PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Sonia 13 kwi 2006, 09:14
Czy sie tyje?
Myslę, że to sprawa indywidualna, ale ja bardzo przytyłam , w sumie przez 16 miesięcy brania seroxatu przybyło mi 7-8 kg.

przez cicha woda 13 kwi 2006, 10:55
A ja nie mam ulotki.
Lekarka mi ją wyrzuciła, bo wie jak ja uwielbiam je czytać :D :D
...ogólnie mówiąc "life is brutal"
poza tym wszystko doskonale...

przez Sonia 13 kwi 2006, 12:47
cicha woda napisał(a):A ja nie mam ulotki.

To nawet dobrze, bo jak się przeczyta wszystkie skutki uboczne, to człowiek zaczyna się zastanawiać czy wogóle zaczynać leczenie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez toya75 13 kwi 2006, 19:55
Jeśli chodzi o skutki uboczne to w ulotce muszą napisac kazdy przypadek reakcji na lek i to wcale nie oznacza ze musi dotyczyc nas który kolwiek .
Ja np nie miałam zadnego efektu ubocznego a w ulotce jest przynajmniej iklkanaście.
toya75

przez cicha woda 14 kwi 2006, 10:10
toya75 napisał(a):Jeśli chodzi o skutki uboczne to w ulotce muszą napisac kazdy przypadek reakcji na lek i to wcale nie oznacza ze musi dotyczyc nas który kolwiek .
Ja np nie miałam zadnego efektu ubocznego a w ulotce jest przynajmniej iklkanaście.

Precz z ulotkami :!: :!: :!:
I od razu człowiek lepiej się czuje 8)

seroxat

przez AGNB 16 kwi 2006, 16:12
Cześć wszystkim,
biorę seroxat juz prawie 1,5 roku, bardzo mi pomaga. Przez pierwsze 2 tyg. spalam caly dzień, szczęśliwa, że nie muszę mysleć. Tak jak powiedziala lekarka, po 2 m-cach przeszly mi lęki, teraz męczą mnie tylko zle wspomnienia, chodze na terapię. Czasem zdarza mi się nie brac leku przez 2 dni do 2 tyg, bo np. nie mam kasy, kiepsko ale da sie przezyc, bole glowy i stale poddenerwowanie. Moja lekarka chce mi powoli odstawiac lek jak tylko będę czuc sie na siłach, tak samo mi powiedziala psycholog: odstawiac dopiero jak będę tego pewna. Co do innych leków np. przeciwbólowych, to biorę i raczej na to nie zwracam uwagi jakie. Ostatnio zdażyło mi się wziąć ketonal przy strasznym bólu zęba. Nic mi nie jest. Może to źle ale jakbym miala to wszystko sprawdzac czy mozna ( nie mówie o innych lekach, tylko przeciwbólowych) to bym chyba oszalała. Pozdrawiam lękowców, może być lepiej, bierzcie leki, to dla ludzi i pomaga
Aga

przez AGNB 16 kwi 2006, 16:19
Cześć wszystkim,
biorę seroxat juz prawie 1,5 roku, bardzo mi pomaga. Przez pierwsze 2 tyg. spalam caly dzień, szczęśliwa, że nie muszę mysleć. Tak jak powiedziala lekarka, po 2 m-cach przeszly mi lęki, teraz męczą mnie tylko zle wspomnienia, chodze na terapię. Czasem zdarza mi się nie brac leku przez 2 dni do 2 tyg, bo np. nie mam kasy, kiepsko ale da sie przezyc, bole glowy i stale poddenerwowanie. Moja lekarka chce mi powoli odstawiac lek jak tylko będę czuc sie na siłach, tak samo mi powiedziala psycholog: odstawiac dopiero jak będę tego pewna. Co do innych leków np. przeciwbólowych, to biorę i raczej na to nie zwracam uwagi jakie. Ostatnio zdażyło mi się wziąć ketonal przy strasznym bólu zęba. Nic mi nie jest. Może to źle ale jakbym miala to wszystko sprawdzac czy mozna ( nie mówie o innych lekach, tylko przeciwbólowych) to bym chyba oszalała. Pozdrawiam lękowców, może być lepiej, bierzcie leki, to dla ludzi i pomaga
Aga

tabletki(seroxat) .kiedy czujecie się lepiej??

przez louise 19 kwi 2006, 00:04
Witam,
Po jakim okresie czujecie się lepiej bioąc leki?
Ja biorę seroxat od kilku dnii,
Czy to dobry lek?
Koleżanka brała seronil i bardzo sobie chwaliła .

Ja nie widzę żadnych efektów u siebie (pewnie za wczesnie),
poza tym ,że budzę się o 6 rano i nie mama apetytu

przez Sonia 19 kwi 2006, 13:15
Szukaj na ten temat na forum, było juz bardzo dużo napisane o tym leku.

przez aga7000 19 kwi 2006, 13:22
Hej wam wszystkim, biore seroxat juz dwa tygodnie i na razie jest ok. Nawet sama wyszlam z domu, co kiedys wydawalo sie nieosiagalne. pani doktor mnie tak podniosla na duchu...swietna lekarka, moze kto[/list]

[ Dodano: Sro Kwi 19, 2006 12:23 pm ]
Hej wam wszystkim, biore seroxat juz dwa tygodnie i na razie jest ok. Nawet sama wyszlam z domu, co kiedys wydawalo sie nieosiagalne. pani doktor mnie tak podniosla na duchu...swietna lekarka, moze ktos zna nazywa sie John i przyjmuje w Bygdgoszczy,chcialabym sie z kims skontaktowac kto ma podobne problemy to moj e-mail aga7000@gazeta.pl
niech ktos do mnie naskrobie. Fobikii musimy sie trzymac razem :D

przez monika* 19 kwi 2006, 16:44
Hej Agusiu! Koncze drugie opakowanie lekow i czasem pozwalam sobie na srodki przeciwbólowe roznego rodzaju ale mam na to pozwolenie mojego lekarza. Mam pytanie do Ciebie Ago- bierzesz seroxat juz bardzo dlugo, czy on naprawde Ci pomogl? Moje obiawy somatyczne jakby troche ustapily ale pozostala depersonalizacja i derealizacja i to wlasnie jest dla mnie najgorsze w tej chorobie. Czy to tez minie po seroxacie? Pozdrawiam cieplutko.

przez paflina 19 kwi 2006, 18:52
witam serdecznie, mija właśnie 4-ty miesiac jak nie biorę seroxatu(brałam 1,5 roku), niestety wszystkie lęki wróciły, na dodatek czuję sie bardzo dziwnie, jakbym miała cegłówkę w głowie i te okropne zawroty głowy. Pani psychiatra kazała mi wrócić do tego leku. musze znów go brac i znowu sie strasznie boję go zażyć. wcześniej nie miałam żadnych skutków ubocznych, ale teraz jak sie naczytałam tych wszystkich wypowiedzi to wydaje mi sie ze mimo iz wtedy nie miałam mogę mieć je teraz. Czy wy wszyscy zażywacie ten lek rano??? moja lekarka zawsze każe mi go brać na wieczór. przez 1, 5 roku lecznia brałam go na noc i teraz też mi każe na noc, mówiłam jej ze przez to nie mogę usnąć, to kazała mi brać o 18. na ulotce takze jest napisane by zażywać rano. chętnie nawiązałabym kontakt z ludźmi którzy cierpią na depresje, nerwice, fobie ipt. zostawiam maila: paflina@buziaczek.pl :|
paflina

przez cicha woda 19 kwi 2006, 21:51
paflina napisał(a): Czy wy wszyscy zażywacie ten lek rano???

Ja biorę go zawsze rano. Poprzedni lek - Seronil też brałam rano.
Podobno takie leki należy brać przed południem, z tego co wiem wieczorem raczej nie, bo mogą pojawiac się problemy ze snem.

seroxat

przez AGNB 19 kwi 2006, 22:52
Niestety nie wiem bo nie miałam takich objawów, w razie czego może lekarz doda ci jakieś leki
Sorki że nie mogłam ci pomóc
pozdrowienia
Aga

Sortuj wg