PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Luki_is_back 23 maja 2014, 23:23
Pierwszy psychiatra, u którego byłem ma tytuły naukowe, jest dr nauk medycznych i ordynatorem w szpitalu psychiatrycznym. Ten po długim badaniu nie dał mi żadnych leków, stwierdził że sprawa jest świeża i w moim przypadku terapia będzie najwłaściwsza. Widzicie lekarz, ordynator, facet koło 40-tki a jednak w terapie wierzy.
Druga lekarka, do której chodzę aż takich stopni naukowych nie ma, a jednak dostać się do niej, to czekanie 2-3 m-ce w kolejce. Ta z kolei piguły dała bez zawahania, chociaż robi certyfikat z psychoterapii :)
Nie, do paro nie wrócę na pewno, ale z chlora tak łatwo nie zrezygnuje, bo na bezsenność jest idealny. Dla mnie to podstawowy problem, a nie lęki. Mam duży zapas tych tableteczek.
Oczywiście, że Wy wiecie o moich zaburzeniach niż ja sam, lekarz i terapeutka, chociaż nie widzieliście mnie na oczy, za to jesteście doświadczeni w łykaniu tabletek :)
Tak poza tym żegnam się z tym forum, bo i tak w niczym mi ono nie pomaga, za to wkurzyć potrafi. Cześć.
Luki_is_back

przez lunatic 23 maja 2014, 23:56
skoro Ty mozesz wkurzac innych to inni moga i Ciebie, z tym ze wg Ciebie nie moga i tylko Ty masz do tego prawo łącznie z tym zeby nakazywac komus co i jak ma pisac na forum, masz jakis dyktatorski charakter ze wszystko musi byc tak jak chcesz, mialem sie nie odzywac w tej sprawie ale normalnie juz nie moge, jakbym widzial swoją mame jakis czas temu, ona moze kazdym dyrygowac i kazdemu rozkazywac kazdego oceniac ale jak jej sie cos powie to juz wielka rzecz bo jej nie wolno niczego zarzucic, ona ma prawo ale inni juz nie, identyczna sytuacja, w koncu kogos poza mna tez to juz zaczęło wkurzac

przez kokon20 24 maja 2014, 05:59
Tojaaa napisał(a):kokon20, po czym poznajesz ,ze paro przestaje działać?

Lęki przy braniu paro w czasie jego prawidłowego działania na mnie były,ale było ich znacznie mniej nie robiły na mnie wrażenia.
A po czym poznaje że paro zaczęło słabiej działać,po tym że lęki,nerwy i inne objawy znowu zaczynają rządzić moim życiem i nie mam nad tym żadnej kontroli.

13 dzień na doxepinie i nareszcie widać jakąś małą poprawę,zobaczymy co będzie dalej. :smile:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arnin 24 maja 2014, 06:59
Brał ktoś może Ketrel w połączeniu z paro ? Nie ma żadnych interakcji ?

przez Tojaaa 24 maja 2014, 07:52
kokon20, dzięki za odp. Paro bierzesz na nerwice czy depresję? I jak długo bierzesz? Ja lykam 3 miesiące w dawce 30mg i nie jest tak różowo, jak miało byc

Luki, wyluzuj, i wracaj tu, masz do kogo :mrgreen:

przez freda 24 maja 2014, 09:15
lunatic, facet myśli,że jak ktoś ma fakultety i jest ordynatorem to ma wiedzę,życie mówi coś innego niestety.a propo mój udziela konsultacji w języku polskim,angielskim i włoskim,ciekawe czy mnie wyleczy,skoro taki dobry :P
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez elfrid 24 maja 2014, 10:35
Arnin napisał(a):Brał ktoś może Ketrel w połączeniu z paro ? Nie ma żadnych interakcji ?

Nie ma. Od 150 mg kwetiapina ma działać też przeciwdepresyjnie i potencjalizować działenie LPD.
pregabalina, wenlafaksyna

przez kokon20 24 maja 2014, 12:29
Tojaaa napisał(a):kokon20, dzięki za odp. Paro bierzesz na nerwice czy depresję? I jak długo bierzesz? Ja lykam 3 miesiące w dawce 30mg i nie jest tak różowo, jak miało byc

Luki, wyluzuj, i wracaj tu, masz do kogo :mrgreen:

Nerwica + niewielka depresja,spowodowana tą że nerwicą :?
W sumie miałem z paro 2 przygody jak na razie.
1 trwała około 1,5 roku i 2 trochę ponad rok(właśnie zakończona 2 tygodnie temu).
Pierwsza podejście do paro dało mi siłę,prawie że normalne życie i chęć do niego.(Zrezygnowałem bo byłem pewny że bez tabsów sobie poradzę,i tu był mój błąd)
Drugie podejście już trochę mniej udane,a po roku moc paroksetyny była już na tyle słaba że postanowiłem zmienić lek.
życzę wytrwałości i siły :D

przez Tojaaa 24 maja 2014, 13:09
kokon20, czyli jednak trzeba zrec to przez cale zycie. Freda ostatnio pisala, ze im dluzej bierzemy, tum wieksze prawdopodobienstwo, ze pozniej wroci. No ale jak dlugo bierzemy, to przestaje dzialac.....i co robic?

przez Marian_Paździoch 24 maja 2014, 13:12
Też byłem pewny, że bez antydepresantów sobie poradzę. Pierwszy tydzień super, w kolejnych każda sekunda życia była jak tortury. Depresja wróciła dwa razy silniejsza, nerwica też. Teraz czuję się optymalnie i nie zamierzam przerywać ani zmieniać leczenia.

-- 24 maja 2014, 12:15 --

elfrid napisał(a):
Arnin napisał(a):Brał ktoś może Ketrel w połączeniu z paro ? Nie ma żadnych interakcji ?

Nie ma. Od 150 mg kwetiapina ma działać też przeciwdepresyjnie i potencjalizować działenie LPD.

Ma działać ;) Niektórych neuroleptyki zwyczajnie ciągną w dół. Poza tym kwetiapina nie ma działania stricte przeciwdepresyjnego, a jedynie stabilizujące.
Marian_Paździoch

przez Tojaaa 24 maja 2014, 13:20
Marian_Paździoch, bierzesz paro? jak dlugo?

przez xanonymous 25 maja 2014, 08:01
Czy jak jestem zmęczony i senny, często śpie w dzień i nie mam energii do działania, praktycznie nic nie robie, poza siedzeniem przy kompie to paroksetyna mi pomoże?

Dodam, żę biore amisulpiryd 50-100mg od kilku lat i on już nie działa aktywizująco - jak bym cukierki łykał - ale jak nie wezme to jest jeszcze gorzej - a kiedyś fajnie mnie ożeźwiał i aktywizował.

przez Marian_Paździoch 25 maja 2014, 08:06
Tojaaa, od 2 lat z przerwami na testowanie innych leków :D :D
Marian_Paździoch

przez freda 25 maja 2014, 09:32
xanonymous, paroksetyna na większość osób działa sedatywnie,więc nie wiem czy to dobry pomysł by brać paro.możesz czuć się jeszcze bardziej senny,bez siły do działania.ale to moja opinia,jak nie wypróbujesz to nie będziesz wiedział,w każdym bądź razie ja uważam,że to nie lek dla ciebie :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

Sortuj wg