PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Martiszon 18 cze 2014, 13:53
Schodzę z Parogenu i oczywiście mam spore kłopoty.
8 kwietnia zeszłam z całej tabletki do 3/4. Tak brałam do 5 maja.
Od 5 maja do 3 czerwca brałam pół tabletki. Jak próbowałam 3 czerwca zejść do ćwiartki to się zaczęło - zawroty głowy, które trwają do dziś :( wróciłam w poniedziałek, 16 czerwca z powrotem do połówki ale nic to nie dało. Zawroty są ciągle, nawet jak leżę!
Nie wiem co począć, może jednak za wcześnie na rzucanie tego gówna? Parogen brałam rok czasu. Czy jednak przemęczyć się z tymi zawrotami i schodzić do tej ćwiartki? Lekarka mnie zapewniała, że tak wolne schodzenie nie będzie miało żadnych skutków odstawiennych ale wiecie jak to z lekarzami. My swoje - oni swoje. Te zawroty są takie dziwne...jestem otumaniona, towarzyszą temu splątania, no jakbym była pijana! Czasem mam takie uderzenia w głowę (trudno mi to określić) i wtedy przez kilka sekund te zawroty są silniejsze. Czy to normalne skutki odstawiania? Naprawdę nie wiem co robić. Liczę na Wasze doświadczenia - są dla mnie cenniejsze niż każda porada lekarska!
Podobno lepiej płakać u psychoterapeuty niż śmiać się u psychiatry :)

przez jetodik 18 cze 2014, 13:57
Czasem mam takie uderzenia w głowę (trudno mi to określić) i wtedy przez kilka sekund te zawroty są silniejsze

takie szumki jakby spięcie elektryczne w mózgu, trwające sekunde dwie? miałem coś takiego przez chyba kilka dni z dosyć dużą częstotliwością około raz na minutę, jak schodziłem z innego ssri, przeszło samo, a do dzisiaj nie wiem co to było.
Ostatnio edytowano 18 cze 2014, 13:58 przez jetodik, łącznie edytowano 1 raz
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez lunatic 18 cze 2014, 13:58
zawroty i wszystko inne to normalne od odstawienia, u mnie odstawienie wyglądało następująco:
-miesiąc przed odstawieniem zacząłem brać 1g kwasu EPA Omega 3 (łagodzi objawy uboczne SSRI, tez odstawienne)
-odstawiłem z dnia na dzień przechodząc na Coaxil (potem odstawienie Coaxilu bez zadnych skutków ubocznych)

Efekt był taki ze poza umiarkowaną drażliwością nie było żadnych innych, a jak próbowałem odstawiać bez tego co wcześniej zrobiłęm to juz po paru dniach nawet zmniejszenia dawki były zawroty, nudności i ogolnie fatalne samopoczucie

-- 18 cze 2014, 13:02 --

teoretycznie zmiana paro na Coaxil powinna spotęgować to jeszzce bo to przeciwne działanie ale w praktyce złagodziła wszystko, podobnie mialem z sertraliną, zmiana od razu na Coaxil i prawie zadnych skutków odstawiennych

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zigi7 18 cze 2014, 14:24
estera1 napisał(a):zigi spróbuj wsiąść dzis lek później jak problem powtórzy sie to dołączysz mianse

Wszystko grało przez jakiś czas, ale od dwóch dni jest gorzej ze snem tak jak pisałem.
Teraz 4 dni wolnego, może dołożę miansec bo ivomane nawet mi nie pomogło i dziś
chodzę zakręcony trochę....

przez vik 18 cze 2014, 14:43
Też zaczęłam schodzić z paro, tylko z 60 mg na 30 mg. Martiszon , też mam takie dziwne jakby zachwiania w głowie, jakby mnie gdzieś przeniosło i powrót... głupawe to trochę. Ale wizytę mam za ponad miesiąc.
Chcę złazić, bo na 60 mg czułam się gorzej, a miałam nadzieję że będzie przeciwnie.
Zaczynają mnie te leki wkurzać! Chciałam czuć się dobrze, a jest i tak do dupy :(
vik

przez Martiszon 18 cze 2014, 14:52
jetodik napisał(a):
Czasem mam takie uderzenia w głowę (trudno mi to określić) i wtedy przez kilka sekund te zawroty są silniejsze

takie szumki jakby spięcie elektryczne w mózgu, trwające sekunde dwie? miałem coś takiego przez chyba kilka dni z dosyć dużą częstotliwością około raz na minutę, jak schodziłem z innego ssri, przeszło samo, a do dzisiaj nie wiem co to było.

Nie wiem czy to te Prady elektryczne o których pisza wszyscy i wszędzie. Nigdy nie kopnął mnie prąd wiec kurde trudno mi powiedzieć...

-- 18 cze 2014, 13:56 --

lunatic napisał(a):zawroty i wszystko inne to normalne od odstawienia, u mnie odstawienie wyglądało następująco:
-miesiąc przed odstawieniem zacząłem brać 1g kwasu EPA Omega 3 (łagodzi objawy uboczne SSRI, tez odstawienne)
-odstawiłem z dnia na dzień przechodząc na Coaxil (potem odstawienie Coaxilu bez zadnych skutków ubocznych)

Efekt był taki ze poza umiarkowaną drażliwością nie było żadnych innych, a jak próbowałem odstawiać bez tego co wcześniej zrobiłęm to juz po paru dniach nawet zmniejszenia dawki były zawroty, nudności i ogolnie fatalne samopoczucie

-- 18 cze 2014, 13:02 --

teoretycznie zmiana paro na Coaxil powinna spotęgować to jeszzce bo to przeciwne działanie ale w praktyce złagodziła wszystko, podobnie mialem z sertraliną, zmiana od razu na Coaxil i prawie zadnych skutków odstawiennych

Czyli olac objawy i się nim i nie przejmować i dalej próbować schodzić, mimo zawrotów? Co radzicie? Bo naprawdę jestem juz tym zmęczona bardzo :( leki zaczelam przyjmować właśnie ze wzgledu na zwroty głowy a tu przy schodzeniu z powrotem następują i zaczynam się tym nieco martwić.

-- 18 cze 2014, 14:02 --

vik napisał(a):Też zaczęłam schodzić z paro, tylko z 60 mg na 30 mg. Martiszon , też mam takie dziwne jakby zachwiania w głowie, jakby mnie gdzieś przeniosło i powrót... głupawe to trochę. Ale wizytę mam za ponad miesiąc.
Chcę złazić, bo na 60 mg czułam się gorzej, a miałam nadzieję że będzie przeciwnie.
Zaczynają mnie te leki wkurzać! Chciałam czuć się dobrze, a jest i tak do dupy :(

"vik" ja się na szczęście na paro czulam dobrze juz po kilku tygodniach od pełnej dawki. Przezylam dzięki tym lekom. Ale chce się starać o dziecko i próbować żyć bez leków, tymczasem zaczynam tracić nadzieje ze to sie uda :(
a na 40 nie czulas się lepiej? Czasem zmniejszenie dawki pomaga...ja do swojej lekarki mogę zadzwonić ale co mi po tym, jak wiem co mi powie. Po roku leczenia i przeczytania tego wątku od deski do deski, wiem juz, ze doświadczenie innych forumowiczow jest cenniejsze niż niejedną porada lekarska, dlatego znowu to tutaj szukam pomocy :(

przez lunatic 18 cze 2014, 15:05
Martiszon,
napisałem Ci jak zminimalizować skutki uboczne a Ty sie dalej o to samo pytasz, jak Ci moze ktos powiedziec co masz zrobic, jeden stwierdzi zeby odstawiac a drugi zeby nie odstawiac no i co zrobisz, zasugerujesz sie tym jaka odpowiedz bedzie miala wiecej głosów czy jak

przez Martiszon 18 cze 2014, 16:25
lunatic, dzięki za Twoja odpowiedz. Wolalabym jednak zdecydować na podstawie doświadczeń rożnych ludzi tu na forum. Nie tylko Twojego. To, na podstawie czego ja podejmie decyzje to juz moja sprawa jest :-) bez złośliwości prosze cie bardzo...

Mam nadzieje, ze są tutaj ludzie z podobnymi objawami jak moje, którzy albo olali te objawy i same przeszły albo jednak na jakiś czas zredukowało dawkę...? Jeśli macie jakieś doświadczenia, podzielcie się proszę.

przez Arnin 19 cze 2014, 00:16
jetodik napisał(a):

To są tzw. "brain zaps" "Wielu pacjentów w okresie odstawienia doświadcza efektu zwanego "brain zap" lub "brain shivers". Jest to odczucie porównywalne do krótkich, nieprzyjemnych impulsów elektrycznych przebiegających przez mózg, pojawiających się co kilka sekund. Objaw ustępuje po około trzech tygodniach. Jego przyczyna nie jest znana." Najczęściej po wenlafaksynie.

Co do paroksetyny, jeżeli chcecie łagodzić skutki odstawienne to przed odstawieniem i jakieś 2 tyg, może nawet dłużej po odstawieniu proponuję brać mianseryne, ten lek jedynie w moim przypadku lekko łagodził skutki odstawienne, żadne benzo nie działały w najmniejszy, stopniu, schodziłem z 40mg, do 10mg (10 mg pobrałem jakieś 2 tygodnie) i na 10mg się skończyło, odstawiłem, prawie miesiąc a jeszcze mnie trzyma, najbardziej to częsty kaszel z odruchami wymiotnymi.

Mam też takie spostrzeżenie co do przybierania na wadze, przez 5-6 miesięcy przytyłem 16kg, biorąc paroksetyne i mianseryne, fakt, je się więcej słodkości, na noc, w nocy, nie przejąłem się zbytnio tym, bo z natury byłem chuderlakiem, ważyłem 94kg, odstawiłem 24 maja i do dnia dzisiejszego ważę 86kg, po odstawieniu bardzo szybko waga zaczęła spadać, można przyjąć, że wg moich notatek w 16 dni 5-6kg, nie to, że wcale nie jem, jem przeciętnie, albo mam tak szybką przemianę materii, albo ta cała "masa" była nadmiarem wody w organizmie i dlatego tak prędko schudłem, bo nie sądzę, aby tkanka tłuszczowa mogła się tak szybko wypalić ;)

Także nie ma co się bać chwilowymi problemami z nadwagą, po odstawieniu wszystko wraca do normy..

Martiszon napisał(a):
"vik" ja się na szczęście na paro czulam dobrze juz po kilku tygodniach od pełnej dawki. Przezylam dzięki tym lekom. Ale chce się starać o dziecko i próbować żyć bez leków, tymczasem zaczynam tracić nadzieje ze to sie uda :(
a na 40 nie czulas się lepiej? Czasem zmniejszenie dawki pomaga...ja do swojej lekarki mogę zadzwonić ale co mi po tym, jak wiem co mi powie. Po roku leczenia i przeczytania tego wątku od deski do deski, wiem juz, ze doświadczenie innych forumowiczow jest cenniejsze niż niejedną porada lekarska, dlatego znowu to tutaj szukam pomocy :(

Popieram, mam takie samo zdanie i otwarcie lekarzowi to przedstawiłem, teraz łączą mnie z nim takie relacje, że podsuwam karteczkę z lekiem wybranym przeze mnie i zazwyczaj dostaję to czego chcę ;)

Co do zawrotów głowy to przy każdorazowej redukcji/zwiększeniu dawki przez kilka pierwszych dni też miałem, ale mija z czasem, 3-4 dni max.

przez margor26 19 cze 2014, 11:08
Biorę 7dzien paro 5mg czy jak zwieksze w sobotę do 10mg to będę mieć skutki uboczne cz juz nie?
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Tojaaa 19 cze 2014, 11:54
margor26, wystarczy juz tej 5 ki, wskakuj na 10. Ja nie miałam żadnych ubokow na zwiększanie dawki, weszlam od razu na 10

przez margor26 19 cze 2014, 14:25
Tojaaa napisał(a):margor26, wystarczy juz tej 5 ki, wskakuj na 10. Ja nie miałam żadnych ubokow na zwiększanie dawki, weszlam od razu na 10

tez bym zwiększyła ale ja bardzo reaguje na leki.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez Martiszon 19 cze 2014, 22:31
margor26, ja miałam ale nie przejmuj się tym bardzo, to wszystko minie. Ja jestem z natury panikara jeśli o leki chodzi, generalnie balam się wziąć jakikolwiek antydepresant! Na każda zmianę dawki drzalam z niepokoju ale przezylam to, Ty tez dasz rade :-) nawet jak będziesz miała uboki to pamiętaj, ze to tylko chwilowe!

Arnin, wielkie dzięki! Fajnie, ze przechodziły Ci zawroty po 2, 3 dniach. Mi się trzymają i nie chcą puścić juz od 2 tygodni! Wrocilam w poniedziałek do połówki ale dupa. Nic to nie dało. Zawroty jak były tak są. Pierun wie, czy czekać jeszcze na tej połówce czy to olac, wziąć cwiartke i liczyć, ze przejdzie? Cholery można dostać. Strasznie deorganizuje mi to życie.
Łączenie innych leków z paro, nie wchodzi u mnie w grę.

przez margor26 20 cze 2014, 10:13
Martiszon, A JAK TY ZWIEKSZALAS DAWKI?CO ILE DNI?JA OD JUTRA BIORE 10MG MYSLE ZE SKUTKI UBOCZNE JUZ MI NIE BEDA TAK DOKUCZAC. JESLI CHODZI O ODSTAWIANIE TO MI PRZYKRE OBJAWY MINELY W CIAGU 2 TYGODNI ALE OGOLNE TO MOGA TRZYMAC NAWET MIESIAC JA ODSTAWILAM Z DNIA NA DZIEN BO BYLAM W CIAZY I MUSIALAM ALE TY JAK NIE MUSISZ TO ROB TO STOPNIOWO W DUZYCH ODSTEPACH CZASU.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

Sortuj wg