PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez jetodik 13 lip 2014, 19:57
no to jest dobry znak, pewnie stopniowo mózg się będzie regenerował, a takie dni beda wystepowaly coraz czesciej.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Kalebx3 13 lip 2014, 20:02
no to jest dobry znak, pewnie stopniowo mózg się będzie regenerował, a takie dni beda wystepowaly coraz czesciej.

Obyś był dobrym Prorokiem Jetodik .
Dziękuję Ci za słowa niosące nadzieję .
Wiesz , to doświadczenie nauczyło mnie pokory . Juz nigdy TERAZ nie spojrzę na człowieka w depresji i anhedoni jak do tej pory .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Tojaaa 13 lip 2014, 20:03
Kalebx3, co to jest rc?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 13 lip 2014, 20:04
Tojaaa, Research chemicals. Czyli takie różne dziwne substancje, które nie są nielegalne, ale nie są też oficjalnie dopuszczone w danym kraju. bierzesz na własne ryzyko.

-- 13 lip 2014, 20:05 --

dopalacze innymi słowy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Tojaaa 13 lip 2014, 20:06
Dark Passenger, dzięki, faktycznie gów..o

przez elmopl79 13 lip 2014, 21:38
Hmm,czyli wiekszosc ludzi "otarlo"sie o esci....kosmetyczny lek,który nie daje prawie w ogóle skutków ubocznych....:)
Pamietasz jetodik, jak pisalysmy zKatarzynka40,jaki to lagodny lek....:)ech.....

przez Stifler19 13 lip 2014, 22:37
kiedyś jak zaczynalem brac paroksetyne to lekarz dorzucił pernazyne i wtedy dopiero wszystkie lęki minęły...teraz już nie potrzeba pernazyny i jest okej :) wygląda na to żę pernazyna potrafi zaleczyć lęki...ponadto wydaje sie że palenie fajek wzmacnia działanie paroksetyny, jak pale wiecej to sie bardziej zrelaksowany czuje a jak mniej to przeciwnie...duże dawki magnezu też spoko dzialają, uspokajają...trzeba pamiętać też o witaminach, żeby nie było niedoborów...no i psychologicznie myśleć, poczytać jak w psychologiczny sposób pokonać lęk, to jest niesamowicie przydatne ;) czym większa wiedza o psychologi tym większa szansa zrozumienia siebie, wszelkich emocji, wewnętrznych rozterek....można samemu dla siebie być psychoterapeutą....trzeba mierzyć sie z nierealistycznymi lękami i te lęki znikną bo gdy sie człowiek zmierzy z np. natręctwami mimo lęku będzie starał sie nie powtarzać to będzie coraz lepiej, oczywiście trzeba sie powoli oswajać nie szybko z takimi lękami jak np. przy natręctwach...jak sie za dużo myśli o natręctwach to sie zwiększają...zajęcie sie pracą, hobby, czy spotkaniami ze znajomymi jest bardzo dobre...jeśli ktos ma fobie społeczną to leki pomogą oczywiście, ale żeby bardziej uwolnić sie od lęku to trzeba powoli oswajać sie z przebywaniem wśród większej liczby osób...oczywiście powoli wszystko stopniowo, i podobnie postępować z innymi lękami, cieszyć sie z każdego postępu, nie wymagać od siebie za dużo, powoli do sukcesu, każde nawet drobne mierzenie sie z takimi lękami wzmacnia..no i pozatym być bardziej tolerancyjnym dla samego siebie, nie obwiniać sie za błędy, niepowodzenia bo nikt nie jest doskonały...w internecie jest bardzo dużo poradnikow jak radzić sobie z lękiem, z nerwicą, nie trzeba kupowac książek...podsumowując leki plus praca nad sobą to super połączenie, leki plus praca nad sobą plus psychoterapia to połączenie doskonałe, bo psycholog potrafi nauczyć prawidłowego myślenia i nauczyć mechanizmów radzenia sobie z lękiem
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez jetodik 13 lip 2014, 23:09
elmopl79, pamiętam ;) i teraz w temacie o paro się spotykamy, obyśmy nie musieli się spotkać w żadnym kolejnym temacie lekowym.
a Katarzynka40 chyba wyzdrowiała bo dawno nie widziałem na forumie :)

-- 13 lip 2014, 22:59 --

Kalebx3,
Wiesz , to doświadczenie nauczyło mnie pokory . Juz nigdy TERAZ nie spojrzę na człowieka w depresji i anhedoni jak do tej pory .

mnie podobnie lęk nauczył, żeby nie gardzić ludźmi bojaźliwymi, a większość nimi gardzi co widać choćby na filmach.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Tojaaa 14 lip 2014, 09:34
Stifler19, masz 100% racje. Szanujmy siebie, wierzymy w siebie, nie karzmy sie za wszystko, nie wmawiajmy, ze jesteśmy nic nie warci. Ha mądrala ze mnie, ale sama w siebie nie wierze :( bądźmy sobą, wtedy inni bedą nas szanować, a durni omijajmy

jetodik, teraz takie czasy, ze człowiek gardzi drugim, ważne jest tylko jaki jesteś twardy, niczego sie nie boisz i jakim jesteś cwaniakiem. Ludzie wrażliwi maja gorzej, bo wszystkim sie przejmują, ale są empatyczni, ciepli, współczujący innym. Ja nikim nie gardzę, nie noszę w sobie żali do tych co mnie skrzywdzili, bo te złe emocje tylko krzywdzą tego, co je trzyma. Omijam tych, co mnie skrzywdzili, ale wybaczam, życzę im dobrze i może dlatego mam dobre relacje z ludźmi. Wybaczylam byłemu, który mnie zdradzał, nie mam żalu, normalnie rozmawiamy, nie umiem byc zawistna i zlosliwa

-- 14 lip 2014, 10:39 --

elmopl79, cześć elmo :D no właśnie, zauważyłas ze kolejna osoba na esci miała jazdy, a po innych lekach nie. To niby delikatny lek, ale nie ma reguły jak kto reaguje. Zmieniaj go jak najszybciej

przez amandia 14 lip 2014, 11:10
Witajcie po przerwie. Od kwietnia/maja jestem na Paroxinorze 20mg. Czuje sie dobrze, natrectwa zmniejszyly sie o jakies 70-80%, lekow i napadow paniki nie ma wcale, co najwyzej czasem odczuwam niepokoj. Skutki uboczne nie sa bardzo uciazliwe (glownie potliwosc). Lekarz przepisal mi dodatkow Perazin 25 mg na noc, by calkiem sprobowac wyeliminowac natrectwa. Czy ktos bral taka mieszanke? Czego moge sie po tym spodziewac?

przez Stifler19 14 lip 2014, 14:40
amandia na początku zamulenie, pozniej uspokojenie, mniejsze przejmowanie sie wszystkim, działanie ogólnie spowalniające, uspokajające
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez amandia 14 lip 2014, 15:09
Ja sie dosc dobrze na samym paroxinorze czuje. Natrecwa pojawiaja sie sporadycznie i pomysl lekarza z tym drugim lekiem, srednio enruzjastyznie traktuje, choc lekarz mowil ze na tak mala dawke moge wcale nie zareagowac.. Nie chce byc jakims zamulasem. Inne uboki moga byc?
Czy bede mogla po tym prowadzic auto?

przez zigi7 14 lip 2014, 15:14
Mam pytanie:
Ostatnio brałem miansec 5mg na sen wieczorkiem i odżyłem około miesiąca śpię i dobrze się czuje wreszcie.
Wczoraj próbowałem nie wziąć ponieważ jestem na urlopie i chciałem zobaczyć jak zareaguje organizm.
I nie spałem a raczej spałem bardzo płytko bo szybko minęła noc ale czuję się niewypoczęty. I stąd moje pytanie
czy brać dalej miansec z paro czy próbować przetrwać na samym paro. Kiedyś próbowałem brać tylko paro i było ok
teraz dorzuciłem miansek i spałem ale nie chce brać zbyt wielu leków. Myślałem że samo paro pomorze na sen. Co proponujecie żebym
zrobił, darował sobie ten miansec czy brał go razem z paro? Czytałem że miansaryna pomaga na bezsenność pierwotną, tylko boje się
że potem będę potrzebował większych dawek i nie zasnę bez tabletki. U mnie nerwica padła głównie na sen, a Wy jakie macie objawy.
Czy źle śpicie również?

przez Tojaaa 14 lip 2014, 15:30
zigi7, ja śpię dobrze, a po paro bardzo dobrze. Spróbuj na samym paro

Sortuj wg