PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Alcia11 31 lip 2014, 14:04
Hej :)
jestem tu nowa, witam wszystkich :)

Byłam u psychiatry, bo nie moglam sobie poradzic juz z lękami i myslami ktore zaprzątały moja glowe. Diagnoza: depresja. Przepisał mi arketis,a po 8 dniach brania mam dolaczyc Citaxin 10 mg.
Przez pierwsze cztery dni Arketis przyjmowalam po 10 mg, po zwiekszeniu dawki na 20 mg zaczelo sie dziac cos dziwnego ze mna, drzenie rak, nieuzasadniony płacz, bole w klatce piersiowej, mysli silniejsze niz przed zazywaniem leku. Skontaktowalam sie z lekarzem, kazal odstawic na 4 dni i pozniej od nowa zaczac brać...
Czy ktoś z was miał takie takie skutki uboczne? Czy to minie?

Pozdrawiam

przez Patryk29 31 lip 2014, 14:13
Alcia11 napisał(a):Hej :)
jestem tu nowa, witam wszystkich :)

Byłam u psychiatry, bo nie moglam sobie poradzic juz z lękami i myslami ktore zaprzątały moja glowe. Diagnoza: depresja. Przepisał mi arketis,a po 8 dniach brania mam dolaczyc Citaxin 10 mg.
Przez pierwsze cztery dni Arketis przyjmowalam po 10 mg, po zwiekszeniu dawki na 20 mg zaczelo sie dziac cos dziwnego ze mna, drzenie rak, nieuzasadniony płacz, bole w klatce piersiowej, mysli silniejsze niz przed zazywaniem leku. Skontaktowalam sie z lekarzem, kazal odstawic na 4 dni i pozniej od nowa zaczac brać...
Czy ktoś z was miał takie takie skutki uboczne? Czy to minie?

Pozdrawiam

Witaj, zaczne od tego ze te leki dzialaja minimum po 2 tygodniach, szczegolnie paroksetyna ktora dosc dlugo sie rozkreca,
pomijam fakt ze lekarz mogl ci powiedziec o skutkach ubocznych i ze na poczatku moze byc tak ze depresja sie nasili, a pozniej bedzie lepiej, kolejna sprawa jak moze dolozyc 2 lek ssri, zazywajac paroksetyne ledwo tydzien, zmien lekarz bo to jakis kompletny debil, to tak odemnie, a wiec co do twojego pytania, jak najbardziej moze byc gorzej na poczatku. Co niby ma dac odlozenie lekow na 4 dni i zaczecie od nowa?? przeciez to jakies kpiny sa, mozesz brac dalej ta paroksetyne i zobaczyc czy bedzie lepiej,ale radze pojsc do innego lekarza.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 31 lip 2014, 14:20
kolejna sprawa jak moze dolozyc 2 lek ssri, zazywajac paroksetyne ledwo tydzien

no zgodzę sie z Patrykiem . Lekarz naprawdę mocno dziwny . Tak się nie robi , to co On wyprawia . Albo zmień lekarza ,,, albo nie słuchaj do kńca co On mówi ,i rób po swojemu tzn jak Ty i na jakich dawkach najlepiej się czujesz.
Nie jestem Twoim lekarzem i nie mi tu Tobie dyktować co dobre , a co nie . Jednak Paroksetyne biorę 4 rok i wiem ,że najlepiej zaczynać na niej na 10mg( jak pomaga na tej dawce ) jechać najdłużej jak sie da.Po jakimś czasie ew. zwiekszyć .
Pozdro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Alcia11 31 lip 2014, 14:22
dzięki za tak szybką odpowiedz :)
tez dziwilo mnie to, ze przepisala mi dwa leki z grupy SSRI .. :/ ale coz, nie chaiałam podwazac jej zdania, jednak chyba bede musiala udac sie do innego lekarza.

mam jeszcze jedno pytanie, a jak u was z apetytem po Arketisie? bo u mnie masakra.. nie moge patrzec na jedzenie, a z natury jestem chuda i obawiam sie jeszcze jakis powiklan zwiazanych z brakiem apetytu..

przez Kalebx3 31 lip 2014, 14:26
-z apetytem jest różnie u różnych ludzi . U mnie na początku ( a zaczynałem od dawki 5mg ) nie miał wpływu na tę dziedzinę . Napewno może dawać objawy , jakie opisałaś ( niski apetyt ) ale bądż pewna ,że z czasem to się osłabi , wyrówna .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 31 lip 2014, 14:30
Ja osobiscie nie mialem problemow z apetytem po paroksetynie za to na wenlafaksynie nie jestem w stanie nic jesc, nie jem juz kilka dni, slabo mi juz jest :roll:

przez Chada 31 lip 2014, 15:42
Jak można dodawać Citalopram do Paroksetyny branej tydzień ? :lol: To może nie był psychiatra :P Skąd oni tych konowałów nabrali :mrgreen:
Btw. Są tacy co walą na chybił trafił,albo dają małe dawki żeby pacjentowi się nie poprawiło tylko przyszedł jeszcze kilka razy.Przepisują leki jak idzie.Przeciętnie wezmą 100 zł za wizytę na leki się wyda ze 100 gówno to daję a taki psych w ciągu 4 godzin 2.500 tys weźmie i żyję jak król.Od teraz zaczynam stronić od lekarzy w małych miastach i miasteczkach większość ma blade pojęcie o psychiatrii.

Lamotrygina 150mg

przez lunatic 31 lip 2014, 22:17
freda napisał(a):Tyrr, też próbowałam odstawić.zmniejszałam przez trzy miesiące.tydzień nie brałam i.....potulnie wróciłam do paro.wrócił lęk ,wstręt do jedzenia.lekarz kazał brać,skoro mi pomaga .

bo to były efekty odstawienne ktore trzeba przeczekać albo ewentualnie zejsc z niej przez zamiane na inny lek z ktorego sia łatwiej schodzi

przez Chada 31 lip 2014, 22:51
Paro z tego że jest najmocniejszym eseserejem działającym na serotoninę to małe dawki już mają dużą moc w porównaniu np. jak Esci do Citalopramu bo esci 10mg działa jak 40mg Citalu przy najmniej ja to w mocy tak odczułem.Bo jak wiadomo mniejsza dawka mniej uboków których się obawiam mocno przy paro.

Lamotrygina 150mg

przez lonsdale 01 sie 2014, 10:00
biorę paro juz pół roku i nie odczuwam większych uboków - po za poceniem
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

przez margor26 01 sie 2014, 11:02
Biorę paro 20mg ponad miesiąc samopoczucie ciut lepsze choć nadal ogarnia mnie słabość drżenie i szybkie bicie serca a po przebudzeniu kreci mi się w głowie i trzese się w środku. Dziwne to organizm powinien się juz dawno przyzwyczaić kiedy paro zacznie działać w pełni? Poprzednim razem szybciej zadziałała,dodam ze na wieczór biorę lerivon 60mg może po nim mam taka słabość?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Patryk29 01 sie 2014, 11:04
margor26 napisał(a):Biorę paro 20mg ponad miesiąc samopoczucie ciut lepsze choć nadal ogarnia mnie słabość drżenie i szybkie bicie serca a po przebudzeniu kreci mi się w głowie i trzese się w środku. Dziwne to organizm powinien się juz dawno przyzwyczaić kiedy paro zacznie działać w pełni? Poprzednim razem szybciej zadziałała,dodam ze na wieczór biorę lerivon 60mg może po nim mam taka słabość?

Zdecydowanie po mianserynie jest ta slabosc ile czasu ja bierzesz??
co do paroksetyny to na jej pelne dzialanie trzeba czekac 2-3 miesiace

przez lonsdale 01 sie 2014, 11:20
margor26, Pobierz jeszcze miesiąc to uboki miną, paro bardzo długo się rozkręca
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

przez margor26 01 sie 2014, 11:34
Patryk29 napisał(a):
margor26 napisał(a):Biorę paro 20mg ponad miesiąc samopoczucie ciut lepsze choć nadal ogarnia mnie słabość drżenie i szybkie bicie serca a po przebudzeniu kreci mi się w głowie i trzese się w środku. Dziwne to organizm powinien się juz dawno przyzwyczaić kiedy paro zacznie działać w pełni? Poprzednim razem szybciej zadziałała,dodam ze na wieczór biorę lerivon 60mg może po nim mam taka słabość?

Zdecydowanie po mianserynie jest ta slabosc ile czasu ja bierzesz??
co do paroksetyny to na jej pelne dzialanie trzeba czekac 2-3 miesiace

mianseryne w tej dawce biore 3 miesiac
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

Sortuj wg