PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Chada 02 wrz 2014, 15:42
Czy paro zatrzymuję wodę w organizmie u was że puchną kończyny np. ręce przy nadgarstkach to dobrze czuć itp. ? Na czym polega fenomen tycia po paro:metabolizm czy nadmierny apetyt,działanie histaminowe h1 ?

Lamotrygina 150mg

przez dei 02 wrz 2014, 23:17
@margor26 , ja takze biore od 2 miesięcy paro (Xetanor). Początkowo brałam raz dziennie, rano, poł tabletki - 10mg. Ale jakoś po 1,5miesiaca lęki poranne nie mijały więc postanowiłam od 14 sierpnia zwiększyć dawkę do 20mg. Przez tydzień miałam zawroty głowy, tak jakby brak poczucia równowagi, potem przeszlo. Lęków raczej też już nie mam. Jedyne co to czuje sie senna. Wstaje około 8 rano, a padam o 16-17 już. Przechodzi mi o 19 i potem zasnąć nie bardzo moge, ale jakiś większych problemów nie mam.
Co mi dokucza jednak jeszcze to osłabienie i niepokój w nogach... dziwne to uczucie. Kiedyś je miałam ale mineło po 2-3 miesiacach brania Pramolanu, lęki mi wtedy też mineły, ale miałam ciągłe, całodziennie zawroty głowy i senność. Wybrałam sie wiec do psychiatry i przepisała mi Xetanor. Jutro mam wizyte i chyba zapytam się czy mogłabym brać także Pramolan... Bo czuje że przy połączeniu już wszytsko byłoby super.
dei

przez mgrq 03 wrz 2014, 14:58
A czy ktoś kto bierze już paroksetynę długo (ja biorę trzeci tydzień) może napisać, czy rozszerzone źrenice się utrzymują czy ten efekt przemija? To dla mnie dosyć ważne.
Mam jeszcze pytanie, ponieważ to mój pierwszy antydepresant i ogólnie pierwszy lek którego używam inny niż coś na przeziębienie, czy warto stosować jakieś suplementy, osłonki na wątrobę? Przy dłuższym stosowaniu to chyba wątroba najbardziej na tym ucierpi?
Pytam tak, ponieważ do psychiatry dopiero idę w październiku, a czuję mocną poprawę w moim samopoczuciu i życiu i wiem, że będą stosował ją dłużej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 03 wrz 2014, 15:43
mgrq, leki przeciwdepresyjne są stosunkowo nieszkodliwe i pozbawione skutków ubocznych, nawet przy przewlekłym stosowaniu. Wiele osób bierze je całe życie, żyje, bez szkody dla wątroby.
PS warto abyś opisał swoją poprawę, bo ostatnio na forum więcej niezadowolonych z leczenia :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez dei 03 wrz 2014, 20:56
Ja także odczułam dużą poprawę. Rano budzę sie bez negatywnych myśli, ze zachoruję itp. A nawet jak pomyślę o chorobie to przyjmuję to ze spokojem, jakby to mnie nie dotyczyło, czyli... tak jak kiedyś :) Nie mam wiec już lęków, w głowie także mi się nie kołuje. Oczywiście nieraz zdarzaja się z tym problemy, np. w poczekalni u lekarza, ale pewnie dlatego ze podświadomie przypominają mi sie najgorsze chwile. Ale coraz rzadziej.
Dzisiaj byłam u mojej lekarz. Zapytałam co z tym dziwnym uczuciem w nogach... Odpowiedziała, że lek sie jeszcze nie rozkręcił do końca i poleciła abym wybrała sobie jakiś preparat z megnezem i witaminą B6 bo podobno wspomaga te leki i lepiej sie reaguje.

-- 03 wrz 2014, 20:58 --

Zapomniałam jeszcze dodać, że Xetanor biore od początku lipca. Do 14.08 brałam 10mg, potem sobie podwyższyłam, bo jakoś nie czułam poprawy.
dei

przez elfrid 03 wrz 2014, 22:27
no w końcu na forum zaczyna wiać optymizmem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . a nie tylko leki be, lekarze sitwa, SSRI/SNRI szkodzą, działają w złym mechanizmie bo koncerny nie chcą nas leczyć, tylko na nas zarabiać. itp itd

przez Patryk29 03 wrz 2014, 22:31
Ciekawe jak dlugo bedzie wialo tym optymizmem :mrgreen:
ja dzisiaj po wizycie w zusie mam ochote spalic ta instytucje i zabic lekarza orzecznika :twisted:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez elfrid 03 wrz 2014, 22:32
Patryk29, a to standard po wizycie w tym przybytku. :D

przez Pestka88 04 wrz 2014, 00:47
To i ja dopisze się do listy klientów zadowolonych z paro :) Biore 2 lata a zaczęła działać po pół roku tak na dobre chociaż już po 3 ms. widziałam pozytywne efekty :D zero lęków zero faz psychosomatycznych (musiałam wygooglać to słowo bo już zapomniałam jak objawy się nazywają) jedyny minus jaki widze to waga bo przytyłam z 15 kg ale co to jest w stosunku do normalnego życia. Trenuje crossfit, zwiedzam na razie polskę, jeżdze autobusami jak głupia :D Korzystam z życia po prostu

przez margor26 04 wrz 2014, 08:10
Kurcze wkurza mnie to ze biorąc paro ponad 2 mce ciągle nie czuje się normalnie cały czas mam stres w brzuchu drżenie ciała czasem uczucie ciepła w poszczególnych częściach ciała oraz niepokój w nogach. To jest niemożliwe żeby paro po 2 mcach nie działało. Dodam ze biorę 3 raz. W poniedziałek idę do psychiatry ciekawe co powie. Boje się ze mi zmieni lek i zaś będzie jazda:/
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Tojaaa 04 wrz 2014, 15:41
margor26, cierpliwości,u mnie tez późno zatrybil, po ok 5 miesiącach. Biore 40 i dopiero po podwyższeniu dawki poczułam roznice

przez elfrid 04 wrz 2014, 16:32
margor26, cierpliwości, widzisz ilu forumowiczów zadowolonych z leczenia :D i zmiany na lepsze dopiero po kilku miesiącach.

przez depas 05 wrz 2014, 01:04
Mnie też dobrze na paro :smile:
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Dreams 06 wrz 2014, 10:29
Słuchajcie. Biorę paro od 26 dni początki masakra potem minimalnie lepiej. Aktualnie przyszło ze zdwojoną siłą. Znów, gdy śpię mam nie wiem jak to nazwać "prądy" nagłe dreszcze w klatce piersiowej, natłok myśli nie ogarniam.. Jestem na 20mg paro. 8 mam wizytę opiszę całą sytuację, bo znów nie daję radę :(

Sortuj wg