PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Marian_Paździoch 11 maja 2014, 15:22
Dokładnie tak. Takie objawy jak depersonalizacja, słaba pamięć, marna koncentracja etc etc to wszystko objawy depresji lub nerwicy. Nie ma mowy, żeby to były skutki odstawienne paroksetyny.
Marian_Paździoch

przez khaleesi 11 maja 2014, 15:24
niektórzy twierdzą, że paro jest silniejsze od sertraliny. Czemu mi nie pomogło?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Ferdynand k 11 maja 2014, 15:32
Marian_Paździoch napisał(a):Jeśli agoniści dopaminy komuś pomagają, to dlaczego by ich nie stosować. Nie raz po paru latach okazuje się, że ciągłe siedzenie na serotoninowcach tak naprawdę gówno daje, może tłumi depresję, ale często jednocześnie pojawia się zobojętnienie. Sam co jakiś czas lubiłem łyknąć agonistę dopaminy dla polepszenia humoru i ten zabieg się sprawdzał. Jakieś pierd*lenie o neuroprzekaźnikach i o tym, że wg badań agoniści dopaminy nie pomagają, mam w dupie. Teoria nie zawsze sprawdza się w praktyce. Teraz to najmłodsze pokolenie lekarzy leczy wg tego, co pokazują badania naukowe, a nie wg obserwacji klinicznej, tego jak na dane leki reagują pacjenci (kiedyś jeden konował stwierdził, ze jak mi na depresję nie pomaga wenlafaksyna, rzekomo najlepszy antydepresant, to nie wie co mi dolega - dlatego nie dziwię się, że jego prywatny gabinet upadł). Więc pisanie o lekach jakoby uzupełnianiu i wzmacnianiu i pobudzaniu danego receptora mam głęboko w dupie. Dla mnie liczą się fakty i efekty leczenia danym lekiem, choćby nie typowo psychiatrycznym. A nie pier*olenie o neuroprzekaźnikach i tym, że w teorii branie danego leku jest bez sensu, bo tłumi działanie drugiego i nawzajem się wykluczają. Liczą się fakty, teorie mam głęboko w dupie i pewnie jeszcze nie raz strzelę w swoim leczeniu jakąś samowolkę, bo wielokrotnie taka samowolka okazała się skuteczna (podczas gdy lekarz uważał, że dodanie danego leku jest bez sensu i się nie sprawdzi).

ale teorie o neuroprzekaźnikach powinny potwierdzać że agoniści działają to lekarze niedouczeni
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 11 maja 2014, 15:32
khaleesi napisał(a):niektórzy twierdzą, że paro jest silniejsze od sertraliny. Czemu mi nie pomogło?

silniejsze nie znaczy lepsze

przez Marian_Paździoch 11 maja 2014, 15:53
Mówiąc w najprostszym języku, paro zwiększa poziom serotoniny najbardziej z wszystkich SSRI. Od niektórych nawet kilkanaście razy mocniej.
Ferdynand k, nie znam się na neuroprzekaźnikach. Wiem tylko, że agoniści dopaminy podnoszą mnie z pozycji leżącej do świata żywych w jakieś 2 godziny od zażycia tabletki.
Marian_Paździoch

przez Ferdynand k 11 maja 2014, 16:11
Marian_Paździoch, bo to działa nawet na ciężkie depresje jednobiegunowe
Naczelny Użyszkodnik

przez Vizir 11 maja 2014, 17:41
MarianPazdzioch, rozumiem cie, tonacy brzytwy się chwyta, ale sam rozejrzyj się i pomysl, bo Wierzyc nikomu takiemu jak ja nie musisz. Naprawde myslisz ze twój problem jest inny niż wszystkie przypadki ludzkości ? ma inne podłoże ? ze lepiej niż wspolczesna nauka wiesz co długofalowo jest dobre ? Te leki i prace nad psychiatria-neurobiologia to posredni efekt największych osiągnięć ludzkości na dzis dzien, nie mowie o lekarzach pełniących funkcje Jasia Fasoli, ale o samej szpicy współczesnej nauki , cała dzisiejsza genetyka, fizyka kwantowa, chemia nowoczesna, wspólczesna technologia jest nieopisanie skomplikowana, to czarna magia dla takich ludzi jak my, badania na które rocznie na świecie gdyby zsumować sa wydawane zarówno bezpośrednio , ale i pośrednio setki bilionow dolarów, drugie tyle cywilizacja ludzka traci co roku bezpośrednio i pośrednio przez skutki depresji, leków, nerwic, chadów, psychoz itd. Gdyby agoniści dopaminy w czyms pomagaly to na pewno były by stosowane z powodzeniem jako lek n-tego rzutu , w egzotycznych przypadkach. Nic takiego nie ma miejsca, a badań potwierdzających jakąkolwiek skuteczność w LECZENIU tego typu zaburzeń doszukać nie da się nawet w piwnicach Watykanu. Agoniści mogą ci rozjaśnić 1, 2 dni, tydzień z życia, ale to one-way-way traffic i nie leczenie, a działanie z pogranicza hyperreala, długofalowo dające korzyści plasujące się gdzieś pomiędzy braniem antydepresantów, a poprawianiem sobie depresyjnych i lękowych humorów, metaamfetaminą i kokainą, które rozpatrując kwestie chwilową, robią to tysiąc razy lepiej niż paroksetyna czy inne gówno :) tylko jutro, pojutrze , za miesiąc będziesz musiał brać dalej i sytuacja się obraca :)

przez magnolia84 12 maja 2014, 22:24
Znowu zaczęły pojawiać się siniaki na nogach i są coraz większe :? Na podudziu mam jedną wielką niebieską plamę :why: Muszę pójść z tym do lekarza i chyba czas w końcu pomyśleć o redukcji paroksetyny, co czarno widzę, bo czuję, że gdyby nie pojawiające się co jakiś czas uboki, mogłabym nawet podnieść dawkę do 40 mg. Zaczynam dostrzegać pewną dziwną zależność: im więcej teraz skutków ubocznych, które przez rok jedynie delikatnie dawały o sobie znać, tym słabsze działanie leku. :roll:
magnolia84

przez vik 13 maja 2014, 10:53
A ja sobie podniosłam paro do 60 mg. Zobaczę jak będzie na tej dawce. Jedyne co odczuwam już od 40 mg, to cholerne gorąco, i jak to u mnie, poci mi się głowa :roll: Momentami jestem jak zmokła kura. Niezbyt to przyjemne przy innych ludziach...
vik

przez Dziwne 13 maja 2014, 22:29
26 dzien na paro i nic, czasem mniejszy lek ale mysli samob ostre... Jak tym razem nie zadzuala to sie zamkne w szafie i bede czekal az zabraknie tlenu :-| :-|

przez Marian_Paździoch 13 maja 2014, 22:41
Dziwne, może potrzeba Ci leku o profilu aktywizującym.
Marian_Paździoch

przez Patrykeight 14 maja 2014, 01:04
Ja to brałem 11 dni, dobrze pamiętam że od czasu brania zaczęły się:
-Problemy ze snem
-Problemy z apetytem
-Coś z brzuchem
-Okropna niechęć by coś robić (nawet wyciągnięcie z telefonu z kieszeni)
-Pogorszenie samopoczucia

Przeszło miesiąc tego nie biorę i minimalna poprawa jeśli chodzi o samopoczucie, niechęć. Ile może to się utrzymywać ja *****

przez elo 14 maja 2014, 01:19
czekam na temat o tytule paro zabilo mi kota i skradlo lewa skarpetke nie zawiedzcie mnie pls

typiara z apteki do mnie ze nie moge brac 60 bo to za duzo smiechlam po prostu : DDD no tylko ze tera jestesmy w separacji przez miesiac i co ciekawego sie dzialo wam opowiem raz wrazliwosc mi podskoczyla o jakies sto pro dwa zasypianie mi sie popsulo trzy wkurw na wyjebke na potege :pirate:
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez freda 14 maja 2014, 11:24
przeszłam na 5mg i póki co jest dobrze,za tydzień zrezygnuję w ogóle i zobaczymy na jak długo nerwica odpuści ;) .
A już myślałam,że ją pokonałam...

Sortuj wg