PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck

przez Jogurt22 27 lis 2009, 12:29
Hej mam pytanko czy podczas brania ParoMercku macie przyspieszony puls. Ja czesto mam 90-100 nie wiem czy to przez ten
lek a moze mianseryne ktora biore na noc albo to zwykła tachykardia...

[Dodane po edycji:]

można przy tych lekach stosowac bisocard na zwolnienie pracy serduszka??

przez Pain 01 gru 2009, 15:07
Od czterech dni biorę ParoMerck w połączeniu z Ziperidem. Dopóki brałam sam Ziperid, było w miarę dobrze, byłam tylko senna i czasem źle widziałam. Teraz, z ParoMerckiem, potrafię przespać pół dnia, jestem senna, boli mnie głowa, mam nudności, zawroty, kłucie w sercu. Wydaje mi się, że wzmaga się derealizacja, po prostu odpływam.. Teraz będę brać jeszcze większą dawkę i szczerze mówiąc zaczynam mieć wątpliwości..

przez villemo 01 gru 2009, 15:38
Pain,
a jaką dawkę Paromercku bierzesz na dzień?
ja biorę Paromerck od 2 tyg i widzę poprawę.Nie wszystkie skutki uboczne całkiem zniknęły ale jest lepiej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pain 01 gru 2009, 16:01
Biorę teraz 20 mg i zdaję sobie sprawę z tego, że to mało. Niemniej jednak wystarczy, aby potęgować działanie Ziperidu.

przez Jogurt22 01 gru 2009, 18:40
a mi dziś mój psychiatra zwiększył dawkę z 20mg do 40 może będzie lepiej działał...

przez villemo 02 gru 2009, 13:15
ja też biorę 20mg i narazie mam tak brać i nie zwiększać dawki.dodatkowo raz dzinnie biorę Afobam jak mnie dopada lęk większy..zobaczymy co z tego wyniknie.

Re: Seroxat

przez zdesperowany1 02 gru 2009, 13:45
jak tam Damian?
zdesperowany1

przez Jogurt22 02 gru 2009, 14:49
Hej ja biorę 40mg ParoMercku to inna odmiana seroxatu słuchajcie i jestem często jakiś taki senny bez energi myślicie że to
może byc ot tego leku biore go 6 tydzien...

przez Damian1000 02 gru 2009, 20:59
ostatnie dni byly beznadziejne i okropne

dzis 14 dzien na seroxacie (biore w dawce 20mg rano-czyli 14 tabletka)

nadal kiepsko :/

jak wstalem rano czulem jakbym mial znow dostac ataku paniki,

powoli nasilalo sie uczucie leku i tak jakby "odlaczylo mnie" od swiata

i taki silny bezsens...na szczescie opanowalem w miare sytuacje

wzialem lorafen doraznie i jakos funkcjonuje

ogolnie 14 dzien na seroxacie a ja czuje:

- dziwnie jakbym za bardzo wczowal sie w swoj organizm i czasem czuje sie jak w nie swoim ciele
- po za tym uczucie napiecia i lekkiego leku jest ...takie cos jakby na "krawedzi bym stal"
- lekkie uczucie bez senownosci ,brak energi normalnej takiej
- nachodzace mysli nadal sie utrzymuja takiej beznadziejnosci "jakbym tkwil w próżni" -dokladnie tak

rozmawialem z moim psychiatra - powiedzial ze seroxat jeszcze nie dziala zebym ciepliwie czekal
Never Never Never Give Up

przez zdesperowany1 02 gru 2009, 22:18
Jogurt22

to z pewnoscia to:) ja sporo sypiałem na paroksetynie no i chodzilem czesto senny
zdesperowany1

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez lukas_0 03 gru 2009, 00:33
pierwszy post, witam wszystkich :smile:

dostałem rexetin 20mg na nerwicę + socjofobię. jestem na razie po dwóch połówkach. jednej wczoraj i jednej dzisiaj. na razie efektów ubocznych brak.jutro zgodnie z instrukcjami już cały proszek. po lekturze tego wątku mam pietra i zastanawiam się, czy pakować się dalej w tabletki, czy darować sobie i denerwować dalej rodzinę i znajomych moimi jazdami. do tej pory wszyscy uważali mnie za straszliwie upartego, pokręconego nerwusa który zawsze ma własne zdanie /bardzo często inne niż wszystkich/ i za nic nie da sobie nic przetłumaczyć jak coś sobie wbije do łba. nikt /nawet ja/nie podejrzewał mnie o zdiagnozowane przypadłości. do lekarza poszedłem jak zaczęły mi poważnie skakać nastroje, od płaczu do ekstazy i agresji. bez uprzedzenia i powodu. skoki przeszły jeszcze przed wizytą u lekarza. koniec marudzenia. :smile:
do kompletu dostałem jeszcze zomiren 0,5mg jako hamulec awaryjny ;) na wszelki wypadek. wczoraj stestowałem. działa bardzo krótko, ustępowanie działania odczułem po niecałych 3 godzinach a po 3,5h żona powiedziała, że "wróciłem do normalnego tępa", znaczy lek całkowicie przestał działać.

jak coś jeszcze wpadnie mi do łepetyny, pozwolę sobie was jeszcze później pomęczyć. :twisted:

pozdrawiam

przez just fine 03 gru 2009, 17:35
ja tez biorę 20 mg + afobam na noc (pół lub całą - zależy, jak się czuję). od dwóch miesięcy.
poprawa jest... ale rewelacji żadnej.
czy biorąc paromerck mogę zażywać witaminy z żeńszeniem?
to ważne, proszę o odpowiedź!

aha... apetyt mi wciąż kuleje, mam jakby ściśnięty żołądek. jakoś na to nie narzekam wprawdzie... :P

ile razy dziennie bierzecie leki? mi lekarka powiedziała, że mogę spróbować dodatkowo 10 mg po południ, ale nie mogłam wtedy zasnąc... może więc brać 30 mg za jednym zamachem rano?

przez Jogurt22 03 gru 2009, 17:42
ja biore 40mg rano...

przez just fine 03 gru 2009, 18:14
i jak się czujesz? nie chodzisz nabuzowany? jak śpisz, zasypiasz, jesz....? :)

Sortuj wg