PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Tojaaa 01 sie 2014, 11:43
margor26, ja musiałam zwiększać dawkę paro, żeby poczuć działanie. Nie jest złe, choc normalności nie widac. Paro lykam od marca

przez lonsdale 01 sie 2014, 11:45
paro na natręctwa działa od 40 mg, maksymalna dawka dobowa, z tego co czytałem w książkach to 60 mg
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

przez margor26 01 sie 2014, 12:10
a jak to jest np przy zamianie na inny lek?trezba odstawic ten obecny a pozniej nowy czy nie robiac przerwy brac od razu inny?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lonsdale 01 sie 2014, 12:13
bierzesz przez 2 tygodnie pół dawki paro i pół dawki nowego leku, potem 1/4 dawki paro - 3/4 nowego leku i gdy poczujesz że nie potrzeba CI paro to bierz sam nowy lek
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

przez elmopl79 01 sie 2014, 12:27
Tojaaa
:nono: Będzie jeszcze lepiej jak skupisz sie na odpoczynku:)

przez Tojaaa 01 sie 2014, 15:32
elmopl79, dzięki kochana, a jak u Ciebie? Ja dzis na koniku uczyłam sie jezdzic :D

przez Chada 01 sie 2014, 15:34
bzyku bzyku na koniku ihahaha :D

Lamotrygina 150mg

przez Tojaaa 01 sie 2014, 18:14
Wytłumaczcie mi dlaczego dzieje sie tak, ze jeden ssri przestaje działać, to zmieńiamy na inny i dalej jest ok. Przecież ssri to leki z tej samej grupy działające na wychwytywać zwrotny serotoniny. Czy jest jakaś zasadnicza różnica miedzy jednym ssri a drugim, ze jeden sie wypala, a drugi zaczyna dzialac

przez User357 01 sie 2014, 18:15
Sonia napisał(a):Nerwicy nie " zabijesz " lekiem, bo przyczyna tkwi w psychice

a na to żaden lek, nawet najdroższy nic nie poradzi. Trzeba szukać przyczyn powstania lęków poprzez psychoterapię.

dupa i sranie
najpierw leki, potem leki, czekamy aż leki zaczynają działać, potem jeszcze 6 mc czekamy i dopiero wtedy rozmawiac sobie można z psychologie czy innym mądralą
ja np. miałem kiedyś ostro, funkcjonować prawie nie mogłem, a leki pomogły ! paroxetina tez
chociaż z rok musiałem brać żeby jakoś konkretniej odczuć i funkcjonowac lepiej
teraz moge funkcjonowac tak jak nigdy w życiu
i na żadnych psychoterapiach nie byłem
a dawki mam zmniejszone juz troche czasu

przez Chada 01 sie 2014, 19:02
User357 napisał(a):
Sonia napisał(a):Nerwicy nie " zabijesz " lekiem, bo przyczyna tkwi w psychice

a na to żaden lek, nawet najdroższy nic nie poradzi. Trzeba szukać przyczyn powstania lęków poprzez psychoterapię.

dupa i sranie
najpierw leki, potem leki, czekamy aż leki zaczynają działać, potem jeszcze 6 mc czekamy i dopiero wtedy rozmawiac sobie można z psychologie czy innym mądralą
ja np. miałem kiedyś ostro, funkcjonować prawie nie mogłem, a leki pomogły ! paroxetina tez
chociaż z rok musiałem brać żeby jakoś konkretniej odczuć i funkcjonowac lepiej
teraz moge funkcjonowac tak jak nigdy w życiu
i na żadnych psychoterapiach nie byłem
a dawki mam zmniejszone juz troche czasu

Patrząc na twój podpis sam sobie dałem odpowiedź :mrgreen: Jeśli on jest prawdziwy to nie masz małych dawek masz max sertraliny 200mg do tego drugi ssri paroksetyne.Do tego jeszcze pernazynę.I piszesz że ci mało :P

Lamotrygina 150mg

przez lonsdale 01 sie 2014, 19:12
działanie leków przeciwderpesyjnych nie jest do końca wyjasniony - gdyby to było wszystko takie proste i gdyby wszystko to zależało od serotoniny to jednorazowa dawka citalu czy prozacu uzupełniłaby niedobry serotoniny i szlus

przez Kalebx3 01 sie 2014, 19:16
to jednorazowa dawka citalu czy prozacu uzupełniłaby niedobry serotoniny i szlus

przyjdą jeszcze takie czasy ,że depresja będzie uleczalna jak dzisiejsza grypa ,,, tylko znowu pojawią się inne choroby . Podejrzewam ,że będzie to polegało na wszepianiu specjalnych elektod go środka głowy . Tak samo z NN .
Ale mnie to juz nie sięgnie i nie odbiorą mi renty , na którą ciężko i w pocie czoła pracowałem . :lol:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 01 sie 2014, 19:23
Koncerny farmaceutyczne nie predko wprowadza na rynek takie leki zeby szybciutko kogos wyleczyc, choc jakies 2 lata temu ogladalem jakis program na temat zaburzen psychicznych to mowili tam ze w ciagu najblizszych 10 lat zostana wprowadzone takie leki, ze biochemia mozgu bedzie w pelni kontrolowana przez leki, nie bedzie problemow z depresja, stanami lekowymy itd, najlepsze bylo to w tym programie ze to wygladalo to tak jakby juz takie leki istnialy tylko jeszcze ich nie wypuszczono na rynek :pirate:
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez scarlett33 01 sie 2014, 19:28
11 dzień na paro. Żyję i funkcjonuję choć poranki są okropne. Na szczęście klon+propranolol+ chlorprothixen łagodzą jakoś to . Oby tylko nie było gorzej

-- 01 sie 2014, 18:31 --

Patryk29 napisał(a):Koncerny farmaceutyczne nie predko wprowadza na rynek takie leki zeby szybciutko kogos wyleczyc, choc jakies 2 lata temu ogladalem jakis program na temat zaburzen psychicznych to mowili tam ze w ciagu najblizszych 10 lat zostana wprowadzone takie leki, ze biochemia mozgu bedzie w pelni kontrolowana przez leki, nie bedzie problemow z depresja, stanami lekowymy itd, najlepsze bylo to w tym programie ze to wygladalo to tak jakby juz takie leki istnialy tylko jeszcze ich nie wypuszczono na rynek :pirate:

Ja chcę już teraz taki lek. No i zeby jeszcze nie uzależniał... szczyt marzeń
clonazepam -co najmniej 4 mg dziennie
rexetin 20 mg 1-1-0
chlorprothixen15 mg-15 mg-100 mg
propranolol 30 mg

Sortuj wg