo zwiększanie dawki i zejście na 20mg i tak z rok.) A teraz od jakichś 2tyg znów miałam brać stopniowo więcej żeby dojść do 40mg (2 tabletki) a że jestem niecierpliwa to zaczęłam brać od razu 2x20mg i chyba to był błąd...włączyły mi się straszne myśli samobójcze które tylko Xanax powstrzymuje.
Kiedyś pamiętam na wakacjach zabrakło mi Xetanoru to myślałam, że umrę, głowa pękająca, nudności itp. na szczęście po telefonie do mojego lekarza udało mi się szybko załatwić tabletkę i wszystko przeszło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.
Gdziekolwiek jestem, bądź będę niebo należy do mnie...

przez Kalebx3 19 wrz 2014, 14:23
vespertine napisał(a):Biorę Xetanor już któryś rok. Najpierw 40 mg (oczywiście zaczynając od 20 i potem stopniowo zwiększanie dawki i zejście na 20mg i tak z rok.) A teraz od jakichś 2tyg znów miałam brać stopniowo więcej żeby dojść do 40mg (2 tabletki) a że jestem niecierpliwa to zaczęłam brać od razu 2x20mg i chyba to był błąd...włączyły mi się straszne myśli samobójcze które tylko Xanax powstrzymuje.
Kiedyś pamiętam na wakacjach zabrakło mi Xetanoru to myślałam, że umrę, głowa pękająca, nudności itp. na szczęście po telefonie do mojego lekarza udało mi się szybko załatwić tabletkę i wszystko przeszło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.

A wiesz ,że mam takie same leki , jakby mi któregos dnia zabrakło Paro . Co wtedy ??? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: ,
ja pierdutet !!!
Jak byłem we Francji w robocie to bardzo codziennie po kilka razy sprawdzxałem , czy mi gdzies nie wypadły i sa w rekalmówce.
Ja tez biore ten lek od 4 lat ( dawki 10-20 mg /d.)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 19 wrz 2014, 14:47
vespertine napisał(a):Biorę Xetanor już któryś rok. Najpierw 40 mg (oczywiście zaczynając od 20 i potem stopniowo zwiększanie dawki i zejście na 20mg i tak z rok.) A teraz od jakichś 2tyg znów miałam brać stopniowo więcej żeby dojść do 40mg (2 tabletki) a że jestem niecierpliwa to zaczęłam brać od razu 2x20mg i chyba to był błąd...włączyły mi się straszne myśli samobójcze które tylko Xanax powstrzymuje.

To tylko pokazuje jakie leki ssri to scierwo, nie powinno sie tak dziac, nawet po zwiekszeniu dawki, ja
po paroksetynie nie mialem takiej jazdy, ale po wenlafaksynie i escitoplarmie to naprawde juz
myslalem ze nie wyrobie wtedy jeszcze /cenzura/ nie mialem benzo, to juz nawet nie byly mysli
samobójcze tylko to juz bylo no dawaj pierdolnij sie i jeszcze kurewsko silne stany lekowe,
masakra

-- 19 wrz 2014, 14:49 --

Najlepsze jest to ze te wlasnie benzodiazepiny co tak lekarze pierdola ze uzalezniaja itd, /cenzura/ to jedyne skuteczne leki w psychiatrii, reszta to lipa
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 19 wrz 2014, 15:26
Benzo najlepsze ?
Miałem takie chwile w piajckim zyciu ,że nie wiem czy bym przeżył bez benzo po tyygodnówce ostrego chlania .
A zawsze zaczynało sie na 2 pierwszych piwach , a konczyło sie na whyski , albo czystej wódzie z Colą .
I Do tego na sen , lęki , kaca duzo benzo po skończonym alkoholowynm wątpliwym "BalU"wycięczającym .
Dlatego mi też dały te leki najwięcej ze wszystkich . Ratowały mnie w najgorszym < a najgorszy w depresji jest AStak Paniki , potem Anchedonia ,,, i wiele mi dawały kiedy megakace mnie wyniszczały psychicznie . Do tego we wmnie ADHD I NN , Niezły kociolek , i leki w tym benzo teeeeeż ;) ;) ;) ;)

przez kalikali1 20 wrz 2014, 20:08
Kalebx3
W sumie przy adhd,nn i depresji da sie względnie wynkcjonować,chodzić do pracy itp.Gorzej jak w tym zestawie by zawitała u ciebie silna fobia społeczna gdzie srasz po majtach z lęków jak ulicą samochód przejedzie lub w sklepie albo pod obserwacją innych ludzi być.Bo tu o pracy nie ma szans chyba że na dobry lek trafisz albo jesz benzo to tak.W sumie metylo które bierzesz to obecnie najlepszy lek na adhd na rynku,a z nn takie paro powinno tez dac rade no i depresja idzie siną dal.W fobi społecznej myśle trza walić w serotonine i gaba,dopamina pomimo że chcesz do ludzi nasila lęki niestety.

przez Aisha* 20 wrz 2014, 20:49
czy paroksetyna działa na apatię, spłycenie emocji, niechęć do rozmowy z ludźmi, zamykanie się w sobie, obojętność??
Aisha*

przez Kalebx3 20 wrz 2014, 21:10
nie raczej na apatie to niedobry lek .
Baerdziej Wenlafaksyna , Cymbalta .

przez Patryk29 20 wrz 2014, 21:30
Aisha* napisał(a):czy paroksetyna działa na apatię, spłycenie emocji, niechęć do rozmowy z ludźmi, zamykanie się w sobie, obojętność??

Paroksetyna cie do tych stanów doprowadzi :roll:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez depas 21 wrz 2014, 16:31
Wracam na 40mg paroksetyny, niepotrzebnie spanikowałem i chciałem brać 50 a myślę że nie ma potrzeby.Wszystkim nam zdarzają się gorsze dni i nie ma potrzeby wyciągać skrajnych wniosków typu "moje leki przestały działać". Żaden lek nie przestaje działać w 24 godziny i warto pamiętać że zdrowi i "normalni" ludzie też miewają wahania nastrojów, jakieś lęki i obawy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Tojaaa 21 wrz 2014, 17:02
depas, a gorzej sie poczules? Długo cię trzymał gorszy nastrój?

przez depas 21 wrz 2014, 17:08
Tojaaa, nie chodzi nawet o nastrój, tylko przez parę dni odczuwałem lęk którego od dłuższego czasu już nie było. Taki lęk typu że jest obecny już od momentu przebudzenia, bez żadnej przyczyny, zanim nawet zdążyłem pomyśleć o czymś co mogło spowodować lęk. Takie stany, lęk 24h na dobę są mi dobrze znane, przerabiałem to wielokrotnie całymi tygodniami, i teraz wystraszyłem się że znów się zaczyna, ale myślę że to był tylko fałszywy alarm.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Tojaaa 21 wrz 2014, 17:23
depas, ja na 40 paro tez czuje ciagle mniejsze albo większe napięcie, paro nie zniwelowało tego

przez depas 21 wrz 2014, 17:28
U mnie właśnie skutecznie zniwelowało na długi czas, praktycznie przestałem odczuwać lęk dlatego właśnie tak spanikowałem kiedy się nagle pojawił. Paro i wenla - dla mnie nic nie może się równać z ich działaniem przeciwlękowym.
A jak długo już bierzesz te 40mg paro?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Tojaaa 21 wrz 2014, 18:29
depas, paro biore od marca, wcześniej 30 a 40 biore od lipca. Moja dr twierdzi, ze jeszcze musze poczekac

Sortuj wg