PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Tomek858 16 lip 2014, 15:59
Od jakiegos czasu odczuwam silne leki glownie przy ludziach. Najpierw stwierdzono FS, nastepne OU. Mam tez nerwice. Moje jedyne objawy to przyspieszona akcja serca, dreszcze i najgorsze zwlaszcza w kontaktach z innymi to nadpotliwosc i to jest glowny problem. Biore od 7 tygodnii 30mg paro ( przez pierwszy tydzien 20mg). Lęki moze troche zmalaly, nadpotliwosc tez, ale nie jest to komfortowe do normalnego funkcjonowania. Do tego na poczatku brania wlasciwie nie mialem zadnych objawow ubocznych, a teraz po 7 tyg spie po 3-4, ale zdarza sie ten normalnie po 8h. Najgorsze sa jak to nazwe ataki nad ranem, rozszerzone zrenice jak u cpuna, spory niepokoj i prady po calym ciele, towarzyszy temu dosyc spory puls i cisnienie. Serce wali jakby mialo wyskoczyc co poteguje jeszcze bardziej stres. Zdarza sie to po przebudzeniu i trwa moze ze 20 sec ( ze 3 takie ataki w ciagu 30min, potem reszta dnia spokoj). Do tego doszly calkowicie porypane sny po 2-3 na noc. W domu nie odczuwam leku, tylko poza. Moja nerwicowa osobowosc juz przypuszcza ze moze za duzo tej serotoniny?

Dobre polaczenie to paro + hydroksyzyna, ale nie idealne ( sama hydro nic nie daje, nawet dawki po 80mg), natomiast z paro i 40mg hydro mnie uspakaja na jakies 5 godz wiec srednio musze brac od 80 do 120mg na dobe. Wszyscy tez tutaj pisza o oslabionym libido i sennosci. U mnie jest na odwrot, silniejsza erekcja niz przed paro, 3 razy dziennie masturbacja, a jak ide ulica tylko gapie sie na dupy. Wzrosl tez niesamowicie apetyt. Wiec tak sie zastanawiam gdzie u mnie jest problem, jaki lek proponujecie?

Moze wystarczy sam propanolol, juz mam na niego recepte, a moze pobrac dluzej paro? Chce wyeliminowac lęki i towarzyszaca temu nadpotliwosc.

BTW Mialem jeden dzien, a raczej poranek w okolo 6 tyg ze czulem sie Panem swiata, taka euforia, nawet mialem zamiar wyjsc na miasto i poderwac jakies panienki, no ale dzialanie minelo.

przez Stifler19 17 lip 2014, 20:00
Tomek858 widocznie masz nadpobudliwą psychike, zapytaj lekarza o pernazyne to uspokoić powinno
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez depas 18 lip 2014, 16:10
Tomek858, ja bym Ci zasugerował zainteresować się baclofenem, brałem go z paro, naprawdę dobry lek, pomaga na lęki i napięcie emocjonalne.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Stifler19 18 lip 2014, 22:14
depas jakie efekty dodaje gabapentyna jako dodatek do paroksetyny?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez depas 18 lip 2014, 22:47
Stifler19, w takiej dawce jak mam w podpisie czyli 300mg, praktycznie żadne. Ale kiedy wezmę niekiedy, doraźnie 600mg działa rozluźniająco, uspokaja nieco podobnie do małych dawek benzo. Ludzie piszą że w dawce 3x300mg na dzień działa dobrze przeciwlękowo i wycisza. 900 albo więcej wzięte na raz, no tu już robi się rekreacyjnie. Ale większość czasu biorę jak przepisane te 300mg rano z resztą leków i nie wyczuwam żadnego działania. W ogóle dostałem gabę jako stabilizator zamiast topiramatu który działał zdecydowanie lepiej w tej kwestii.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez nirage 19 lip 2014, 08:21
Tomek858 napisał(a):Od jakiegos czasu odczuwam silne leki glownie przy ludziach. Najpierw stwierdzono FS, nastepne OU. Mam tez nerwice. Moje jedyne objawy to przyspieszona akcja serca, dreszcze i najgorsze zwlaszcza w kontaktach z innymi to nadpotliwosc i to jest glowny problem. Biore od 7 tygodnii 30mg paro ( przez pierwszy tydzien 20mg). Lęki moze troche zmalaly, nadpotliwosc tez, ale nie jest to komfortowe do normalnego funkcjonowania. Do tego na poczatku brania wlasciwie nie mialem zadnych objawow ubocznych, a teraz po 7 tyg spie po 3-4, ale zdarza sie ten normalnie po 8h. Najgorsze sa jak to nazwe ataki nad ranem, rozszerzone zrenice jak u cpuna, spory niepokoj i prady po calym ciele, towarzyszy temu dosyc spory puls i cisnienie. Serce wali jakby mialo wyskoczyc co poteguje jeszcze bardziej stres. Zdarza sie to po przebudzeniu i trwa moze ze 20 sec ( ze 3 takie ataki w ciagu 30min, potem reszta dnia spokoj). Do tego doszly calkowicie porypane sny po 2-3 na noc. W domu nie odczuwam leku, tylko poza. Moja nerwicowa osobowosc juz przypuszcza ze moze za duzo tej serotoniny?

Dobre polaczenie to paro + hydroksyzyna, ale nie idealne ( sama hydro nic nie daje, nawet dawki po 80mg), natomiast z paro i 40mg hydro mnie uspakaja na jakies 5 godz wiec srednio musze brac od 80 do 120mg na dobe. Wszyscy tez tutaj pisza o oslabionym libido i sennosci. U mnie jest na odwrot, silniejsza erekcja niz przed paro, 3 razy dziennie masturbacja, a jak ide ulica tylko gapie sie na dupy. Wzrosl tez niesamowicie apetyt. Wiec tak sie zastanawiam gdzie u mnie jest problem, jaki lek proponujecie?

Moze wystarczy sam propanolol, juz mam na niego recepte, a moze pobrac dluzej paro? Chce wyeliminowac lęki i towarzyszaca temu nadpotliwosc.

BTW Mialem jeden dzien, a raczej poranek w okolo 6 tyg ze czulem sie Panem swiata, taka euforia, nawet mialem zamiar wyjsc na miasto i poderwac jakies panienki, no ale dzialanie minelo.

Przede wszystkim dłuższe leczenie i cierpliwość - bo czasami może się chwilowo pogorszyć - zdarza się. 30 to taka dawka dobra. Ja brałem 20 na początku (kilka lat temu), potem wrzuciłem 30 a nawet 40. Po 40 niestety jestem tak senny, że nie mogę dojechać do pracy 40km. Co światła śpię :). Więc mój psychiatra postanowił zejść do 20 i dorzucił do tego Citabax 20. W tym "schemacie" żyłem dobrze dość długo. "Potliwość" - a właściwie taki świąd głowy w sytuacjach z ludźmi ustąpił dopiero po pół roku - roku stosowania. Nie łam się. Minie. Jeżeli 30 paro + 120 hydroxyzyny nie wali Cię do snu to generalnie dobrze. Ja mimo brania w "sytuacjach kryzysowych" nawet 4mg xanaxu nie spałem - a jedynie się uspakajałem. Oczywiście sądzę, że nawet 200 hydro nie pomogłoby mi w takich moich "awariach" - ale gdybym bez większej awarii wziął nawet jednego hydrosa to potem śpię jak zabity. Dziwne. Może pomyśl i pogadaj z lekarzem o jakimś benzo. Wiem wiem - to uzależnia itp, ale.... Zakładam, że kładąc się wieczorem już wiesz, że rano możesz być zbity przez chorobę. Sugeruję na pobudeczkę benzo aby lincz nie przyszedł. Z czasem po 2-3 tygodniach kiedy przestaniesz się bać poranków zaczniesz zmniejszać powoli benzo o ćwiarteczkę co 3-5 dni i wszystko powinno wrócić do normy. Zapytaj lekarza jeszcze co sądzi o połączeniu Parogenu 20 + Citabaxu 20. Ja w ten sposób doszedłem do siebie.
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cu­dem. Dru­ga to żyć tak, jak­by cu­dem było wszystko.

Albert Einstein

przez Patryk29 20 lip 2014, 18:40
depas- czujesz róznice miedzy dawka 20mg paro a 40mg??
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez Kalebx3 20 lip 2014, 19:20
Patryk ja czuję i to bardzo wyrażną różnicę nawet jak obniżę , podwyższę dawkę o 5 mg Paro.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Patryk29 20 lip 2014, 19:26
Masz lepszy nastrój, czy wiecej sily, gdzie jest ta róznica?

przez Kalebx3 20 lip 2014, 20:03
mniej Paro = więcej lęków i natręctw , silniejsze libido
więcej Paro = mniej natręctw , lepszy nastrój , niskie libido .
--- tak najogólniej .

przez Patryk29 20 lip 2014, 20:26
Jakis czas posiedze na 20mg zobacze czy bedzie gorzej, czy moze lepiej :roll:

-- 20 lip 2014, 20:29 --

Kalebax3-brales fluoksetyne kiedys ??

przez Kalebx3 20 lip 2014, 20:31
ja jestem na 20mg obecnie ,lek dobry , ale na tej dawce jestem aseksualny i żadne dupy mnie nie ruszają ,a szkoda ,bo chociaż żonę od czasu do czasu trzeba było by przelecieć , a tu pustynia . Jestem wkur-wiony. Któregoś dnia zszedłem na 15 mg to mi się natręctwa zaczęły włączać i co zaraz dorzuciłem 5 mg,,, ja pierdut!

-- 20 lip 2014, 20:35 --

Fluo brałem już w 95 roku . Mój pierwszy SSRI , miałem po tym kopa ,że nie wiem , dużo wtedy piłem i paliłem zioła , to miałem podwójnego kopa . Hipomania wręcz . Za bardzo mnie nakręcał ten lek speedująco .

przez Patryk29 20 lip 2014, 20:35
a ja na paro mam odwrotnie, chce mi sie wlasnie mocno dymac, za to na wenli ktore tez aktualnie biore wogóle nie mam ochoty, japierdole
z tymi /cenzura/ lekami i depresjami hardcore :evil:

-- 20 lip 2014, 20:36 --

Kalebx3 napisał(a):ja jestem na 20mg obecnie ,lek dobry , ale na tej dawce jestem aseksualny i żadne dupy mnie nie ruszają ,a szkoda ,bo chociaż żonę od czasu do czasu trzeba było by przelecieć , a tu pustynia . Jestem wkur-wiony. Któregoś dnia zszedłem na 15 mg to mi się natręctwa zaczęły włączać i co zaraz dorzuciłem 5 mg,,, ja pierdut!

-- 20 lip 2014, 20:35 --

Fluo brałem już w 95 roku . Mój pierwszy SSRI , miałem po tym kopa ,że nie wiem , dużo wtedy piłem i paliłem zioła , to miałem podwójnego kopa . Hipomania wręcz . Za bardzo mnie nakręcał ten lek speedująco .

Moze spróboje fluo bo mi trzeba energii bo jestem z niej strasznie wypruty,
na oparach lece :roll:

przez estera1 21 lip 2014, 16:10
jaką trzeba zażyć dawke paro aby spać przez cała noc?

Sortuj wg