PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez depas 07 sie 2014, 16:02
Ja z kolei biorę paro już ponad pół roku i nic nie przytyłem, a konkretnie to schudłem parę kilo. Ale ja nawet na mircie nie tyłem, więc może mam jakoś inaczej cuś.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Patryk29 07 sie 2014, 16:28
miko84 napisał(a):Chada endogenna i esci pomogło? To po co myśleć o TLPD?

Jak komus przy depresji endogennej pomagaja leki po kilku dniach brania to to nie jest zadna depresj, taka depresje sie dlugo leczy a nie kilka dni czy tygodni
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Chada 07 sie 2014, 16:54
Patryk29 napisał(a):
miko84 napisał(a):Chada endogenna i esci pomogło? To po co myśleć o TLPD?

Jak komus przy depresji endogennej pomagaja leki po kilku dniach brania to to nie jest zadna depresj, taka depresje sie dlugo leczy a nie kilka dni czy tygodni

Słuchaj esci zmniejszył trochę napięcie i lęk.Ale na depresje zacząłem coś czuć dopiero po tygodniu.To że zacząłem coś czuć nie oznacza że było dużo lepiej jakieś 5 % lepiej a pozostałe 95% zostało na swoim miejscu.Tak naprawdę pełny efekt np. sertraliny uzyskałem po 3 miesiącach.Myślisz że nie wiem jak to się leczy.To zależy też od objawów po 3 miesiącach klomi z suplirydem depresja przeszła ale część lęków została i objawów nerwicowych.Po sertralnie odczułem małe działanie dopiero [po miesiącu.To zależy w jakim kto jest stanie.To nie jest mój pierwszy epizod kiedy wciskali mi tlpd bo to może pomóc a nie pomogło do końca za to pomogła sertralina w dawce 100mg + lamotrygina i 1,5roku reemisji można powiedzieć.Po za tym depresja endogenna reaguję dobrze na leki i szybciej przychodzi poprawa.A esci jako jedyny ssri szybko zaczął zmiejszać lęk i napięcie co np. fluoksetyna potegowała.Przez miesiąc na fluo dzień z dniem zwiększały się lęki i napięcie więc było na odwrót.

Lamotrygina 150mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 07 sie 2014, 17:03
Fajnie ze szybko reagujesz na leki, ale z silnego epizodu depresji nie wyjdziesz w 2 czy 3 miesiace, jesli wogole mozna mowic tutaj o calkowitym wyjsciu z tego, bo im dluzej zazywam rozne leki, to coraz bardziej wydaje mi sie ze one tak naprawde malo daja, a juz napewno nie w krotkim czasie. Ja bralem escitoplarm i umieralem przez 2 miesiace na tym leku, moge smialo powiedziec ze te leki zaczynaja dzialac najwczesniej po jakis 2-3 miesiacach, moze z jakimis tam wyjatkami, nie bralem sertraliny to na jej temat sie nie wypowiem.

przez Chada 07 sie 2014, 17:14
Patryk29 napisał(a):Fajnie ze szybko reagujesz na leki, ale z silnego epizodu depresji nie wyjdziesz w 2 czy 3 miesiace, jesli wogole mozna mowic tutaj o calkowitym wyjsciu z tego, bo im dluzej zazywam rozne leki, to coraz bardziej wydaje mi sie ze one tak naprawde malo daja, a juz napewno nie w krotkim czasie. Ja bralem escitoplarm i umieralem przez 2 miesiace na tym leku, moge smialo powiedziec ze te leki zaczynaja dzialac najwczesniej po jakis 2-3 miesiacach, moze z jakimis tam wyjatkami, nie bralem sertraliny to na jej temat sie nie wypowiem.

Pełne działanie leku występuję jakoś tak po 3 miesiącach mówię z tego co ja wyczułem.Ale jeśli lek jest dobrze dobrany czy tam (trafiony) to poprawę można zauwazyć nawet już po tygodniu.Jeśli osoba która to bierze tego nei zauważy i wydaję jej się że jest dalej źle to czasem bliscy wyczają że np. się lepiej funkcjonuję,uśmiecha czego wcześniej nie było.Mnie się czasem wydaję że jest źle lub gorzej ale jak po patrze tydzień w tył to wcale do końca tak nie jest.Po większośc ssri już w pierwszy tygodniu miałem pogłębienie depresji wraz z przychodzącymi myślami samobójczymi na początku brania antydepów.Brałem już prawie wszystkie ssri oprócz fluwoksaminy,i z innych grup też nie mało.Po esci nie było na początku pogorszenia tylko złagodniał lęk i zmniejszyło się napięcie co na wcześniejszych lekach się nasilało lub zostawało.Tak jak pisałem po tygodniu poczułem jakieś 95% depresji a to 5% odeszło ale to tylko na esci na innych ssri na początku pogorszenie depresji.Wątpie żeby można było z tego całkiem wyjść w reemisji myślałem że to tylko raz w życiu takie coś i to nie wróci choć byłem świadom ale nie chciałem tak myśleć,ale i tak wróciło więc z dystansem podchodzę do ''wyleczenia''.Nie da się takiego czegoś wyrzucić z pamięci to już na zawsze zostanie.Na lekach nie czułem bólu głowy na czole i ściskania skóry i bolu psychicznego przez 2 lata ale w końcu wróciło a po odstawieniu antydepów na chwilę isty horror.Dlatego wiem że ja bez leków nie mam co liczyć.
Ostatnio edytowano 07 sie 2014, 17:23 przez Chada, łącznie edytowano 1 raz

Lamotrygina 150mg

przez Patryk29 07 sie 2014, 17:21
Zgadzam sie w zasadzie z wszystkim co napisales jest git :P

przez depresja24h 07 sie 2014, 21:54
odkupie paro, pisac na pw

dzis mnie szlag trafił lekarrka wypisała mi escitalopram, a mówiłam ze to juz bralam. twierdziła, że moze teraz zadziala....

-- 07 sie 2014, 21:56 --

ja tych doktorów to nie zrozumiem, skoro brałam ten lek i nie pomógł to po co mam go znowu brac

przez depas 07 sie 2014, 22:45
depresja24h, a jak długo brałaś?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez depresja24h 08 sie 2014, 16:29
Escitalopram brałam 3 miesiące, chce pozbyć się sertraliny i przejść na paroksetyne.

przez elfrid 08 sie 2014, 16:54
depresja24h, to czemu nie przepisała Ci paroksetyny?
pregabalina, wenlafaksyna

przez depresja24h 08 sie 2014, 18:19
Powiedziała, że może teraz zadziała escitalopram. Tłumaczyła to tak, że czasem lek nie działa i trzeba spróbować za jakiś czas. Jak chciałam wellbutrin to tez nie dala, bo sobie krzywde tym zrobie (ale to jakiś czas temu), musialam wtedy pojechac do lekarza prywatnie i obsepic.

-- 08 sie 2014, 18:54 --

Nie stać mnie na prywatne wizyty i jestem tym zdołowana. Skończyła mi sie asentra(a jestem na 200 mg) i jak tak nagle odstawie, to bedzie bum na miesiac. Mam możliwosc wizyty jutro za 130 zł + 30 zł dojazd + leki pewnie na 100%. czasem mam dość walki z tymi lekarzami

przez lunatic 08 sie 2014, 22:08
depresja24h napisał(a):Powiedziała, że może teraz zadziała escitalopram. Tłumaczyła to tak, że czasem lek nie działa i trzeba spróbować za jakiś czas. Jak chciałam wellbutrin to tez nie dala, bo sobie krzywde tym zrobie (ale to jakiś czas temu), musialam wtedy pojechac do lekarza prywatnie i obsepic.

moze tak byc, u mnie np moklobemid zadziałał za drugim razem a za pierwszym nie, a to ze lekarz nie daje leku ktory sie chce dobrze o takim swiadczy, lekarz ma dobierac leki do aktualnych objawów a nie wypisywac to co komus sie wydaje ze zadziala

przez Patryk29 09 sie 2014, 15:59
lunatic napisał(a):
depresja24h napisał(a):Powiedziała, że może teraz zadziała escitalopram. Tłumaczyła to tak, że czasem lek nie działa i trzeba spróbować za jakiś czas. Jak chciałam wellbutrin to tez nie dala, bo sobie krzywde tym zrobie (ale to jakiś czas temu), musialam wtedy pojechac do lekarza prywatnie i obsepic.

moze tak byc, u mnie np moklobemid zadziałał za drugim razem a za pierwszym nie, a to ze lekarz nie daje leku ktory sie chce dobrze o takim swiadczy, lekarz ma dobierac leki do aktualnych objawów a nie wypisywac to co komus sie wydaje ze zadziala

Tak lekarze dobieraja leki do objawow, i pozniej widac jak my na tym wychodzimy :evil:

przez lunatic 09 sie 2014, 19:39
no to trzeba znaleźć takich którzy tak robią co nie jest łatwe

Sortuj wg