PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck

przez Jogurt22 24 lis 2009, 19:46
wiesz ja biore ten lek i nie miałem jak ty to nazywasz stępienia uczyc. Wydaje mi sie że trafne jest
Twoje ostatnie zdanie o nakręcaniu...

przez villemo 24 lis 2009, 20:45
Witam serdecznie,

ja biorę paromerck równo od tygodnia czasu(1tab 20mg/dzień).jest to mój pierwszy mocniejszy lek przeciwko temu cholerstwu jakie mam - nerwicy lękowej..Oprócz tego biorę doraźnie Abofam, który ma zmniejszać lęki.
Narazie niestety nie czuję się dobrze.Może jedynie jestem mniej płaczliwa i bardziej obojętna.
Objawy jakie mam to:
-zwiększone lęki.Tylko że nie do końca jestem w stanie ich uzasadnić..Np. nagle dopada mnie jakiś straszny strach nie wiem nawet przed czym :( po chwili to mija ,ale przyjemne nie jest:(
-zatykanie w przełyku
-ogromna suchość w buzi (wypiajm średnio 3 litry wody niegazowanej dziennie - gdzie kiedyś piłam baaardzo mało)
-otępienie,ospałość,napięcie w oczach
-kłopot z zaśnięciem,lub nagłe przebudzenie w nocy z uczuciem paniki i problem aby ponownie zasnąć
-mdłości(nie towarzyszą mi cały dzień ale jak juz się pojawia to kaplica :(
-brak apetytu, chwilami przechodzący wręcz w jadłowstręt
-no i brak ochoty na seks of course :/

chyba mam dosyć sporo skutków ubocznych,choc patrząc na całą ulotkę to nie jest źle :) czy ktos ma/miał podobne objawy?
Mam wielką nadzieję że za niedługo skutki uboczne odejdą..Tylko tak sie zastanawaim ile jeszcze będę musiała się męczyć.Jedni piszą że po 2 tyg widać poprawę, inni że po 5 tyg :/

pozdrawiam

przez bliksa 25 lis 2009, 13:10
villemo, u mnie lek zaczął dzialac po ok. 4 tygodniach, wiekszosc skutków ubocznych minęło ale niestety zaburzenia seksualne to norma po paroksetynie. moj lekarz mowił ze ponad 90% pacjentów nie ma ochoty na sexa :?
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pain 25 lis 2009, 13:46
Spodziewam się, że ja zaliczę się do tych 10%, które to ominie :) (uśmiechnęłam się?) ParoMerck zaczynam brać od piątku, lepiej rano czy wieczorem? Jako że dawki mam małe (10 mg na początek, potem 20), liczę na to, że skutki uboczne będą znikome. A przy następnej wizycie poproszę o coś, co mi bardziej podpasuje. Wczoraj zaczęłam przygodę z Ziperidem i mam nadzieję, że będzie dobrze. Sporo osób miało z nim jazdy już po pierwszej dawce, mnie się nic nie przytrafiło. Jestem dobrej myśli..

przez bliksa 25 lis 2009, 13:50
Pain, paromerck najlepiej rano, przy sniadanku ;)
Przyjaciel forum

przez Pain 25 lis 2009, 14:09
Żebym to ja jeszcze jadła śniadania.. Cóż, trzeba będzie zmienić tryb życia. Nadal jestem dobrej myśli. Wspiera mnie chłopak i dzięki niemu chcę robić cokolwiek.

przez bliksa 25 lis 2009, 16:42
Pain, i bardzo dobrze, fajnie, ze masz wsparcie, zawsze to łatwiej. a co do sniadanka, to u mnie tez nie ma tego pojęcia w słowniku ;)
Przyjaciel forum

przez Pain 25 lis 2009, 17:11
Bliksa, gdyby nie on, to pewnie guzik był zrobiła ze sobą. Co do śniadania - coś tam będę przegryzać do Paro, skoro tak ma być :)

przez villemo 25 lis 2009, 19:30
mi moja psychiatra też mówiła że paromerck trzeba przyjmować z jedzeniem najlepiej bo inaczej mogą wystąpić kłopoty żołądkowe..
więc rano coś tam zawsze przegryzę, najczęściej banana i sucharka ;) na więcej nie mam siły i ochoty.
Chociaż dzisiaj w ciągu dnia zauważyłam że nie mam juz takiego wstrętu do jedzenia i nawet udało mi się wsunąć troche makaronu :)
Bliksa powiedz mi czy po tych 4 tygodniach zaczęłaś już normalnie funkcjonować?
Bo widzisz ja np teraz boję sie wyjść sama z domu nawet :/ mam nadzieję z to minie..

przez Jogurt22 25 lis 2009, 19:37
minie paromerck napewno zadziała na to:) tylko trzeba troszke poczekac...

przez bliksa 25 lis 2009, 20:29
villemo, wiem o co chodzi bo sama nie wychodzilam nigdzie, nawet do sklepu przez 4 miesiące. po p[aromercku powinno to ustąpic chociaz ja na poczatku wspomagalam sie jeszcze xanaxem sr.
Przyjaciel forum

Re: Seroxat

przez pete_27 25 lis 2009, 20:54
U mnie seroxat dawał naprawdę dużo spida. Działał w zasadzie na wszystko - nastrój, lęki, pewność siebie, motywacja. Przez cały okres działania. Wszystko było gitara:)

P.S. Czy ktoś z Was forumowiczów ma podobne wrażenia co do pamięci krótkotrwałej po dłuższym używaniu seroxatu?
pete_27

przez villemo 26 lis 2009, 15:02
no zobaczymy.. trzeba być dobrej myśli :)
tak naprwadę to najbardziej bym się cieszyła jakby udalo mi sie wygrać z nerwicą bez tych wszystkich leków ..
ale chyba czasem inaczej sie nie da.

Re: Seroxat

przez Damian1000 26 lis 2009, 15:31
7 dzien na seroxacie

byl okropny, tragedia, straszny metlik w glowie, uczucie niepewnosci ,
bezsens i splatanie przewijalo sie przez caly dzien

dzien 8 ( czyli dzis 26 listopad)

dzis obudzilem sie wczesnie w miare okolo 8:30 (az dziwne zawsze wstawalem okolo 14 :/

obudzilem sie zaskakujaco w niezlym nastroju
czulem sie nawet pozytywnie pobudzony
nawet W MIARE NORMALNIE sie czulem
poczulem jakies dzialanie seroxatu chyba czyli odrobinke "normalnosci"
pozalatwialem troche spraw..w zapedzie nawet zaplanowalem wiecej ale...

...ale troche mi "główka" przypomniala o stanie nerwicowo depresyjnym i pojawilo sie teraz (14:30)
nadal towarzyszace uczucie niepewnosci ,lekkiego leku oraz obawa ze wszystko znow zrobi sie bez sensu, nawet zlapala mnie chwilowa niepewnosc i poczucie beznadziejnosci ale puki co nawet jest spoko

reszte wrazen opisze potem obserwujac coi bedzei dalej

pozdrowki dla Was wszystkich
Never Never Never Give Up

Sortuj wg