PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez elfrid 10 maja 2014, 22:15
300mg kwetiapiny i 20mg paroksetyny
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 10 maja 2014, 22:19
A długo czekasz, aż paro zaskoczy u Ciebie?
Marian_Paździoch

przez Ferdynand k 10 maja 2014, 22:24
Dlatego wydaje mi się, że połączenie SSRI/SNRI + neuroleptyku (kwetiapiny, olanzapiny) to może być rewelacyjne połączenie na depresję jednobiegunową (nie tylko psychotyczną) i zaburzenia lękowe
elfrid

paro mi zaszkodziła bardziej a neurolep jak dostałem to tak spadła dopamina że .................. depresja się pogłębiła
wolę już snri całkiem dobra grupa leków (dla mnie za słaba) ale jak mi psych proponowała 3/4 razy o tego neurolep powiedziałem nieeeeeeee

już lepiej coś z mieszanek z ssri lub snri z heroic combos

może na dwubiegunową to dobre bardzo ale jedno :hide:
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 10 maja 2014, 22:29
No tak, tylko kup sobie 200-300mg kwetiapiny bez refundacji. Nie każdego pewnie byłoby stać.

-- 10 maja 2014, 21:31 --

Jak chodzi o spadek dopaminy po neuroleptykach, hmmm. Kiedyś wziąłem 1mg akinetonu (wiem, że się kłóci z kwetiapiną) i przez 2 dni miałem humor genialny. Dobry humor połączony ze stonowanym zachowaniem i spokojem.
Marian_Paździoch

przez Ferdynand k 10 maja 2014, 22:36
ja już takich leków jak selektywna paroksetyna nie tknę bo mi napęd zabiera :hide:
Naczelny Użyszkodnik

przez elfrid 10 maja 2014, 22:36
Marian_Paździoch, Napęd pojawia się dość szybko, nastrój zmienia się stopniowo. W każdym razie czuję, że coś dodatkowego biorę poza kwetiapiną. Jestem bardziej spontaniczny i z zainteresowaniem coś przeczytałem. Na samej kwetiapinie niby było ok, ale gdzieś to wyciszenie, trochę obojętność było zbyt dokuczliwe.

Ferdynand k, nie można generalizować. Zależy jaki neurolpetyk (kwetiapina nie działa na dopaminę) i w jakiej dawce oraz z jakim antydepresantem. Oczywiście połączenie SSRI/SNRI+minseryna/mirtazapina też jest dobre. Ale jak komuś doskwierają wahania nastroju chyba lepiej z neuoleptykiem o właściwościach stabilizujących albo z litem.

przez Ferdynand k 10 maja 2014, 22:40
elfrid, może i generalizuję ale żaden niepełny agonista D2 nie dorówna w leczeniu depresji dnri czy pełnemu agoniście
Ostatnio edytowano 10 maja 2014, 22:41 przez Ferdynand k, łącznie edytowano 1 raz
Naczelny Użyszkodnik

przez Marian_Paździoch 10 maja 2014, 22:40
U mnie SSRI też zaskakują szybciej niż dawniej. Powód wiadomy. Ale to dobrze, nie będę musiał długo czekać na wyciszenie nerwicy. Nerwica i ChAD, genialne połączenie. Chciałem, żeby lekarz na nerwicę dał mi neuroleptyk, ale stwierdził, że większość z nich działa tak samo, wiec po co mi drugi neuroleptyk. Nie wiem, jak to skomentować.
Marian_Paździoch

przez elfrid 10 maja 2014, 22:49
Ferdynand k, ale depresja to nie tylko kwestia dopaminy. Mnie paro ani żaden antydepresant nigdy nie tłumił, wręcz przeciwnie. Ale brałem paro solo, a teraz z kwetiapiną i pierwsza różnica jaką widzę, po tym krótkim (wiem, że za krótkim czasie); to wzrost zainteresowania otoczeniem i odczuwania przyjemności z wykonywanych czynności.

Marian_Paździoch, nie jest tak źle. Ketilept 200mg 60szt kosztuje 100zł. Czyli na miesiąc wychodzi 50zł. Tyle co escitalopram, a kiedyś wenlafaksyna.

przez Marian_Paździoch 10 maja 2014, 22:50
Wiem jedno, jeśli kiedyś wpadnę w fazę depresji, nie będę leczył się ani serotoniną ani noradrenaliną, a agonistami dopaminy. Jestem już na taką możliwość przygotowany. Lekarz sądzi, że nigdy w ten sposób nie leczył, więc i tego się u mnie nie podejmie. Bądźmy szczerzy, ci z nas którzy nie od dziś testują różne leki, wiedzą, że lekarz nie zawsze ma rację. Bo to my wiemy najlepiej, jak się czujemy.
Marian_Paździoch

przez Ferdynand k 10 maja 2014, 22:52
elfrid, mi na odwrót
za to gdy skacze mi dopamina i norepi to fajnie ewentualnie by kortyzol spadł wtedy do tego ssri lub tianeptyna
myślę nad połączeniem tianeptyny z dnri
Naczelny Użyszkodnik

przez elfrid 10 maja 2014, 22:53
Ferdynand k, a jakie leki teraz bierzesz?

-- 10 maja 2014, 22:53 --

Marian_Paździoch, a SSRI nie działają u Ciebie na objawy depresyjne?

przez Marian_Paździoch 10 maja 2014, 22:56
SSRI działają na moją depresję. W większych dawkach indukują hipomanie zakończone długami, a w mniejszych dawkach lekką chwiejność emocjonalną. Ale poniekąd jestem na nią skazany, skoro tylko paroksetyna radzi sobie z moimi objawami lękowymi.
Marian_Paździoch

przez Ferdynand k 10 maja 2014, 22:56
Marian_Paździoch napisał(a):Wiem jedno, jeśli kiedyś wpadnę w fazę depresji, nie będę leczył się ani serotoniną ani noradrenaliną, a agonistami dopaminy. Jestem już na taką możliwość przygotowany. Lekarz sądzi, że nigdy w ten sposób nie leczył, więc i tego się u mnie nie podejmie. Bądźmy szczerzy, ci z nas którzy nie od dziś testują różne leki, wiedzą, że lekarz nie zawsze ma rację. Bo to my wiemy najlepiej, jak się czujemy.

dokładnie a agoniści leczą depresje
choć u mnie głowny problem to brak napędu i boję się że agonista będzie się rozkręcał długo a ma też skutki uboczne dlatego wolę stymulanty

elfrid tianeptynę i nootrop tyle
Naczelny Użyszkodnik

Sortuj wg