PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: ParoMerck

przez kotecek 18 lis 2009, 13:52
Bliksa a czy miałas do czynienia z Bioxetinem. Biore ponad miesiąc w dawce 20mg i nie czuje żadnej poprawy:(
Po jakim czasie zaczał dzłałac u Was Paromerc? czy jest skuteczny w leczeniu nn?
Ze wszystkiego najbliższy wiary jest, być może, najbardziej zagorzały ateizm.
— Fiodor Dostojewski

przez sadi31 18 lis 2009, 16:16
hej
przez pół roku brałem seroxat w dawce 40 mg dziennie - lek mi bardzo pomógł ale cena byla dosc spora bo za dwia opakowania na miesiac trzeba wydac ok stowki.
Lekarka przepisała mi tanszy odpowiednik Paromerck taka sama dawka , nie odczułem żadnej różnicy czy zmiany. Wszak i jedno i drugie to to samo - paroxetyna tylko pod inna nazwa z inna marżą )))
Natomiast co stosowania paroxetyny to u mnie wystapiły :
- pocenie sie zwłaszcza nawet przy niewielkim wysiłku zalewa mnie pot ( w sumie dobrze bo spalam tym samym tłuszcz i sie odchudzam heheh)
- czasami przed zasnieciem mam takie " trzepnięcia " tzn pewnie wiekszosc z was ma nieraz ze zanim sasnie tak go trzepnie ze az podskakuje na łózku, tak jakby wszystkie miesnie nagle podrzuciły ciało do góry, w trakcie brania paroxetyny mam to tylko ze czesciej ( lekarka mowila ze to ponos normalne gdyz)
- co do libido to u mnie chyba raczej sie wzmoglo niz osłabło :P :shock: jezcze tylko chcialbym zrzucic zbedne kilogramy i bedzie good )))
- paroksetyne mozna stosowac z xanaxem ja tak mialem na poczatku terapii ale benzo nalezy unikac bo mozna sie uzaleznic.
No i oczywiscie psychoterapia jest podstawa.

przez Adaś2222 18 lis 2009, 16:31
Ja tak samo mam te pocenie się to jest straszne :/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Seroxat

przez KasiaMi11 19 lis 2009, 20:18
Kasia ja jestem osobą której udało się odstawić seroxat bez żadnych objawów odstawiennych.Parę lat temu odstawiłam też nagle coaxil i nie działo się nic ,zupelnie nic.

Jakie serce taki lęk...

przez kasia000 19 lis 2009, 22:01
hej a jak długo brałaś?
kasia000

przez Damian1000 19 lis 2009, 22:15
Brałem seroxat na poczatku drogi dolegliwosci czyli 4 lata temu.

zdiagnozowana mialem nerwice lekowa , bylem bardzo sceptycznie nastawiony dolekow, nie wiedzialem w ogole co mam za dolegliwosci pomimo ze mowili lekarze ze nerwica lekowa ja myslalem ze to koszmar ostateczny

zaczalem jednak brac seroxat i po 1 tygodniu powiedzialem do rodziny " ej coraz lepiej sie czuje ..kurde musze sie mniej stresowac po prostu i nie myslec o tym a samo przechodzi " .. nie wiedzialem ze to seroxat tak zadzialal i to napewno on pomogl ... potem nieswiadomie i po prostu bezsensownie odstawilem z dnia na dzien ... jak zwykly amator.. bo uznalem ze jest dobrze.

zaleczony stan lekowy byl i uznalem ze po prostu jestem nerwowy i jak sie nie bede denerwowal to bedzie dobrze...
aczkolwiek nie bylo dobrze poniewaz nie robiac nic w kierunku wyleczenia sie do konca mialem niestety ograniczenia z wyjazdami i nieraz atakami. lekkimi nad ktorymi panowalem ..

teraz juz wiem ze po prostu jkak seroxat zaczal dzialac to jak glupi niepotrzebnie go odstawilem po okolo 2 mscach

nazbieralo sie przez to wsyztsko i od 2 mscy wrocilo wszytsko z po 4 sila. doszly stany depresyjne
silne uczucie bezsensownosci swiata
bralem lexapro pprzez te 2 msce teraz + mianseryne

nie podzialalo .. OD DZIS STARTUJE Z SEROXATEM + MIANSERYNA NA NOC (JAKO WSPOMAGANIE HYDROXYZYNA I LORAFEN + STILNOX)

JAK BEDZIE POMAGALO I BEDZIE SIE COS DZIALO BEDE DAWAL ZNAC ... !! :))))))))))))

[Dodane po edycji:]

pierwszy dzien seroxatu i jest kiepsko...
jakies dziwne zwatpienie we wszystko .. obawa ze wszystko stanie sie bez sensowne ..ze zanikna nawet uczucia
oby sie polepszylo i szybko zadzialal seroxat !! :((
Never Never Never Give Up

przez sadi31 20 lis 2009, 02:38
brales juz seroxat wiec powinienes wiedziec ze przez dwa tyg tak wlasnie bedzie

przez kasia000 20 lis 2009, 09:10
spokojnie-masz super zestaw leków seroxat + mianseryna ...za niedługo bedzie juz tylko lepiej
kasia000

Re: Rexetin (paroxetyna)

przez zdesperowany1 21 lis 2009, 01:25
dzisiaj z rana 20 mg wziete;) jak narazie bez zadnych nastepstw:) Mam nadzieje ze paroksetyna zadziala tak jak kiedys ufff;)))

Madzialenka

co do wahan nastrojow faktycznie sam je miałem ale lepiej czuc sie te kilka dni w tygodniu jakby na swiecie nie było problemow niz umartwiac sie bez lekow calymi dniami:)

[Dodane po edycji:]

drugi dzien na dawce 20 mg i efekt taki ze mniejsze mam drzenia miesni niz przed braniem leku:))) oby tak sie utrzymalo:)
zdesperowany1

seroxat a solarium

przez monika87 21 lis 2009, 15:54
Witam. Mam jedno pytanie biore 30 mg seroxatu od 2 miesiecy.Czy moge chdzic na solarium 2 razy w tyg i nie ma zadnych przeciwskazan z seroxatem? Prosze o odp.Dziekuje

Re: seroxat a solarium

przez Aldik 21 lis 2009, 18:54
hihi ja chodziłem jak tylko nie miałem lęków i żyje :) Wątpie aby to mogło czymś zaszkodzić ;)
Brałem i teraz znów biore od miesiąca xetonar a wcześniej rexetin ale to jest ten sam lek...

przez wovacuum 21 lis 2009, 19:05
Aldik, z tego co wiem to bioràc jakiekolwiek leki nie powinno siè chodzic do solarium? :roll:
wovacuum

przez Aldik 21 lis 2009, 23:35
wovacuum napisał(a):Aldik, z tego co wiem to bioràc jakiekolwiek leki nie powinno siè chodzic do solarium? :roll:

hmm pierwsze słysze - co to niby miało by spowodować ? Ja chodziłem nie raz i to po innych lekach jak xanax czy relanium i żyje...

przez wovacuum 21 lis 2009, 23:44
Aldik, no coz ,tak powiedzial mi moj lekarz..moze ci w Polsce roznià siè opiniami z tymi u mnie?jesli nic ci nie jest to chyba ok?pozdrawiam
wovacuum

Sortuj wg