PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck

przez Jogurt22 23 lis 2009, 13:26
Hej jestem nowy właśnie co się zalogowałem pozdrawiam wszystkich na początku:)
Biorę ParoMerck 5 tygodni 20mg raz dziennie i Miansemerck 30mg na noc. Miansemerck
działa na mnie dobrze śpię po nim chociaż wybudzam się w nocy ale zaraz zasypiam znowu.
Rano czuję się dobrze nie jestem zmulony mam tylko zawsze sucho w buzi:) Jeśli chodzi o ParoMerck
to działa przeciwlękowo dobrze na mnie ale ostatnio czuję się często jakiś taki senny bez energii
mam też skurcze i pocę się w nocy jak się przebudzę. Dodam że na początku tego nie miałem
mam tak od tygodnia. Mam nadzieje że to minie i normalnie będzie chce to przeczekac bo uważam że
to jest dobry lek mój pierwszy od 4 lat walki z nerwicą lękową. Pozdrawiam:)

Re: seroxat a solarium

przez magdalenabmw 23 lis 2009, 14:14
Jak ktoś sie chce wygrzać to lepiej gorącą kąpiel wziąść ;) No i kąpiel jest napewno zdrowsza niż solarka która wyniszcza skórę.
Pozatym Monika chce chodzić na solarkę dwa razy w tygodniu- wydaje mi się więc że chce sie opalić tylko na jakieś wyjście.
Bądz co bądz można sie opalać po tych lekach, o ile w ulotce nic nie jest napisane. Co najwyżej dostanie wysypki ;)
magdalenabmw

Re: Seroxat

przez pete_27 23 lis 2009, 23:55
U mnie paroksetyna bardzo pogorszyła podczas swojego działania pamięć krótkotrwałą i IQ. Miałem takie uczucie "umysłowego kasku", jakbym nie mógł dotrzeć do pewnych informacji w mojej głowie. Koncentracja niby była ok-brak lęków, ale za to występowało przeskakiwanie z czynności na czynność - taka niemożność skupienia się długotrwałego. A jeśli chodzi o długotrwałe skutki to często mam wrażenie, że pamięć krótkotrwała uległa pernamentnemu uszkodzeniu/osłabieniu. Kiedyś zapamiętywałem różne fakty bez problemu, dziś już tak różowo nie jest, a lek odstawiłem ponad rok temu.
pete_27

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Damian1000 24 lis 2009, 14:43
5 dzien na seroxacie

caly dzien bylo kiepsko
w ciagu dnia wspomagalem sie lorafenem

wieczorem kolo 23 czulem sie calkiem sympatycznie
do tego stopnia ze chwilowo jakos funkcjonowalem w miare normalnie i pojechalem autem zalatwic sprawe na miasto

6 dzien na seroxacie (czyli dzis)

jak tylko wstalem niestety okropnie
czulem ze jest cos nie tak
uczucie bezsensu , uczucie ze zaraz cos mna "zawładnie" i powoli paniczny lęk
ktory opanowalem jakos "przekrzykujac" mysli glosnym "jest dobrze , jest dobrze..."

wzialem wraz ze sniadaniem seroxat ale przerazony stanem jaki byl po przebudzneiu ktory lekko zaloagodzilem
postanowilem jakos sie "wspomoc" , znalazlem w domu xanax - wzialem jedna tabl 0,5mg doraznie.
mam nadzieje ze mozna brac xanax doraznie w takich stanach i ze mozna laczyc z seroxatem.
Never Never Never Give Up

przez Pain 24 lis 2009, 15:16
Witam, dzisiaj jako pierwszy lek lekarka przepisała mi ParoMerck. Przez 3-4 dni mam brać po pół tabletki (10 mg), potem mam brać całą (20 mg). Czego mam się spodziewać? Boję się skutków ubocznych..

przez bliksa 24 lis 2009, 15:39
Pain, jakies malutkie te dawki masz, ale to pewnie zalezy od stanu w jakim sie obecnie znajdujesz. czego sie mozesz spodziewac? przez 1 tydzien bedzie spanko w ciągu dnia, lekkie zawroty głowy i lęki mogą sie nasilić, pozniej sie to uspokoi, a po ok. 4 tygodniach lek zacznie działac.
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez Pain 24 lis 2009, 16:48
A czy zanik uczuć i emocji często się pojawia? Czytałam, że niektórzy tak mają, a ja wolałabym tego uniknąć. Być może dawki mam małe, do tego mam jeszcze brać Ziperid.

przez bliksa 24 lis 2009, 16:54
Pain, niestety pojawia sie , w dodatku bardzo często, ale nie wiem czy u każdego, u większosci na pewno. a Ziperid na co bierzesz?
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez zaba 24 lis 2009, 17:31
Cześć!
Biorę seroxat od miesiąca. Jednocześnie jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu lęku uogólnionego. Lęk nasilił się właśnie ze względu na bardzo stresująca pracę. Mam dwa pytania, na które nie znalazłem jeszcze odpowiedzi na tym forum.

1. Jaki są objawy stosowania seroxatu. Czy powienien poprawic nastroj (dodać energii) czy brdziej likwidować lęki? Jedyny skutek jaki widzę to zmniejszony lęk przed ciemnością.

2. Były dni kiedy seroxat dodał mi energii. Rozpierało mnie od wewnątrz i ogólnie rzecz biorąc chciało mi się. Czy tak na was działa? Czy komuś utrzymało się to na dłużej?

Czekam na wasze doświadczenia.

przez Pain 24 lis 2009, 17:51
Jeśli miałoby się tak dziać ze mną, to czy odczuję to od razu? Albo inaczej.. Czy odczuję to na tyle szybko, by na własną rękę i bez większych przeszkód odstawić? Nie pozwolę, by leki miały tak na mnie działać. Ziperid nie wiem na co biorę, ale lekarka powiedziała, że mam depresję i lęk społeczny.

przez Jogurt22 24 lis 2009, 17:52
każdy lek na każdego działa inaczej lepiej zastosuj się do wskazówek lekarza:)

przez Pain 24 lis 2009, 19:24
Zastosuję się, ale jeśli tylko źle to na mnie wpłynie, postanowiłam, że bez wahania to odstawię.

przez Jogurt22 24 lis 2009, 19:33
no wiesz na początku napewno będą skutki uboczne ja też miałem większosc pewnie je ma. Myślę że masz złe nastawienie...

przez Pain 24 lis 2009, 19:44
Mogę mieć wszystkie dolegliwości stricte fizyczne, niech mnie tylko nie dopadnie to, czego tak bardzo nie chcę, czyli stępienia uczuć. Mimo wszystko wszyscy mi tłumaczą, że tak nie będzie, nawet znajomy psychiatra z pewnego forum. Ja się chyba nakręcam :/

Sortuj wg