PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez ladywind 18 cze 2014, 12:07
Tyrr, spróbuj sertraliny bo ona po paro jest równie silna , najlepiej w połączeniu z mianseryną
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez lunatic 18 cze 2014, 12:09
pomylanka napisał(a): Dzisiaj popołudniu zaczął się ucisk w klatce piersiowej i duszności, kontroluję swój oddech, boję się, że się uduszę. Już wcześniej miałam nerwicowe problemy z oddychaniem, ale teraz to się spotęgowało. Czy możliwe, żeby paro nasiliła ten problem?

możliwe, na początku moze nasilać stany lękowe, najlepiei doraźnie benzo do czasu az nie zacznie działać

-- 18 cze 2014, 11:10 --

Tyrr napisał(a):pomylanka, specjalistą nie jestem ale na moim przykładzie - wątpię, że te objawy które u Ciebie występują mogą mieć coś wspólnego z paro, tymbardziej że to nie działa tak od razu tylko po jakimś czasie (tydzień, dwa, miesiąc... różnie)

objawy uboczne i ewentualne nasilenie stanów lękowych jest od razu, w zasadzie od pierwszej dawki i nie ma to nic wspolnego z wkręcaniem sobie czegoś

przez jetodik 18 cze 2014, 12:13
freda, skonsultuje z lekarką zwiększenie dawki, ale to dopiero po 3tygodniach, jeśli będzie na 10 ok, to po co przepłacać ;)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pomylanka 18 cze 2014, 12:22
lunatic napisał(a):
pomylanka napisał(a): Dzisiaj popołudniu zaczął się ucisk w klatce piersiowej i duszności, kontroluję swój oddech, boję się, że się uduszę. Już wcześniej miałam nerwicowe problemy z oddychaniem, ale teraz to się spotęgowało. Czy możliwe, żeby paro nasiliła ten problem?

możliwe, na początku moze nasilać stany lękowe, najlepiei doraźnie benzo do czasu az nie zacznie działać

-- 18 cze 2014, 11:10 --

Tyrr napisał(a):pomylanka, specjalistą nie jestem ale na moim przykładzie - wątpię, że te objawy które u Ciebie występują mogą mieć coś wspólnego z paro, tymbardziej że to nie działa tak od razu tylko po jakimś czasie (tydzień, dwa, miesiąc... różnie)

objawy uboczne i ewentualne nasilenie stanów lękowych jest od razu, w zasadzie od pierwszej dawki i nie ma to nic wspolnego z wkręcaniem sobie czegoś

12 dni brałam 5mg, od 5 dni 10mg, na początku było względnie, teraz trochę gorzej. Dzisiaj znowu ciężko na klatce piersiowej, ból żołądka. O 18 mam gastroskopię, do tego czasu chyba zejdę. :/

przez lunatic 18 cze 2014, 12:23
5 mg to strata czasu, 10 czasem moze wystarczyc, u mnie akurat wystarczało

-- 18 cze 2014, 11:25 --

z jednej strony powolne wchodzenie zmniejsza objawy uboczne ale z drugiej kazde podniesienie dawki je znow powoduje i potem to się wszystko przeciąga w czasie, i efekty uboczne i zaczęcia dzialania leku

przez pomylanka 18 cze 2014, 12:27
lunatic napisał(a):5 mg to strata czasu, 10 czasem moze wystarczyc, u mnie akurat wystarczało

Moja chora głowa nie nie pozwalała mi na więcej, bałam się.. Dodatkowo miałam w tym czasie ostatni egzamin na studiach, więc nie mogłam dopuścić do tego, żeby poczuć się gorzej. Dlatego to było 12 dni. Teraz siedzę w domu, teoretycznie nie muszę nic robić, czekam na obronę, więc mogę się trochę pomęczyć..

przez lunatic 18 cze 2014, 12:27
moj najlepszy sposob to zaczecia od razu od dawki normalnej, ewentualnie max 3 dni na dawce mniejszej z rownoczesnym braniem jakiegos benzo ktory tłumi efekty uboczne w postaci nasilenia stanów lękowych, wszystko wtedy jest szybciej, i efekty uboczne szybciej mijają i dzialanie leku jest szybciej

-- 18 cze 2014, 11:33 --

pomylanka napisał(a): Dodatkowo miałam w tym czasie ostatni egzamin na studiach, więc nie mogłam dopuścić do tego, żeby poczuć się gorzej. Dlatego to było 12 dni.

wiem coś o tym, to rzeczywiście nie jest dobry moment na zaczynanie leku

przez jetodik 18 cze 2014, 12:33
a czy to ma jakieś znaczenie o której godzinie jest brany lek, czy rano czy wieczorem?
pewnie jak rano, to łatwiej zasnąć?
można w ogóle rozbijać na dawki typu 10mg rano 10mg wieczorem?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez estera1 18 cze 2014, 12:38
zigi spróbuj wsiąść dzis lek później jak problem powtórzy sie to dołączysz mianse

przez lunatic 18 cze 2014, 12:41
jetodik napisał(a):a czy to ma jakieś znaczenie o której godzinie jest brany lek, czy rano czy wieczorem?

nie ma znaczenie bo ma długo okres poltrwania i jak sie go nawet wezmie na wieczor to po 12 godzinach nastepnego dnia i tak utrzymuje wysokie stezenie jeszcze (o jakąś 1/4 mniejsze)

przez pomylanka 18 cze 2014, 12:44
jetodik napisał(a):a czy to ma jakieś znaczenie o której godzinie jest brany lek, czy rano czy wieczorem?
pewnie jak rano, to łatwiej zasnąć?

Wszyscy lekarze zalecają brać rano, właśnie z tego względu, że potem mogą być problemy ze snem.

przez jetodik 18 cze 2014, 12:46
to zaraz pójdzie 10mg u mnie, wole rano to brać.
a Ty lunatic, też paro aktualnie? pamiętam, w temacie esci pisałeś, ale chyba zrezygnowałeś z tego leku tak jak ja.

przez lunatic 18 cze 2014, 12:48
jetodik,
nie, bralem ją dwa lata i starczy, za bardzo mnie otumaniała

-- 18 cze 2014, 11:50 --

pomylanka napisał(a):Wszyscy lekarze zalecają brać rano, właśnie z tego względu, że potem mogą być problemy ze snem.

a no rzeczywiscie, jak brałem na wieczor to nie mogłem zasnąć

przez estera1 18 cze 2014, 13:10
rano? :shock: a mnie lekarka chciała ten lek przepisać na bezsenność,miałam go brac wieczorem

Sortuj wg