PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez inoutcest 21 sie 2014, 23:40
Tojaaa, Kat_ - +9kg w 7 miesięcy bez żadnej znaczącej zmiany żywienia w porównaniu z wcześniejszym okresem. Miesiąc tylko miałam do tego Mirtor i pochłaniałam wszystko razem z opakowaniami -.- Do tego 4 miesiące bez orgazmu, potem przeszło, ale i tak jakoś inaczej. No i osłabienie wzroku, który kiedyś miałam świetny, koncentracji, pamięci...

Ta, nikomu paro nie polecam teraz generalnie - brałam jakieś 7 miesięcy, udało mi się zejść z dawki 50mg w niecałe 5 tygodni - niesamowicie ciężko po odstawieniu, zawroty głowy, wymioty, ciągłe uczucie mdłości, bóle głowy. Ledwo wstawałam z łóżka, nie łapałam, co kto do mnie mówił, praktycznie spałam przez większość czasu bardzo płytkim snem... Ogólnie masakra, nigdy mi się tak ciężko z leku nie schodziło (a swego czasu brałam z ssri esci i sertalinę, które odstawiłam praktycznie z dnia na dzień i zero czegokolwiek). Wszystko trzymało przez tydzień, teraz zostały tylko zawroty głowy i jej ból, ale na razie się jakoś trzymam wspomagana hydro i apapem, a także mocnym postanowieniem, że kończę z wszelakimi ssri na baaardzo długo.

Myślę, że jest teraz tyle leków, które posiadają o wiele mniejsze skutki uboczne, że lepiej od paro nie zaczynać, a i później brać to już naprawdę w ostateczności.

przez elmopl79 22 sie 2014, 00:00
Kat_,
He,he...ja trochę ze starszej daty i pamietam tylko te pierwsze plyty"oddech wymarlych światów",itd.:)
No,popatrz Ty....:)To byly czasy....:)

-- 21 sie 2014, 23:02 --

No,ale żeby nie bylo,ze nie na temat....ja bedac na paro nic nie przytylam.

przez Tyrr 22 sie 2014, 00:17
Byłem dzisiaj na konsultacji odnośnie mojego odstawiania... lekarz stwierdził, że powinienem zamienić paro na Citaxin jako lek, z którego łatwiej się schodzi a jest z tej samej grupy (SSRI), ma mniej uboków itp. Przy tym mniejsze działanie anty-lękowe i większe anty-depresyjne? Moje obecne 10mg paroksetyny brane co drugi dzień mam zmeinić na 10mg tego czegoś brane codziennie przez 2 tyg, potem co drugi dzień przez 2 tyg i ostatnie 2 tygo 5mg co drugi dzień.
Ma to jakiś sens? :P
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez inoutcest 22 sie 2014, 00:23
Tyrr - Cóż, lekarz na pewno ma rację, że z tamtego się o niebo łatwiej schodzi. Ale w sumie z 10mg paro tak schodzić to się wydaje trochę przesadnie, z drugiej strony mam traumę do zejścia po paro, więc polecam robić wszystko, żeby się tak nie czuć (oprócz wracania do paro) :D No, tylko, że ja schodziłam z o wiele większej dawki i w krótszym czasie.

przez Kat_ 22 sie 2014, 00:30
elmopl79,

"Oddech..." mam na winylu, wg mnie to najlepsza polska metalowa płyta ever. Zbieram winyle, cd, kasety - mam tego z 2000 wszystkiego :) ze 100 książek o muzyce, oprawione "Tylko Rocki" z lat 90. :) W tym roku widziałem Black Sabbath, Iron Maiden, Slayer, Uriah Heep, Deep Purple i masę zespołów na festiwalu Brutal Assault w Czechach. Jak chcesz pogadać o muzie to priw :)

inoutcest, Dzięki za relację, wszystko się jak widzę pokrywa z tym co mówił diler :/ Ogólnie przez te lata chodziłem do 3 psychiatrów i dwóch z nich nie było fanami tego leku a jeden wręcz mówił, że jest to dla niego ostatni SSRI w kolejce do zastosowania. Brałem paro przez chyba 2 tygodnie kilka lat temu, nie pamiętam już odczuć, chyba słabe skoro tak krótko. Od kilku lat jestem na sertralinie z małymi przerwami, nie jest super ale też nie ma tragedii. Odstawiłem ją w kwietniu z dnia na dzień przy dawce 100mg i żadnych skutków ubocznych.
Wellbutrin 300mg
suplementy: Omega3, multiwitamina, magnez z witaminami B

przez Tyrr 22 sie 2014, 00:32
inoutcest, z 20 schodzę ogólnie, w jakieś 2-3 miesiące.
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

przez margor26 22 sie 2014, 09:08
Biorę paro ponad 7 tyg teraz odczuwam znów objawy nerwicy wczoraj zaliczyłam ataki. Czy to możliwe żeby nie działało jeszcze? Dodam ze 10 dni temu odstawilam mianseryne i teraz znów słabo spis w nocy jest mi zimno na przemian z poceniem. Co robić?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez PinstaH 22 sie 2014, 09:20
margor26 napisał(a):Biorę paro ponad 7 tyg teraz odczuwam znów objawy nerwicy wczoraj zaliczyłam ataki. Czy to możliwe żeby nie działało jeszcze? Dodam ze 10 dni temu odstawilam mianseryne i teraz znów słabo spis w nocy jest mi zimno na przemian z poceniem. Co robić?

Na jakim etapie jesteś ? (Ile tego łykasz)
Parogen - 20mg - 40mg (aktualnie 20mg)

przez margor26 22 sie 2014, 10:26
PinstaH napisał(a):
margor26 napisał(a):Biorę paro ponad 7 tyg teraz odczuwam znów objawy nerwicy wczoraj zaliczyłam ataki. Czy to możliwe żeby nie działało jeszcze? Dodam ze 10 dni temu odstawilam mianseryne i teraz znów słabo spis w nocy jest mi zimno na przemian z poceniem. Co robić?

Na jakim etapie jesteś ? (Ile tego łykasz)

20mg
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Patryk29 22 sie 2014, 10:36
Paro rozkreca sie do 3 miesiecy, ale jakas poprawe juz powinnas odczuc.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez PinstaH 22 sie 2014, 10:54
Daj sobie jeszcze troszkę czasu. Przede wszystkim postaraj się, aby Twoje dni miały podobny przebieg. Chodzi mi o to, aby się wysypiać i nie przegładzać. U mnie to ma ogromny wpływ na to jak się czuje. Nie zadręczaj się tym. Jak masz gorsze dni, to możesz spróbować zwiększyć dawkę o 10/20 mg dziennie (ale nie na raz, tylko popołudniu). 20mg to tak naprawdę dawka minimalna...
Parogen - 20mg - 40mg (aktualnie 20mg)

przez margor26 22 sie 2014, 11:26
paro biore ju 3 raz i zawsze dawka 20mg mi wystarczala. Dzis ide do lekarza rodzinnego porobic badania bo byc moze to zle sammopoczucie bierze sie z innej przyczyny.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Tojaaa 22 sie 2014, 14:33
elmopl79, haha pytasz czy przy seksie kręci mi sie w głowie?

przez elmopl79 22 sie 2014, 14:53
Tojaaa,
Przy orgazmie:)
Bo przy sexsie to nie tylko kreci sue w glowie.... :hide:
Ha,Ha,Ha....ale to jest inne kręcenie na lekach.Kiedys mnie o to pytala dr.ale rzucilam rumieniec na twarz i powiedziala,ze,eee,no nieee:)
Ale potem spada totalnie nastrój...co jest dziwne:)
A moze to nie wina tabletek....:)?!

Sortuj wg