PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez elfrid 12 wrz 2014, 17:03
Tojaaa napisał(a):Ciągnę paro 40 od czerwca, wcześniej na 30. Wczoraj zaliczylam omdlenie na tle nerwicowym, i znow powrót koszmaru, lęki, sraczka, nieprzespana noc. Czy tak może sie dziać mimo brania paro? Co mam robić, bo jestem zalamana

Pewnie lek przestał, przestaje działać. Masz dwie możliwości: coś dołożyć lub zmienić.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Patryk29 12 wrz 2014, 18:07
elfrid napisał(a):
Tojaaa napisał(a):Ciągnę paro 40 od czerwca, wcześniej na 30. Wczoraj zaliczylam omdlenie na tle nerwicowym, i znow powrót koszmaru, lęki, sraczka, nieprzespana noc. Czy tak może sie dziać mimo brania paro? Co mam robić, bo jestem zalamana

Pewnie lek przestał, przestaje działać. Masz dwie możliwości: coś dołożyć lub zmienić.

Mysle ze to jednorazowa akcja, nie zmianiaj leku póki co, ja mialem tez rozne jazdy juz
nawet po dlugim czasie na paroksetynie, na nerwice i stany lekowe to jest dobry lek,
lepszego wród ssri nie znajdziesz, takie jest moje zdanie
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez freda 12 wrz 2014, 18:37
Patryk29, czegoś tu nie rozumiem.raz narzekasz na paro innym razem wychwalasz.biorę paro z przerwami od 9 lat i jak biorę jest super,jak nie to jest gorzej
lek jest super,jak by nie był to brałabym coś innego.dlatego kompletnie nie rozumiem tego co piszesz
A już myślałam,że ją pokonałam...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PinstaH 12 wrz 2014, 18:46
elfrid napisał(a):

Blagam Cie....litosci... "lek przestał działać" geeezas...

Najlepiej w siebie ładować tyle żeby nie czuć nic...może benzo dołożyć? :)))
Parogen - 20mg - 40mg (aktualnie 20mg)

przez elfrid 12 wrz 2014, 19:21
PinstaH, skutecznie działający antydepresant prowadzi do remisji. Bierzesz częściowo-skuteczny antybiotyk w anginie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez PinstaH 12 wrz 2014, 20:44
A skąd pewność że to nerwica była powodem tej akcji ? Skąd wiesz ze nastąpiła pełna remisja? Ja wiem ze na tym forum powszechne są mixy i generalnie tendencja do zwiekszania zaplecza leków oraz dawek...ale naprawdę uważam ze troszke przesadziles.
Parogen - 20mg - 40mg (aktualnie 20mg)

przez Tojaaa 12 wrz 2014, 22:32
Lek przestał działać po 3 miesiącach? Hmmmm coś chyba za szybko. Benzo never

przez Patryk29 13 wrz 2014, 08:19
freda napisał(a):Patryk29, czegoś tu nie rozumiem.raz narzekasz na paro innym razem wychwalasz.biorę paro z przerwami od 9 lat i jak biorę jest super,jak nie to jest gorzej
lek jest super,jak by nie był to brałabym coś innego.dlatego kompletnie nie rozumiem tego co piszesz

Napisalem ze paro jest dobre na stany lekowe i nerwice, bo niweluje skutecznie stany lekowe i objawy
nerwicowe, napady paniki i takie rózne o to mi chodzilo, czytal dokladnie co pisze, dla mnie paroksetyna
na depresje jest slabym lekiem bo zamula i nic sie po niej nie chce kompletnie, nie potrafie sie praktycznie
usmiechnac na tym leku, ale jesli chodzi o lęk uogólniony i np nerwice to jest to dobry i skuteczny lek,ale
slabo dzialajacy na nastrój!!!, poza tym jak mozna brac antydepresant 9 lat o zgrozo :pirate:

przez hania33 13 wrz 2014, 09:17
Patryk29, Jezeli lek pomaga freda, to po co ma zmieniać?
Z tym zamuleniem masz racje , ale kazdy lek z tej grupy ma jakis ubok niestety.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez freda 13 wrz 2014, 09:52
Patryk29, 9 lat z przerwami.wolę brać i dobrze się czuć,niż nie brać i wiecznie marudzić.a po za tym o braniu przeze mnie lekarstw nie zamierzam z Tobą dyskutować,lekarzem nie jesteś a i ekspert w działaniu ssri z Ciebie słaby.

Tojaaa, poczekaj jeszcze trochę na paro,ale jak nic się nie zmieni to czas wziąć coś innego.ale to lekarz decyduje :smile:

przez Patryk29 13 wrz 2014, 09:57
freda napisał(a):Patryk29, 9 lat z przerwami.wolę brać i dobrze się czuć,niż nie brać i wiecznie marudzić.a po za tym o braniu przeze mnie lekarstw nie zamierzam z Tobą dyskutować,lekarzem nie jesteś a i ekspert w działaniu ssri z Ciebie słaby.

Tojaaa, poczekaj jeszcze trochę na paro,ale jak nic się nie zmieni to czas wziąć coś innego.ale to lekarz decyduje :smile:

Ja tez nie zamierzam z toba dyskutowac, nie jestem lekarzem to rzecza jasna, napisalem tylko jak mi sie wydaje
i przeciez napisalem ze by nie zmieniala leku, na depresje ten lek jest slaby i to jest moje zdanie, nie daje checi
do zycia tylko zamula, masz troche racji lepiej brac lek i jakos zyc niz nie zyc, ale to tez nie jest zadna rewelacja,
te leki powinny doprowadzic do momentu w którym czujesz sie jak kiedys, a nie brac je latami tylko po to zeby
cos brac, przeciez ten lek po tylu latach juz pewnie nie dziala :pirate:
ale moze na ciebie dziala, pozdro

przez freda 13 wrz 2014, 10:05
Patryk29, chyba nie wierzysz w leki.ja w tej chwili czuję się jak 12 lat temu,gdy nie miałam nerwicy i czułam się super.robię wszystko co kiedyś,ostatnio leciałam balonem co półtora roku temu było nie do pomyślenia.u mnie nerwica objawia się wszystkimi możliwymi obawami.nie jestem w stanie wtedy nic robić.poza tym ludzie biorą leki latami,bo próby odstawienia powodują nawrót choroby.póki paro działa-biorę,by móc normalnie żyć. :D

przez Patryk29 13 wrz 2014, 10:21
freda napisał(a):Patryk29, chyba nie wierzysz w leki.ja w tej chwili czuję się jak 12 lat temu,gdy nie miałam nerwicy i czułam się super.robię wszystko co kiedyś,ostatnio leciałam balonem co półtora roku temu było nie do pomyślenia.u mnie nerwica objawia się wszystkimi możliwymi obawami.nie jestem w stanie wtedy nic robić.poza tym ludzie biorą leki latami,bo próby odstawienia powodują nawrót choroby.póki paro działa-biorę,by móc normalnie żyć. :D

Ciesze sie ze na ciebie dziala, zauwaz to ze ja napisalem ze ten lek jest dobry na nerwice, stany lekowe,
natrectwa, ale na depresje jest slaby, a jak mam depresje i to nie jest kwestia tego czy ja wierze czy nie wierze,
jak mozna wierzyc firmie która pisze na ulotce ze lek zaczyna dzialac po 2 tygodniach, przeciez to jest ewidentna
nieprawda, ja musialem brac paroksetyne ze 3 miesiace zeby poczuc sie lepiej, jezeli tobie pomaga to ok, ale
duzo jest tu ludzi którym nie pomaga, albo pomaga bardzo slabo i tak naprawde nikt nie wie dlaczego, wiec
ciezko jest wierzyc, wtedy kiedy nawet nadzieje powoli umiera :pirate:

przez miko84 13 wrz 2014, 10:30
Są ludzie na których działa świetnie, tacy na których działa średnio no i tacy na których nie działa wcale. Jeśli chodzi o depresję to zaliczam się niestety do tej 3 grupy (a brałem paro w różnych dawkach, nawet 60 mg przez długi czas, raz aż 7 miesięcy).
miko84

Sortuj wg