PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Tojaaa 05 sie 2014, 14:09
PinstaH, jak zmniejszales dawki to czułeś te prądy w głowie?

przez PinstaH 05 sie 2014, 14:13
Miałem okres że brałem miesiąc 40mg, następnie z dnia na dzień poprostu przestałem dokładać 20mg popołudniu, natomiast robiłem to co 2gi dzień (tak przez tydzień) aż wróciłem do normalnej dawki. Nie pamiętam czy prąd wtedy występował, gdyż to często potrafi się pojawić. Moje zasady jakimi się kieruje : na kacu nie wychodzę do pracy, pilnuję abym zawsze był wyspany (jak zawalę nockę to mur beton będę miał stany pt. duszności, prąd itd)...

Co do duszności które czasem się jeszcze pojawiają..., nie wiem dlaczego...ale zawsze pomaga mi picie gazowanego napoju np. coli :) Dziwna sprawa..., ale mi pomaga. Każdy jest inny, leki za nas wszystkiego nie zrobią..one tylko mogą nam pomóc uporać się ze słabościami :)
Parogen - 20mg - 40mg (aktualnie 20mg)

przez Tojaaa 05 sie 2014, 14:21
PinstaH, ja duszności nie mam, tylko ciagle napięcie i lęki. Na paro brane od marca przytyłam ok,7 kg, no cóż, wole mieć grube dupsko i dobrze sie czuć. Mimo, ze biore 40 nie czuje sie normalnie,,dalej czuje natretne myśli, które mnie przytlaczaja ,,echh

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PinstaH 05 sie 2014, 14:27
Ja nie jestem lekarzem, ale obserwując te forum...troszkę mi brakuje innych rzeczy. Np informacji jak wygląda czyjś dzień. Ja również nie czuję że jest GIT. Czuję że wisi, ale nie skupiam się na tym. Wiele zależy od tego jak funkcjonujemy, wierz mi. Głupi przykład to właśnie to że podczas wakacji, gdy gdzieś wyjeżdżamy...czujemy się lepiej...Czasami nawet choroba w ogóle się nie objawia.

co do zmian jakie wprowadziłem w swoim życiu :
- sen (najważniejsze aby się wysypiać, bezmyślnie nie zawalać nocek bo jakiś film jest czy chce się posiedzieć przed konsolą i pograć... sen to podstawa)
- nie pije kawy w pracy, tylko herbata
- ograniczyłem kawy do max 2 dziennie (uwielbiam kawy)
- od paru lat, głównie wapuje elektroniczne papierosy i tutaj stosuje obniżanie stężenia nikotyny w wapowanych liquidach, aktualnie to 12 mg - wcześniej było 18mg +)
- odżywianie, staram się nie głodzić i odżywiać w miarę zdrowo
- spacery, zabawy z dzieciakami...człowiek siedząc w domu kiśnie. Należy wyjść się dotlenić, czerpać ze słońca to co najlepsze...gdy go brakuje, człowiek czuje się gorzej
- lęki...stawiać im czoło...jeśli miałem fobię społeczną (dalej w jakimś stopniu mam)...ale wyjść do ludzi...i działać na tyle na ile się da rade. Wierzcie mi...z każdym razem można więcej
- oddychanie a raczej jego technika. Staram sie oddychać prawidłowo, głębiej...unikać krótkich wdechów bo to często może nas zapętlić i wpadamy w przed - akcję...
- nastawienie.. Kiedyś jak czułem że mi serce coś dziwnie uderza, albo przykładałem głowę do poduszki to zaraz się denerwowałem, analizowałem itd. Teraz to olewam...To naprawdę nic złego. Trzeba myśleć o czymś innym

przez Tojaaa 05 sie 2014, 14:37
PinstaH, napisze Ci pw, teraz idę z dzieckiem na spacer :D

przez PinstaH 05 sie 2014, 14:38
Zapraszam :) nie gryzę :)

p.s. Czy badacie sobie tarczycę ? Ja zamierzam w najbliższym czasie sprawdzić czy wszystko jest OK ... Podobnie jak poziom magnezu we krwi (stres i inne potrafią go bardzo szybko wytrącić)

przez hania33 05 sie 2014, 15:14
Witajcie. PinstaH, Ja badalam , juz 2 razy w przeciągu roku ..wszystko ok tylko prolaktyna zbyt wysoka.

-- 05 sie 2014, 15:15 --

PinstaH, moj problem w nerwicy lękowej to również duszności..jeszcze zdarzają sie ,Paro biore pelna dawke od listopada.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez Chada 05 sie 2014, 15:22
Ja nie mam żadnych objawów nerwicowych z sercem,potliwością,drżeniem rąk,dusznościami tylko deprecha.Gorzej że po lekach dostaję tych objawów nie od choroby tylko od samym leków.Ja tracę nadzieję że znajdę lek który nie będzie powodował uboków które przeszkadzają w życiu i wyjściu z choroby.Np. jak pocenie przy nic nie robieniu a przy robieniu to chodzeniu z litrami potu na ciele po esci/citalopram czy zmulenie i dziwne ogłupienie po Trazodonie.Nie mówiąc już o neuroleptykach czy stabilizatorach nastroju z wyjątkiem lamotryginy.Jedynie sertralina i fluoksetyna z antydepów były spoko ale Sertra po długim braniu wyczerpała swoje działanie a po Fluo tylko drażliwość,nerwowość i większe pobudzenie.

Lamotrygina 150mg

przez margor26 05 sie 2014, 17:29
mam pytanko niech mi ktos doradzi czy ostawic juz mianseryne biore ponad 3 miechy w dawce 60mg a parogen ponad miesiac 20mg. Jest lekka poprawa ale nadal mam ataki nerwicowe. Problem w tym ze od mianserny mam straszny apetyt i juz mnie to meczy bo ciagle mam na cos ochote, boje sie przytyc. Czy moge odstawic mianseryne z dnia na dzien? I czy po odstawieniu mianseryny nie pogorszy mi sie?wydaje mi sie ze sam parogen wystarczy tylko ze chyba jeszcze nie dziala w pelni. Co radzicie?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez PinstaH 05 sie 2014, 19:23
margor26 napisał(a):mam pytanko niech mi ktos doradzi czy ostawic juz mianseryne biore ponad 3 miechy w dawce 60mg a parogen ponad miesiac 20mg. Jest lekka poprawa ale nadal mam ataki nerwicowe. Problem w tym ze od mianserny mam straszny apetyt i juz mnie to meczy bo ciagle mam na cos ochote, boje sie przytyc. Czy moge odstawic mianseryne z dnia na dzien? I czy po odstawieniu mianseryny nie pogorszy mi sie?wydaje mi sie ze sam parogen wystarczy tylko ze chyba jeszcze nie dziala w pelni. Co radzicie?

Nie mixowałem nigdy, ale mam przyjaciela który jedzie na podobnym wózku i on robi duże mixy...., przechodził różne zejścia i jedno jest pewne. NIGDY nie zrzuca się leków z dnia na dzień. Moim zdaniem jak masz ataki to zmniejszaj mianse ale podnoś paro (20mg z rana i do pieca 10mg ok 15, 16)

Chada napisał(a):Ja nie mam żadnych objawów nerwicowych z sercem,potliwością,drżeniem rąk,dusznościami tylko deprecha.Gorzej że po lekach dostaję tych objawów nie od choroby tylko od samym leków.Ja tracę nadzieję że znajdę lek który nie będzie powodował uboków które przeszkadzają w życiu i wyjściu z choroby.Np. jak pocenie przy nic nie robieniu a przy robieniu to chodzeniu z litrami potu na ciele po esci/citalopram czy zmulenie i dziwne ogłupienie po Trazodonie.Nie mówiąc już o neuroleptykach czy stabilizatorach nastroju z wyjątkiem lamotryginy.Jedynie sertralina i fluoksetyna z antydepów były spoko ale Sertra po długim braniu wyczerpała swoje działanie a po Fluo tylko drażliwość,nerwowość i większe pobudzenie.

Jedyne co mogę powiedzieć, to ciesz się że nie masz ataków bo to one są najgorsze :)

hania33 napisał(a):PinstaH, moj problem w nerwicy lękowej to również duszności..jeszcze zdarzają sie ,Paro biore pelna dawke od listopada.

Ja uważam że w moim przypadku, kiedy siedzę 8h przed komputerem...zapominam się i to powoduje że źle zaczynam oddychać. Staram się głęboko oddychać i uspokajać...to naprawdę pomaga (+ gazowany napój jak wspominałem heh)

przez Chada 05 sie 2014, 23:42
Chada napisał(a):Ja nie mam żadnych objawów nerwicowych z sercem,potliwością,drżeniem rąk,dusznościami tylko deprecha.Gorzej że po lekach dostaję tych objawów nie od choroby tylko od samym leków.Ja tracę nadzieję że znajdę lek który nie będzie powodował uboków które przeszkadzają w życiu i wyjściu z choroby.Np. jak pocenie przy nic nie robieniu a przy robieniu to chodzeniu z litrami potu na ciele po esci/citalopram czy zmulenie i dziwne ogłupienie po Trazodonie.Nie mówiąc już o neuroleptykach czy stabilizatorach nastroju z wyjątkiem lamotryginy.Jedynie sertralina i fluoksetyna z antydepów były spoko ale Sertra po długim braniu wyczerpała swoje działanie a po Fluo tylko drażliwość,nerwowość i większe pobudzenie.

Jedyne co mogę powiedzieć, to ciesz się że nie masz ataków bo to one są najgorsze :)

[/quote]

Prędzej bym sobie z atakami paniki poradził niż z ciężką depresją.Jeśli ataki paniki to coś jak agorofobia w dużych sklepach,uczucie nóg jak z waty i wrażenia że się człowiek wywróci lub bicia serca i paniki że to coś poważnego jakaś choroba lub że się zaczyna umierać i przy tym lęki.To owszem nie ominęło mnie to ale dla mnie to pikuś w porównaniu do ciężkiej depresji.

Lamotrygina 150mg

przez inoutcest 05 sie 2014, 23:53
A propos tycia po paro -
Zastanawiam się, czy to związane jest z paro czy czymś innym. Od pół roku jestem na dawce 40mg (w międzyczasie przez dwa tyg brałam 20, po drodze przez miesiąc 60). Brałam też przez dwa miesiące mianserynę i mitrazapinę (zamiennie, bo działały na mnie strasznie jeśli chodzi o apetyt, jadłam wszystko jak opętana). Przytyłam w tym czasie (pół roku) prawie 10 kg, a oprócz epizodów z jedzeniem po miansie jem tak samo jak wcześniej. Od ponad miesiąca stosuję dietę (głównie jem po prostu zdrowo, bez pieczywa, makaronów, ograniczam kalorie itp), a udało mi się zgubić jedynie 2kg. Nadmieniam, że w trakcie tego "przejścia" na zdrowe odżywianie zaczęłam również uprawiać sport, przynajmniej godzinę, dwie dziennie, wcześniej z racji depresji ruszałam się z łóżka rzadko.
Pytanie moje jest takie - czy paro może wpływać na to, że nie mogę schudnąć? Wydaje mi się, że w tym czasie powinnam naprawdę zrzucić więcej albo chociaż odczuć jakąś różnicę, a ciągle czuję się wielka i jakaś taka napuchnięta.
Teraz biorę tylko paro + propranolol i hydroksyzynę.

przez Chada 06 sie 2014, 00:09
inoutcest napisał(a):A propos tycia po paro -
Zastanawiam się, czy to związane jest z paro czy czymś innym. Od pół roku jestem na dawce 40mg (w międzyczasie przez dwa tyg brałam 20, po drodze przez miesiąc 60). Brałam też przez dwa miesiące mianserynę i mitrazapinę (zamiennie, bo działały na mnie strasznie jeśli chodzi o apetyt, jadłam wszystko jak opętana). Przytyłam w tym czasie (pół roku) prawie 10 kg, a oprócz epizodów z jedzeniem po miansie jem tak samo jak wcześniej. Od ponad miesiąca stosuję dietę (głównie jem po prostu zdrowo, bez pieczywa, makaronów, ograniczam kalorie itp), a udało mi się zgubić jedynie 2kg. Nadmieniam, że w trakcie tego "przejścia" na zdrowe odżywianie zaczęłam również uprawiać sport, przynajmniej godzinę, dwie dziennie, wcześniej z racji depresji ruszałam się z łóżka rzadko.
Pytanie moje jest takie - czy paro może wpływać na to, że nie mogę schudnąć? Wydaje mi się, że w tym czasie powinnam naprawdę zrzucić więcej albo chociaż odczuć jakąś różnicę, a ciągle czuję się wielka i jakaś taka napuchnięta.
Teraz biorę tylko paro + propranolol i hydroksyzynę.

Według mnie na pewno tak.Po większości psychotropów łatwo jest przytyć a mega ciężko coś zrzucić.Co bez leków u mnie kiedyś łatwizną było gubić kilogramy na lekach w tych sprawach kapota.Propranolol i hydro nie mają w tym udziału to wina paroksetyny.

Lamotrygina 150mg

przez Popiół 06 sie 2014, 00:15
Prędzej bym sobie z atakami paniki poradził niż z ciężką depresją.Jeśli ataki paniki to coś jak agorofobia w dużych sklepach,uczucie nóg jak z waty i wrażenia że się człowiek wywróci lub bicia serca i paniki że to coś poważnego jakaś choroba lub że się zaczyna umierać i przy tym lęki.To owszem nie ominęło mnie to ale dla mnie to pikuś w porównaniu do ciężkiej depresji.

Chada, podpisuję się pod tym. Chociaż kto ciężkiej depresji nie przeżył, ten nie zrozumie co to za choroba.

Dziś mija 20 dzień na paroksetynie+lamo i jak na razie, to depresja nasiliła się zamiast odpuszczać. Nie jestem w stanie funkcjonować w ogóle.
Co 7 dni robię test w skali depresji Becka, w pytaniach uwzględniając ostatni tydzień, wynik nie spada poniżej 40 ptk. Wynik powyżej 26 ptk. to ciężka depresja. Oczywiście ten test, traktuję tylko jako narzędzie pomocnicze w ocenia nastroju.
Popiół

Sortuj wg