PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Tojaaa 04 sie 2014, 15:43
AddictGirl21, jakie masz uboki?

-- 04 sie 2014, 17:07 --

Dzis prawie atak paniki, ale nie dałam sie. Paro bierze ze mordę nerwice, ale do ..uja tak byc nie może, ze na 40 paro takie jazdy zdarzają mi sie.

przez AddictGirl21 04 sie 2014, 19:29
Tojaaa, Uboki?...a więc nasilony lęk, niepokój i ogólnie jestem taka nieswoja. Na zewnątrz niby spokojna a w środku coś mnie kręci...nawet nie wiem jak to opisać...Tak jakby nerwica mi się nasiliła. Wczoraj byłam płaczliwa i było gorzej. Dziś jest ciut lepiej, przynajmniej nie płaczę bez powodu...ale ten niepokój mnie rozwala psychicznie...
...and I will pay for my sanity...<Efevelon 75mg, Perazin 200mg>

przez Tojaaa 04 sie 2014, 19:36
AddictGirl21, czułam, w zasadzie czuje sie identycznie jak Ty, wieczny stres, lęk i niepokój. Paro to nieco zminimalizowanie, ale nie do końca. Mogę powiedzieć, ze paro zaczęło działać po ok2,3 miesiącach, choc normalnie wciąż nie jest. Będzie dobrze

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez AddictGirl21 04 sie 2014, 20:04
Tojaaa, O to pocieszyłaś mnie kochana :D Ozłocę Cię! Będę więc cierpliwa i z pokorą będę czekać na poprawę. Jak na razie walczę ze sobą i jestem tym już zmęczona ale cóż...życie to nie bajka :) W sumie na 40mg jestem od trzech dni więc nie ma się co dziwić, że jest jak jest. Organizm musi się przestawić, neuroprzekaźnictwo i te sprawy więc, cóż...poczekamy sobie i zobaczymy. Wierzę, że Paro mi pomoże. Innej opcji nie widzę i nie przyjmuję! :) Jeszcze raz dziękuję za Twoje słowa, na prawdę szczerze mnie pocieszyłaś i przyniosłaś mi nadzieję, której tak bardzo potrzebuję. Ściskam mocno... :P

przez Tojaaa 04 sie 2014, 21:01
AddictGirl21, no, jedziemy na tym samym wozku :D a na co bierzesz paro, depresja? Nerwica?

-- 04 sie 2014, 21:03 --

Pracujeszobecnie , dajesz radę? Ja jak wchodzilam na paro zasuwalam w pracy, mimo lęków dawałam radę, choc były i straszne dni. W domu ryczałam, w pracy uśmiechając sie a w środku trzęsąca galareta. Jest lepiej, jak weszlam na 40 paro, czekam na czas, kiedy będzie naprawdę dobrze.

przez Arasha 04 sie 2014, 21:04
AddictGirl21 napisał(a): Od soboty wracam do pracy

Czyli jednak nie wszystko stracone z tą robotą, bo pisałaś, że Cię wywalili ...
A jakie miałaś uboki na początku ? Pewnie Clonik Ci je trochę zniwelował :D

-- 04 sie 2014, 20:10 --

Tojaaa,

brałaś coś na złagodzenie tych lęków i uboków na początku brania paro ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Tojaaa 04 sie 2014, 21:25
Ja w zasadzie nie czułam jako takich ubokow, te lęki trwały wciąż od nerwicy. Kiedy weszlam na paro nie było,gorzej. Tak gwoli ścisłości, to wchodzilam na paro jednocześnie schodząc z esci, które na lęki było u mnie do dupy. Nigdy w życiu nie brałam benzo, w najgorszych chwilach tylko hydro

przez Arasha 04 sie 2014, 21:41
Tojaaa napisał(a): Nigdy w życiu nie brałam benzo, w najgorszych chwilach tylko hydro

Tak trzymaj :great: Na mnie niestety hydro nie działa, być może dlatego, że brałam już jako dziecko. I teraz tylko benzo mi zostaje :( A bardzo stresującą masz tę pracę ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez AddictGirl21 04 sie 2014, 21:54
Arasha, Tak, Clonazepam niwelował te stany, chociaż szczerze powiedziawszy w małym stopniu. Teraz jadę na Alprazolamie, kuźwa i już sama nie wiem ale chyba wrócę do 20mg paro bo czuję się cholernie nienaturalnie na 40mg, jak jakaś popieprzona. Głupieję, serio. W głowie mam tylko leki, leki, leki...ile brać, co brać, kiedy brać. Jakaś paranoja. Chcę żeby wszystko wróciło do normalności. Gdybym mogła cofnąć czas...Omijałabym psychiatrów szerokim łukiem a tak wkręciłam się w to lekowe bagno, bezpowrotnie.

przez Tojaaa 04 sie 2014, 21:56
AddictGirl21, pytałam na co lykasz zestawik?

przez AddictGirl21 05 sie 2014, 10:25
Tojaaa, Na nerwicę lękową i agorafobię.

przez PinstaH 05 sie 2014, 11:24
po 1 cześć paroksetyniarze :) (helooo-t51405.html)

po 2 troszkę mnie zaskakują niektóre wpisy na tym forum : osoby które łykają po 10 mg i oczekują jakiś rezultatów...., dziwne stany niektórych którzy wchodzą na dawkę 20+ ...

po 3 :) dosyć marudzenia, starałem się przeczytać max ile się dało...ale troszkę dużo spamu :)

pozdr
Parogen - 20mg - 40mg (aktualnie 20mg)

przez Tojaaa 05 sie 2014, 13:35
PinstaH, cześć i czolem :D
Wiadomo, trochę spamujemy, ale niewiele, jak to w życiu nie tylko o lekach rozmawiamy.
Od 2 lat bierzesz paro non stop?

przez PinstaH 05 sie 2014, 14:03
Tak, 2 lata bez przerwy. Dostałem jak napisałem w powitaniu dodatkowo clonozepam ale jak widziałem mojego przyjaciela który cierpiał schodząc z tego....stwierdziłem że sobie podaruje takie przeżycia.

Wpisane mam że biorę dawkę 20 - 40...gdyż zależnie od okresu (jak się czuję itd) biorę ten lek. Generalnie moja podstawa to 20mg od rana jak się obudzę. Przechodziłem również delirkę poranną na początku gdy zaczynałem z tym lekiem.

Uzupełniając info z powitania bo widziałem w wątku że ludzie bardzo boją się alkoholu z tym lekiem, nie ma się czego bać. Jednak trzeba się liczyć z tym że może (ale nie musi) wystąpić urwany film...najgorsze że nie idziemy spać tylko bawimy się dalej. Jednak takie akcje są sporadyczne :)

p.s. co do tych opisywanych prądów lub tzw. head shivers :) my z kumplem używamy określenia : Enea s.a. lub odpalamy sobie Snap - the power ;) pomaga w znoszeniu tego na początku nie przyjemnego doznania :))) <- często pojawia się gdy np zapomnisz zabrać tabletkę ...wieczorem już czuć prądzik jak wali po głowie :)))
Parogen - 20mg - 40mg (aktualnie 20mg)

Sortuj wg