PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 07 sie 2014, 08:31
Na razie nic nie napiszę, bo miałem przerwę z mojej winy i biorę dopiero od 4 dni znowu. Ale teraz mam zamiar sprawdzić lek przynajmniej przez 4-6 tygodni, więc takie pytania za jakiś czas dopiero :) Lek ponoć działa już po 2 tyg. ale czy tak będzie to się okaże za chwilę.
miko84

przez Chada 07 sie 2014, 08:33
miko84 napisał(a):Na razie nic nie napiszę, bo miałem przerwę z mojej winy i biorę dopiero od 4 dni znowu. Ale teraz mam zamiar sprawdzić lek przynajmniej przez 4-6 tygodni, więc takie pytania za jakiś czas dopiero :) Lek ponoć działa już po 2 tyg. ale czy tak będzie to się okaże za chwilę.

Gdybym miał jak to ogarnąć to bym brał i cieszył michę :D Bo to mało uboków ma ale dla mnie takie leki na propsie.

Lamotrygina 150mg

przez miko84 07 sie 2014, 08:58
U mnie SSRI nie mają wyraźnych i zadowalających efektów, więc do wortio podchodzę z dystansem. No ale jednak to trochę bardziej złożony SSRI, więc myślę, że lek wart spróbowania. W porównaniu do innych SSRI rzeczywiście jeśli chodzi o uboki to ten lek wydaje się wyjątkowo łagodny. Przebija się chyba tylko problem nudności. Ale jeśli są to nudności spowodowane agonizmem 5-HT1a to biorę je z zamkniętymi oczami...
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Chada 07 sie 2014, 09:01
miko84 napisał(a):U mnie SSRI nie mają wyraźnych i zadowalających efektów, więc do wortio podchodzę z dystansem. No ale jednak to trochę bardziej złożony SSRI, więc myślę, że lek wart spróbowania. W porównaniu do innych SSRI rzeczywiście jeśli chodzi o uboki to ten lek wydaje się wyjątkowo łagodny. Przebija się chyba tylko problem nudności. Ale jeśli są to nudności spowodowane agonizmem 5-HT1a to biorę je z zamkniętymi oczami...

Dla mnie jakie by nie były nudności ale zawsze wiem że to przechodzi nigdy przy żadnym leku nie narzekałem na nudności choć przy większości one są.

Lamotrygina 150mg

przez miko84 07 sie 2014, 09:11
Ja też nigdy nie miałem po żadnym leku nudności i na razie na wortio też ich nie mam. Jedynie przeważnie miałem problem gdy musiałem jechać autobusem przez dłuższy czas.
miko84

przez depas 07 sie 2014, 09:41
miko84, tylko że nawet jeśli po kilku tygodniach na wortio nie będziesz miał poprawy, to też nie do końca pewne że lek jest do bani, bo 10mg to tylko jakby dawka startowa, dla początkujących, a tu praktycznie nie ma takich, same weterany :smile: Tylko wiadomo jak jest, kogo stać na łykanie 20mg...
PS Podpisuję się pod kwestią nudności, nigdy po SSRI nie miałem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Chada 07 sie 2014, 10:47
Kurde przy 10mg przymulenie i senność to co będzie przy dawce terapeutycznej.Zamulony jak staw sołtysa i spanie na stojąco. :pirate:

Lamotrygina 150mg

przez miko84 07 sie 2014, 11:04
depas ale w badaniach 10 mg wykazuje działanie terapeutyczne, więc nie sądzę by przeskok z 10 na 20 mg zrobił tak wielką różnicę. Jeśli będzie jakiekolwiek działanie na 10 mg tzn. że lek ma potencjał i działanie przy wyższej dawce może być lepsze. W badaniach to 2,5 i 5 mg nie wykazywały działania.
miko84

przez Chada 07 sie 2014, 11:09
miko84 napisał(a):depas ale w badaniach 10 mg wykazuje działanie terapeutyczne, więc nie sądzę by przeskok z 10 na 20 mg zrobił tak wielką różnicę. Jeśli będzie jakiekolwiek działanie na 10 mg tzn. że lek ma potencjał i działanie przy wyższej dawce może być lepsze. W badaniach to 2,5 i 5 mg nie wykazywały działania.

Wiesz tu jest głównie mowa o depresji do tego endogennej.Ale nie chcę na to łykać TLPD bo utrudniają często życie.Wolę to zwalczyć najniższa linią oporu.Coś w tym może być bo Esci u mnie już po kilku tabletkach niwelowało prawie całkowicie lęki i powodowało że mogłem się cieszyć i uśmiechać a nie tylko myśleć jak jest źle i będzie gorzej.Esci u mnie jak i lękowców benzo po pierwszych tabletkach przechodził lęk po tygodniu już chęć imprezowania tańczenia humor ekstra,gadatliwość którą mam normalnie w okresach bez depresji.

-- 07 sie 2014, 11:22 --

Dla mnie paro to taka klomipiramina bez działania na noraadrenalinę i skutków ubocznych związanych z powinnowanictwem do receptorów adrenergicznych a1, a2, β.Reszta jest mocno podobna.

Lamotrygina 150mg

przez PinstaH 07 sie 2014, 11:31
Chada napisał(a):Kurde przy 10mg przymulenie i senność to co będzie przy dawce terapeutycznej.Zamulony jak staw sołtysa i spanie na stojąco. :pirate:

Na pocieszenie dodam, że jak startowałem z Paro to tak :
- 1szy dzień byłem przymulony ale w normie
- 2gi dzień jechałem już do pracy i w aucie (kumpel prowadził) prawie nie mogłem oczu otworzyć a po dojeździe na miejsce prawie z auta nie mogłem się wydostać LOL, cały dzień rozwalony ...senny na maxa
- 5 dni łykałem po 10mg o ile dobrze pamiętam, 6 dnia wziąłem 20mg i przymulenie było jeszcze większe bo praktycznie przespałem cały dzień.

....Później było już tylko lepiej, także musisz przepękać te parę dni
Parogen - 20mg - 40mg (aktualnie 20mg)

przez Chada 07 sie 2014, 11:46
PinstaH napisał(a):
Chada napisał(a):Kurde przy 10mg przymulenie i senność to co będzie przy dawce terapeutycznej.Zamulony jak staw sołtysa i spanie na stojąco. :pirate:

Na pocieszenie dodam, że jak startowałem z Paro to tak :
- 1szy dzień byłem przymulony ale w normie
- 2gi dzień jechałem już do pracy i w aucie (kumpel prowadził) prawie nie mogłem oczu otworzyć a po dojeździe na miejsce prawie z auta nie mogłem się wydostać LOL, cały dzień rozwalony ...senny na maxa
- 5 dni łykałem po 10mg o ile dobrze pamiętam, 6 dnia wziąłem 20mg i przymulenie było jeszcze większe bo praktycznie przespałem cały dzień.

....Później było już tylko lepiej, także musisz przepękać te parę dni

?
i co przeszło całkowicie to zmulenie po leku?

Lamotrygina 150mg

przez miko84 07 sie 2014, 12:26
Chada endogenna i esci pomogło? To po co myśleć o TLPD?
miko84

przez Chada 07 sie 2014, 13:16
miko84 napisał(a):Chada endogenna i esci pomogło? To po co myśleć o TLPD?

Pomagało ale musiałem odstawić przez mega potliwość.Teraz z paro potliwość mniejsza jako ubok oczywiście i znając życie pewnie po paro przejdzie bo po citalopramach nie przechodziło.Właśnie po co męczyć różne strony organizmu tlpd skoro już ssri działają i są mniej toksyczne.

-- 07 sie 2014, 14:29 --

Chada napisał(a):
miko84 napisał(a):Chada endogenna i esci pomogło? To po co myśleć o TLPD?

Pomagało ale musiałem odstawić przez mega potliwość.Teraz z paro potliwość mniejsza jako ubok oczywiście i znając życie pewnie po paro przejdzie bo po citalopramach nie przechodziło.Właśnie po co męczyć różne strony organizmu tlpd skoro już ssri działają i są mniej toksyczne.

Czy paro zatrzymuję wodę w organiźmie nie chcę już więcej tyć?

Lamotrygina 150mg

przez Tojaaa 07 sie 2014, 15:57
Ja jestem do przodu 7 kg po 5 mięs paro

Sortuj wg