PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez freda 31 maja 2014, 17:25
elfrid, no właśnie,że nie pomogło.dalej jest źle.zobaczymy co będzie w najbliższych dniach,za tydzień lekarz :D

-- 31 maja 2014, 16:28 --

tomek0700, daj paro trochę czasu,3 dni to za mało.w końcu 2 miechy nie brałeś,ech życie...
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez woowoo 31 maja 2014, 18:19
Hymm..leki, myśli natrętne ustaly. Pacjentka odpowiednio nafaszerowana.
lemitrin 100mg rano i wieczorem
paro 35mg i przez miesiąc clon 0,5 Mg polowka rano i wieczorem.
Kurna,ale mam moralniaka że 2 lata, a ja zamiast odstawiać zwiększam dawki

przez Tojaaa 01 cze 2014, 09:18
woowoo, tak szybko? Po kilku tabsach?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nerwosol-men 01 cze 2014, 11:29
no na natrętne myśli paro dobry temat :) a jeszcze dodać neuroleptyk to tylko spać wtedy :P
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

przez woowoo 01 cze 2014, 17:18
No zasługa wprowadzającego klona, więc wiecie.
Oczywiście wczoraj bajka, a dziś mam tyle złości (to u mnie nie normalne), mam nadzieje, że się ureguluję zanim zacznę latać z kijem bejsbolowym.

Gryyyyyy

:pirate:

Paroksetyna na fobie

przez Pasen 01 cze 2014, 19:17
Witam!

Mam od wielu lat fobie społeczną i czas najwyższy coś z tym zrobić tzn. udać się do psychiatry.

Czytałem trochę na temat leków i wyczytałem, że na fobie najbardziej zalecana jest paroksetyna. Przeczytałem dużo opinii i muszę powiedzieć, że nie wiem co mam o tym myśleć.

Czy naprawdę ten lek sprawia, że człowiek chodzi cały czas "nieprzytomny" ?
Proszę podzielić się tutaj opinią. Mam jeszcze dużo pytań.

Paroksetyna na fobie

przez Marian_Paździoch 01 cze 2014, 19:33
Nie wiem czy zauważyłeś, ale na tym forum temat paroksetyny był przewijany setki razy i wałkowany jest nadal
paroksetyna-seroxat-xetanor-arketis-paxtin-rexetin-parogen-t464-13258.html
Marian_Paździoch

przez Pasen 01 cze 2014, 19:43
Mam pytanie czy paroksetyna naprawdę pomaga na fobie społeczną ? Jak to w ogóle działa ? Człowiek jest jakiś otumaniony ? Czy da się biorąc ten lek myśleć czytać uczyć się czegoś ?

przez woowoo 01 cze 2014, 20:26
Spokojnie możesz czytac, uczyć się i wszystko. No ale pierwsze 2 miesiące musi się uregulować. Nic nie jest niestety od razu.

-- 01 cze 2014, 20:29 --

Czemu jestem taka nabuzowana (wkurzona), ja tak nie mam na co dzień.

przez Pasen 01 cze 2014, 21:15
A możesz trochę dokładniej opisać działanie. Mam lęki, strasznie się stresuje będąc w tłumie itp. Biorę ten lek i.........? I co się ze mną dzieje ? To jakoś uspokaja wewnętrznie ? Powoduje zobojętnienie ? Wiesz jest dużo też krytycznych opinii ja sam nie wiem co robić. Chciałbym sobie pomóc. Stać się trochę innym człowiekiem. Jeżeli coś nie zablokuje mojego lęku do ludzi to zdaje sobie sprawę. że nic w życiu nie osiągnę.

przez lunatic 01 cze 2014, 21:22
u mnie stłumiła lęki ale tez wszystko pozostałe

przez Vizir 01 cze 2014, 21:27
Pasen napisał(a):A możesz trochę dokładniej opisać działanie. Mam lęki, strasznie się stresuje będąc w tłumie itp. Biorę ten lek i.........? I co się ze mną dzieje ? To jakoś uspokaja wewnętrznie ? Powoduje zobojętnienie ? Wiesz jest dużo też krytycznych opinii ja sam nie wiem co robić. Chciałbym sobie pomóc. Stać się trochę innym człowiekiem. Jeżeli coś nie zablokuje mojego lęku do ludzi to zdaje sobie sprawę. że nic w życiu nie osiągnę.

Jedyne co robi w tych kwestiach jak i inne SSRI (choc paro uważa sie za najsilniejszy specyfik tej grupy) to "stępia"(to najbardziej trafna definicja) możliwość odczuwania lęku i podwyższa próg jego wyzwalania. To jest tylko tyle i aż tyle co SSRI robią w kwestiach fobii, nerwic , itd. Jednak na wziecie tabletki, rozłozenie nóg i czekanie na urządzenie sie w życiu nie licz :) bo paro cię urządzi jak nasz rząd - ze ci w pięty pójdzie :) Lek cie nie zmieni w innego człowieka, ludzie sie nie zmieniaja , wystarczy pozyc te 2dychy i to widac jak na dłoni, ten co lubiał jeb...ć % zawsze bedzie lubił, ten co zdradza bedzie zdradzał jak tylko sie nadarzy okazja, mentala pi..da od urodzenia zawsze bedzie miała tą mentalność, człowiek źle czujacy sie miedzy ludzmi zawsze bedzie sie zle miedzy nimi czuł. Może rób kariere w branzy, w której nie bedziesz musiał obcowac z ludzmi na codzien ?

przez Pasen 01 cze 2014, 21:39
A jak jest z ta sennością ? Czytałem dużo opinii ludzi w Internecie którzy biorą paroksetyne i wszędzie przewija się senność. A jakie ewentualnie inne leki mogłyby być stosowane przy fobii ?

przez Vizir 01 cze 2014, 21:53
Pasen napisał(a):A jak jest z ta sennością ? Czytałem dużo opinii ludzi w Internecie którzy biorą paroksetyne i wszędzie przewija się senność. A jakie ewentualnie inne leki mogłyby być stosowane przy fobii ?

Raz tak , a raz śmak. Jeden odczuwa senność w ciągu dnia, drugi pod wieczór, trzeciemu mija po miesicu brania, innemu nie mija . Nie ma innej metody aby spróbować na sobie i dowiedzieć się jak bedzie w twoim jedynym na świecie i niepowtarzalnym przypadku.
Istnieje cała góra leków stosowanych przy fobii społecznej, najczęsciej stosowanym SSRI odnoście FS jest chyba raczej sertralina, statystycznie mniej seduje, wykazuje działanie prodopaminergiczne. Jednak zasady nie ma, są ludzie którzy chwalą sobie sertralinę , a paroksetynę nazywają gównem po którym twoim ulubionym zajeciem stanie sie siedzenie na dupie i komunikacja za pomocą 2 słów: "tak, no, no, tak", są z kolei ludzie którzy chwalą sobie paroksetynę i wyciągneła ich z kompletnego kalectwa. Nie spróbujesz to się nie dowiesz. Jak nie SSRI to mozna probować moklobemid, wellbutrn, ale w zab.lękowych nic skuteczniejszego od SSRI/anafranilu jeszcze nie wymyśliła nasza cywilizacja, choć mówie statystyka do twojego pojedyńczego przypadku wcale nie musi mieć odniesienia.

Sortuj wg