PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Tańczący z lękami 27 maja 2014, 18:32
no co Ty, nie wierzysz amerykańskim sraczkom? nie próbowałem, ale z pewnością są najlepsze na świecie:D
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Vizir 27 maja 2014, 18:43
Tańczący z lękami napisał(a):no co Ty, nie wierzysz amerykańskim sraczkom? nie próbowałem, ale z pewnością są najlepsze na świecie:D

GSK powinny wskoczyc w takim razie wyższe obroty, w koncu w gąszczu złych & nawet fatalnych odkryć, perełka dla ludzi z przewlekłymi zatwardzeniami - rozrzut wody z dupy pod ciśnieniem. EfektyUboczne:paro 6573748768345643 : 1 , jeszcze tylko 6573748768345642 "odkryć" i remis.

przez tomek0700 27 maja 2014, 18:48
wisnia80 napisał(a):
tomek0700 napisał(a):W koncu najwiecej serotoniny mamy w jelitach, nie w mozgu :-)

No właśnie SSRI to leki na głowe czy na sranie? :mrgreen: :mrgreen:

zarejestrowany na glowe, pomaga takze osobom bez depresji ale z zespolem jelita drazliwego dlatego gastrolodzy czesto przepisuja ten lek

Mozecie sie smiac ale potwierdza to wiele znanych lekarzy na calym swiecie ale jak i w Polsce a tu przyklad, jeden z wielu

Artykuł poglądowy
Zespół jelita drażliwego – nowe spojrzenie na etiopatogenezę
Piotr Nehring, Beata Mrozikiewicz-Rakowska, Przemysław Krasnodębski, Waldemar Karnafel
Przegląd Gastroenterologiczny 2011; 6 (1): 17–22

Hiperplazja komórek enterochromafinowych jest elementem charakterystycznego obrazu morfologicznego IBS i wyprzedza w czasie, często o kilka lat, pierwszy epizod tej choroby [14]. Komórki te ponadto odpowiadają za hipersekrecję serotoniny (5-HT) [4, 7, 14]. W błonie śluzowej jelita upośledzony jest katabolizm tego neurohormonu, a w płytkach krwi i enterocytach stwierdza się niską ekspresję mRNA dla SERT [8]. Istotne jest, że zarówno w przypadku stwierdzonego PI-IBS, jak i D-IBS zwiększona jest ilość 5-TH w komórkach EC. Ta zwiększona gotowość odpowiedzi neurohormonalnej na bodźce mechaniczne jest istotą patogenezy IBS [4, 14]. Należy jeszcze raz podkreślić, że PI-IBS manifestuje się w większości przypadków poprzez kliniczną postać opisywaną jako D-IBS. Zwiększonego poziomu 5-HT nie stwierdza się u pacjentów z C-IBS [14]. Serotonina odgrywa kluczową rolę w regulacji motoryki przewodu pokarmowego poprzez stymulację zakończeń nerwowych włókien afferentnych trzewnego układu nerwowego znajdujących się w blaszce właściwej błony śluzowej [14]. Udowodniona jest ponadto rola 5-HT w regulacji wydzielania trzustkowego, co także może mieć znaczenie w powstawaniu objawów IBS. Zarówno 5-HT, jak i cytokiny powstałe w wyniku toczącego się stanu zapalnego wpływają na funkcjonowanie splotu Meissnera. Wyniki biopsji jelita cienkiego wykazują degenerację zakończeń nerwowych, która wpływa na czynność przewodu pokarmowego, zwiększając jego nadwrażliwość i osłabiając motorykę [7]. Stan przewlekłego zapalenia oraz sekrecja serotoniny oddziałują synergistycznie na czynność przewodu pokarmowego, wywołując charakterystyczny obraz kliniczny. Nie jest jasne, dlaczego dochodzi do hiperplazji komórek EC. Komórki EC powstają z tych samych komórek prekursorowych co komórki okładzinowe, komórki Panetha i enterocyty. Postuluje się więc prawdopodobne zaburzenia na szlaku apoptozy w procesie różnicowania wyżej wymienionych komórek [7]. Leczenie immunosupresyjne oraz immunomodulacyjne nie przynosi oczekiwanego efektu, dlatego w terapii IBS nie stosuje się m.in. glikokortykosteroidów [2].

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vizir 27 maja 2014, 18:53
tomek0700 napisał(a):zarejestrowany na glowe, pomaga takze osobom bez depresji ale z zespolem jelita drazliwego dlatego gastrolodzy czesto przepisuja ten lek

Wszak z gr.SSRI np. sertralina sprawuje się statystycznie jeszcze lepiej w dziedzinie "srasz dalej niż widzisz", ale darowanym szkoleniom dla lekarzy "jak otwierać Paxil puddełko i wyciskać tabletki" na Dominikanie się w zęby nie zagląda :D

przez Tańczący z lękami 27 maja 2014, 18:53
dziś na kolację zjem sobie chyba nasze, rodzime...flaczki :P
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Vizir 27 maja 2014, 18:57
Tańczący z lękami napisał(a):dziś na kolację zjem sobie chyba nasze, rodzime...flaczki :P

Ale wiesz co krzyczał vip z mojego awataru :D ? Pier..l flaczki - chłodź litr maślanki & nutelle i przygotuj 7jajek na jajecznice.

przez lunatic 27 maja 2014, 23:18
xanonymous,
Ty brałes tianeptyne z amisulpirydem? lekarz Ci zalecił takie połaczenie? zrobilem sobie sam taki miks i dzialal lepiej niz te leki pojedynczo tak jak mialem brac tylko nie wiem czy te leki sie stosuje w miksie i dlatego pytam bo moj lekarz mi nie odpowiedzial na to

przez woowoo 28 maja 2014, 13:46
ah, dość długo mnie tu nie było.
Już dwa lata na paroksetynie, a po ostatnim wyjeździe ze znajomymi wszystko rozpętało się na nowo. Mieliście nawroty w trakcie brania leków. Maskra panika za paniką, ból głowy i straszne samopoczucie. Czekam na psychiatrę o 17.00 będę już po, a do tego czasu krzyczę do WAS help!!!!!

Boję się że znowu będę miała jazdy. Dobieranie leków u mnie nie wyglądało różowo. Sertralina i wenaflaksyna pogorszyły stan. Nie przeżyję tego po raz drugi.

-- 28 maja 2014, 14:44 --

proszę was o wsparcie.

przez hania33 28 maja 2014, 16:22
woowoo, Jaka dawke bierzesz? moze trzeba zwiekszyc..?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez freda 28 maja 2014, 17:12
woowoo, może trzeba zwiększyć,a może trzeba zamienić na inny lek.napisz co na to psychiatra,bo to o czym piszesz może przytrafić się każdemu...oby nie
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez elfrid 28 maja 2014, 19:15
woowoo, no i co postanowił lekarz? Zwiększył dawkę paro, czy zmienił lek?
pregabalina, wenlafaksyna

przez magnolia84 28 maja 2014, 20:03
wczoraj w pracy, nagle dostałam lekkiego napadu lęku, jak sprzed roku, kiedy wszystko się zaczynało .... :zonk:
magnolia84

przez Tojaaa 28 maja 2014, 20:18
Woowoo, jak po wizycie?

Ja wcinam paro od 3 mcy w dawce 30 mg i wciąż mam ciagle napięcie, lęki czasem wręcz ataki paniki i ogólny bezsens

przez ( Dean )^2 28 maja 2014, 20:38
Ech wróciłem do paro ale nie pomaga tak jak kiedyś.
Najgorszy jest wiatr.

Sortuj wg