PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Tyrr 17 cze 2014, 23:49
pomylanka, specjalistą nie jestem ale na moim przykładzie - wątpię, że te objawy które u Ciebie występują mogą mieć coś wspólnego z paro, tymbardziej że to nie działa tak od razu tylko po jakimś czasie (tydzień, dwa, miesiąc... różnie)
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

przez pomylanka 18 cze 2014, 00:17
Rzecz w tym, że u mnie uczucie ciężkości na klatce piersiowej, problem z głębokim wdechem są cały czas. Plus mnóstwo innych somatycznych objawów, które powoli wyjaśniam. Np. jutro mam gastroskopię, bo żołądek od 10 miesięcy ściśnięty i boli. Dzisiaj miałam dosyć stresujący dzień, byłam na rozprawie w sądzie, która mnie dotyczy, ku memu zdziwieniu nie padłam na sali. Być może napięcie wyszło na wierzch dopiero pod wieczór. Mówi się, że początkowo paro nasila objawy, więc zastanawiam się, czy nie jestem przez nią bardziej spięta, nakręcona i dlatego mocniej odczuwam moje dolegliwości? Wiem, że pozytywny efekt leczenia pojawia się dopiero po kilku tygodniach, ale mi już ciężko na tą chwilę. Jak zajmę swoje myśli i ciało czymś innym to jest lepiej, nie pamiętam o tym, że muszę oddychać, nie mam potrzeby takich głębokich 'westchnięć'..

przez Tojaaa 18 cze 2014, 08:28
pomylanka, głowa go góry, to tylko Twoje nerwy. Za bardzo sie w siebie wsluchijesz, znam to. Dzielna jesteś, dasz radę.bierz paro i nie myśl za dużo

Tyrr, moje natrectwa nie minęły po 30 paro, choć nie są juz tak przytlaczajace. Może za mała dawka? A Ty kociaku juz odstawiasz? :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zigi7 18 cze 2014, 10:58
mi się sen pogorszył, zasypiam szybko np. 20sta i śpię 2-3 godziny, po czym nie mogę zasnąć i leżę do rana.
Wiem że robię duży błąd że za szybko się zalegam na łóżku oglądając mecz, po czym odpadam i się budzę za jakiś czas
ale już powtórnie nie zasnę. Dziś postaram się ominąć ten błąd i położę się później.... Nie wiem czy nie dołożyć sobie
10tke miansecu do paro?

przez jetodik 18 cze 2014, 11:17
po jakim czasie ten lek zadziałał u Was na lęki?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez freda 18 cze 2014, 11:35
jetodik, po 3 tygodniach było już super

wczoraj byłam na wizycie i mam wrócić do 20mg paro.mam brać tak długo aż będzie dobrze i będę chciała odstawić.mogę do końca życia .10mg to nie dawka lecznicza.od dziś 20mg i przez następny rok nie myślę o odstawieniu,a biorę już 1,5roku.doktorek dał mi wykład na temat leków i to ja mam chcieć odstawić i nic na silę.więc łykam dalej :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez pomylanka 18 cze 2014, 11:50
A czy oprócz zmniejszenia/zlikwidowania lęków paro wpłynęła na Wasze codzienne dolegliwości somatyczne? Bo szczerze mówiąc nie wiem czego się spodziewać po tym leku..

przez jetodik 18 cze 2014, 11:50
freda, dzięki za info, a piszesz, że 10mg to nie dawka lecznicza, z drugiej strony skoro teraz dopiero wskakujesz na 20mg, to znaczy, że po 3 tygodniach było super na dawce 10mg tak?
pytam bo właśnie taką biorę i działanie leku jest, oczy jak puchacz, libido=0, raz pobudzenie raz senność, potliwości itp., pewnie w zależności od osoby te same dawki działają w różny sposób.

edit: źle przeczytałem, wcześniej 20mg było, skoro masz wrócić do takiej dawki, nie wiem czy też się na taką dawkę nie połasić.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez lunatic 18 cze 2014, 11:59
pomylanka napisał(a):A czy oprócz zmniejszenia/zlikwidowania lęków paro wpłynęła na Wasze codzienne dolegliwości somatyczne? Bo szczerze mówiąc nie wiem czego się spodziewać po tym leku..

jak te dolegliwości są od stanów lękowych to automatycznie tez na to działa

przez pomylanka 18 cze 2014, 12:01
U mnie najpierw był pierwszy napad lęku, po kilku tygodniach dołączyły się bóle żołądka, duszności, sercowe wariacje i to wszystko było przeplatane stanami lękowymi i depresyjnymi. Więc mam nadzieję, że paroksetyna coś da, bo dłużej tak nie pociągnę.

przez lunatic 18 cze 2014, 12:02
no to od stanów lękowych więc na to tez pomoze

przez jetodik 18 cze 2014, 12:04
a libido po jakimś czasie wraca do normy?

przez freda 18 cze 2014, 12:05
jetodik, ja miałam próbę odstawienia.bez leku pogorszyło się,na 10mg było tak se,najgorsze były poranki,a na 20mg jest fajnie :D .wszystkie dolegliwości o których piszesz też miałam,minęly po 2-3 tygodniach
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez lunatic 18 cze 2014, 12:06
jetodik napisał(a):a libido po jakimś czasie wraca do normy?

nie zwracałem na to uwagi bo wyeliminowanie napadów lękowych było ważniejsze

Sortuj wg