PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez warrior11 26 cze 2014, 11:42
Tojaaa,
Nie wiem,czy ta aluzja była do mnie,ale nie napisałem,że antydepresanty wyniszczają organizm..tylko napisałem to o lekach narkotykach a do nich nie zaliczam antydepresantów ;)
Wolność kocham i rozumiem..wolności oddać nie umiem.

przez Tojaaa 26 cze 2014, 12:59
warrior11, :D

przez Arnin 26 cze 2014, 21:51
Leki przeciwdepresyjne są zaliczane do leków psychotropowych. Leki psychotropowe to substancje lecznicze wywierające specyficzne działanie na "psyche", czyli umysł, stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych. Oprócz leków przeciwdepresyjnych należą do nich leki: przeciwpsychotyczne, uspokajające i przeciwlękowe, nootropowe, normotymiczne oraz psychostymulujace.

Narkotyki, leki psychotropowe, nie widzę dużej różnicy, jedne i drugie pomagają ludziom wychodzić z problemów i całkiem "normalnie" żyć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez woowoo 26 cze 2014, 22:39
AH, do d.. te bóle głowy. Czuję się napięta jak głaz i do tego ta głowa i smutek. Halo przyszłam z nerwicą, a ląduje z depresją??? Do jasnej ... o co chodzi.

przez mgielka86 26 cze 2014, 22:46
margor26 napisał(a):
mgielka86 napisał(a):Witajcie kochani, dawno mnie tutaj nie było. Dzisiaj wracam z oczywistych względów, a mianowicie - znów mam problem :cry: zażywam paroksetynę a wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciązy. To prawdopodobnie 7 tydzien (obliczylam za pomocą teorii Naegelego). Dokładny wiek potwierdzi dopiero za kilka dni gin na wizycie. Mój dylemat polega na tym, że nie wiem co dalej robić z moja paroksetynką. Na ostatniej wizycie u psychiatry podniosłam ten temat i babeczka powiedziała, że raczej nie wpływa on na płód, mniej wiecej to samo wyczytałam z ulotki i niby sie uspokoiłam, ale podkusiło mnie, żeby poszerzyć swoją wiedzę i zaczełam czytać artykuły w necie i z jednego dowiedziałam się, że zarzywanie parogenu moze powodować choroby serduszka u malenstwa i problemy z oddychaniem. Nie wiem juz w co wierzyc? Czy faktycznie powinnam się obawiac?

ja jak zaszlam w ciaze od razu odstawialam paroksetyne a i tak przez okres nim dowiedzialam sie ze jestem w ciazy i pozniej jak odstawialam w miare stopniowo bralam lek. Niestety w 10 tyg poronilam wydaje mi sie ze to przez paroksetyne. Oczywiscie nie wiadomo jaka byla przyczyna ze plod obumarł ale wszystko jest mozliwe. Nie chce cie straszyc ale tego typu leki sa zakazane w ciazy i najlepiej jest zachodzic w ciaze jak jest sie czystym. Jesli jednak zajdzie sie w ciaze na leku od razu trzeba odstawic lek jak najszybciej.

to ześ postraszyła :( mnie psychiatra powiedzial, ze mozna brac paro jesli trzeba, ale ja sie uparlam ze jak bede w ciazy to odstawia i mi babeczka powiedziala, że mam odstawiac w 2 tyg, bo od razu to bedzie szok dla organizmu.
Boże, daj mi siłę abym mogła zrobić wszystko, czego ode mnie żądasz. A potem żądaj ode mnie, czego tylko chcesz...

przez Martiszon 27 cze 2014, 00:58
mgielka86, mi również lekarka zabroniła zachodzenie w ciąży na paro. Mówiła, ze to najgorszy z możliwych SSRI dla płodu. Na Twoim miejscu rzucilabym to w diabły w ciąży. I to jak najszybciej, bo najważniejszy jest pierwszy trymestr ciąży.

Tojaaa, Tyrr, jak tam u Was rzucanie? Ja się niestety nadal mecze z zawrotami :(
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez Tyrr 27 cze 2014, 01:04
Martiszon, u mnie obecnie średnio, ale nie poddaje się jeszcze :)
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

przez freda 27 cze 2014, 11:49
mgielka86, brałam w ciąży paro,mam zdrowego chłopca :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez margor26 27 cze 2014, 12:09
freda napisał(a):mgielka86, brałam w ciąży paro,mam zdrowego chłopca :D

to miałaś szczęście ze wszystko było ok mimo to ja bym nie brała.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez freda 27 cze 2014, 12:26
czasami nie ma wyjścia i trzeba brać leki. :roll:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez woowoo 27 cze 2014, 12:47
mgiełko- ja bym skonsultowała to jeszcze z innym psychiatrą. No wszak to istotna informacja.

przez Martiszon 27 cze 2014, 15:03
mgielka86, prawda jest taka, ze żaden lekarz gwarancji nikomu nie da. Ja tez mam 31 lat i czekam z utesknieniem kiedy będę mogła być w ciąży, bo chcemy mieć bardzo dziecko ale czekamy aż rzuce paro. Ja nawet przy lekach na nadczynność tarczycy nie chce się decydować na dziecko :-) to jednak duże obciążenie a decyzja należy do nas samych no to tylko i wyłącznie nasza odpowiedzialnosc. Lekarz jej za nas niestety nie weźmie :(

-- 27 cze 2014, 14:03 --

Tyrr, a na jakiej dawce obecnie jestes? :-) czy juz totalnie bez paro?
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez Lord Kapucyn 27 cze 2014, 15:19
mgielka86 napisał(a):to ześ postraszyła :( mnie psychiatra powiedzial, ze mozna brac paro jesli trzeba, ale ja sie uparlam ze jak bede w ciazy to odstawia i mi babeczka powiedziala, że mam odstawiac w 2 tyg, bo od razu to bedzie szok dla organizmu.

Paroksetyna w Australii ma kategorię D, należą do niej leki, które- powodują, podejrzewa się, że powodują albo można się spodziewać, że powodują zwiększoną częstość występowania wad rozwojowych ludzkiego płodu lub nieodwracalne uszkodzenia. Leki te mogą również mieć negatywne skutki farmakologiczne.

W USA także D- Istnieją dowody na niekorzystne działanie leku na płód, ale w pewnych sytuacjach klinicznych potencjalne korzyści z jego zastosowania przewyższają ryzyko (np. w stanach zagrażających życiu lub chorobach, w których inne, bezpieczne leki nie mogą być zastosowane lub są nieskuteczne).

Paroksetyna jako jedyny SSRI odznacza się zwiększonym ryzykiem wrodzonych wad rozwojowych- http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17138801

Paroksetyna jest przeciwwskazana u osób poniżej 18 roku życia i kobiet, które są lub mogą być w ciąży.
Amerykański kongres położnictwa i ginekologii zaleca unikanie stosowania paroksetyny u ciężarnych kobiet.

Dzieci kobiet, które zażywały paroksetynę w trakcie pierwszego trymestru mają zwiększone ryzyko wystąpienia wad rozwojowych układu krążenia, przede wszystkim ubytku przegrody międzykomorowej i w przegrodzie międzyprzedsionkowej (VSD i ASD).

Jeżeli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania paroksetyny, powinna być poinformowana o potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Wnioski te są oparte na wielu systematycznych przeglądach i metaanalizach, zgodnie z którymi stosowanie paroksetyny w okresie ciąży jest średnio związane z około 1.5-1.7-krotnym wzrostem ryzyka wad wrodzonych, w szczególności wad serca.

W szwedzkim badaniu z 2010 wykazano związek pomiędzy przyjmowaniem paroksetyny przez matki, a dziecięcymi wadami ukł. sercowo-naczyniowego oraz hypospadią.

Zmień psychiatrę, bo jeżeli twierdzi, że paroksetyna "nie wpływa na płód" to albo Cie okłamała albo jest niedouczonym konowałem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Tojaaa 28 cze 2014, 08:42
Martiszon, ja nie schodze z paro, a zwiększam dawkę do 40. Mam 38 lat i przez nerwice nie zdecydowałam sie na dziecko

Sortuj wg