PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lonsdale 25 lip 2014, 21:30
Chada, bierz tlpd skoro ssri CI nie pomagają, np. klomipraminę - bardzo skuteczny na depresje skuteczniejszy od ssri
zespół natręctw; paroksetyna 60 mg, doraźnie diazepam 5 mg, fajki i kawa ogromne ilości

ściany mają uszy, ludzie to pluskwy, wiem to, część z nich jest jak szczury, co robią szczury - węszą, szklanka przy uchu życie na podsłuchu, i nawet nie wiesz kiedy już ziomek leżysz

przez Patryk29 25 lip 2014, 21:30
Jezeli leki mi nie pomoga to przestane je brac i spróboje walczyc bez leków poco brac cos co ci pomaga polowicznie,albo nawet szkodzi.
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez elfrid 25 lip 2014, 21:31
Patryk29 napisał(a):Co do wieku to aktualnie mam 31 :) W poniedzialek mam wizyte u lekarza niech on zdecyduje, moze wenlafaksyna poprostu nie jest dla mnie, zwieksza mi napiecie i niepokój, nie moge jesc po niej, dreszcze jakies dziwne,oslabienie,bóle glowy, rozumiem 2-4 tygodnie skutków ubocznych ale 2,5 miesiaca ponad to troche przegiecie zmniejszylem dawke wenli ze 150mg na 75mg od wczoraj zobacze jak bede sie czul w najblizszych dniach.

-- 25 lip 2014, 21:04 --

Mozna nie miec juz obnizonego nastroju, a nadal miewac mysli s. nadal odczuwac anhedonie i brak sil do zycia??

To chyba tym bardziej przy niepełnej remisji warto wzmocnić działanie antydepresanta. Zresztą po stabilizatorach przechodzą uboki charakterystyczne dla SSRI
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Patryk29 25 lip 2014, 21:31
No jesli uda mu sie przetrwac 2 tygodnie na anafrinalu to ma duze szanse zeby pokonac depresje :mrgreen:

-- 25 lip 2014, 21:33 --

Bralem paro+perazyna pozniej + ketrel nic ciekawego z tego nei wyniklo, poza wieksza zamula :mrgreen:

przez Arasha 25 lip 2014, 21:34
ladywind napisał(a): wtedy jak brałam wenlafaksyne razem z mirta to chyba gdzies po ok 2 miesiacach zaczełam czuc sie coraz lepiej.

Czemu w takim razie przestałaś, skoro dobrze na Ciebie działały ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez Chada 25 lip 2014, 21:35
Patryk29 napisał(a):No jesli uda mu sie przetrwac 2 tygodnie na anafrinalu to ma duze szanse zeby pokonac depresje :mrgreen:

Hehe mając 16 lat pierwszy lek antydepresyjny jaki dostałem to anafranil rozpisany dzień po dniu na 15 dni.Pierwsze dwa tygodnie tylko spałem wstawałem coś zjeść i do toalety raz dziennie resztę spałem.Codziennie musiałem brać propranolol na serce ogólnie ciężki kaliber.Ale z depresji endogennej najszybciej wyciąga w ciągu 3 tygodni życie się zmienia o 90'C

Lamotrygina 150mg

przez Patryk29 25 lip 2014, 22:14
Trafiles na jakiegos rzeznika nie lekarza, jaki lekarz wypisuje na pierwszy ogien taka siekiere :mrgreen:

przez Chada 25 lip 2014, 22:39
Patryk29 napisał(a):Trafiles na jakiegos rzeznika nie lekarza, jaki lekarz wypisuje na pierwszy ogien taka siekiere :mrgreen:

Może dlatego że byłem nieletni a zrobili wyjątek i zostałem przyjęty do poradni dla dorosłych na NFZ.Moja pierwsza wizyta u życiu u psychiatry i dostałem Anafranil SR(dużą dawkę rozpisaną jak na nią wejść na karteczce na 15 dni,Sulpiryd 150 mg i Depakine Chrono 1000mg i Propranolol na skutki uboczne Anafranilu.A jak zaczałem narzekać po miesiącu na Anafranil to zmieniła mi na Ludiomil też stary lek.

Lamotrygina 150mg

przez Arasha 25 lip 2014, 22:44
A miałeś jakieś skutki uboczne ?
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Chada 25 lip 2014, 22:56
Arasha napisał(a):A miałeś jakieś skutki uboczne ?

Większość z ulotki do tego zemdlałem na WF-ie,ciśnienie i zawroty głowy z pozycji siedzącej na stojącą,serce nawalało to brałem propranolol,dupakina łagodziło trochę ubocznych,ogólnie to nie mogłem fukcjonować przez 2 tygodnie pisałem co robiłem pół przytomny chodziłem :mrgreen: Ten zestaw to był szok dla młodego organizmu który nigdy wcześniej nie brał psytropków :P
Potem narzekała bo mówiła że tylko anafranil może mi pomóc ale się uparłem i zmieniła mi na Ludiomil podobną kosę ale na serce mniej biło ;p

Lamotrygina 150mg

przez Arasha 25 lip 2014, 22:59
Ale potem przeszło :?: Jak długo już się leczysz psychiatrycznie i jak oceniasz efekty tego leczenia :roll: ?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez Chada 25 lip 2014, 23:02
Arasha napisał(a):Ale potem przeszło :?: Jak długo już się leczysz psychiatrycznie i jak oceniasz efekty tego leczenia :roll: ?

Powiem ci tyle w wieku 16 lat dostałem depresji endogennej.Byłem byłym sportowcem nie chciałem potem brać tych TLPD jako pierwsze leki.Leczę się od 4 lat mam teraz 20.Jak oceniać?Hmm...trochę już leków przerobiłem :P Miałem 1,5 reemisję na sertralinie i lamotryginie.Ogólnie sertra mi najlepiej pomogła i była najmniej toksyczna dla organizmu=dobra tolerancja.

Lamotrygina 150mg

przez Tojaaa 26 lip 2014, 00:22
Chada, masz w rodzinie kogoś z depresja endo? Skoro sertre najbardziej pomogła, czemu jej nie bierzesz? A tak w ogóle to Ty na avatarze?

przez Chada 26 lip 2014, 00:33
Tojaaa napisał(a):Chada, masz w rodzinie kogoś z depresja endo? Skoro sertre najbardziej pomogła, czemu jej nie bierzesz? A tak w ogóle to Ty na avatarze?

Nie u mnie to nie jest genetyczne i nie było żadnego wydarzenia poprzedzającego tak silny epizod.Ot żyłem sobie jak normalny nastolatek może trochę więcej piłem niż inni i imprezowałem.Sertralina po pewnym czasie działała coraz słabiej i objawy wróciły podwyższenie dawki też nic nie pomogło.Nie to nie ja na avatarze :mrgreen: Mógłbym tu opisać swoją historię ale jest ona naprawdę ciężka, i dość charakterystyczna i nie chcę być po prostu rozpoznany gdyby ktoś przeczytał.Jest na pewno jedyna w swoim rodzaju.

Lamotrygina 150mg

Sortuj wg