PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Seroxat

przez kimjesteś 13 lis 2009, 00:52
Ja jestem własnie po odstawieniu Seroxatu ...5 dni...w zamian biorę Wenlafaxynę,po prostu zmiana leków...spać nie mogę,choć Seroxatu brałam 40mg/dobę a na razie Wenla biorę najmniejszą dawkę 75mg...
Nie jest żle,bo czuję się lepiej...dalej zobaczymy :) Powodzenia

przez kasia000 13 lis 2009, 10:35
teoretycznie powinnam byc spokojniejsza...hmmmm-ja myslałam ,że napiszesz oczywiście ,że bedziesz spokojniejsza;-///

[Dodane po edycji:]

Mianseryna (ATC N06 AX 03) – lek psychotropowy stosowany w leczeniu depresji. Należy do czteropierścieniowych leków przeciwdepresyjnych. Jest pochodną piperazynoazepiny.

Inne działania mianseryny to działanie przeciwlękowe, uspokajające, poprawiające jakość snu.
NIE UKRYWAM ,ŻĘ STRASZNIE W NIĄ WIERZĘ!!!!
kasia000

przez Anna R. 13 lis 2009, 11:51
Kasiu złotko, wróżką nie jestem ;)

Nie mogę ci stuprocentowo zagwarantować dobrego samopoczucia, ale wierze głęboko, ze tak będzie.

Osobiście nie potrzebuje uspokojenia tylko dobrego napędu i to właśnie daje mi mianseryna. Ostatnio musiałam wrócić do 60 mg, bo brałam inne leki, przez które Lerivon gorzej się wchłaniał. Sypiałam naprawdę świetnie.
Jeśli wiec pojawia się u ciebie problemy ze snem (a naprawdę nie muszą!) to zawsze masz jakąś alternatywę.
Będzie dobrze, zobaczysz :D
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kasia000 13 lis 2009, 12:06
ALETERNATYWĘ ZNACZY PODNIEŚĆ DAWKE MIANSERYNY?
kasia000

przez Anna R. 13 lis 2009, 12:16
Tak, najpierw do 45 mg, potem ewentualnie do 60. Ty masz w ogóle dobry punkt wyjścia, bo reagujesz na mianseryne pozytywnie. Pozwala to dostosowywać dawkę do potrzeb lub dodawać do Lerivonu inne leki.
Rzecz jasna przy współpracy z lekarzem ;)
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 14 lis 2009, 10:51
WAŻNE PYTANIE A WŁAŚCIWIE DWA CZY:
- KWASY OMEGA3- MOZNA PRZYJMOWAĆ RAZEM Z SEROXATEM I LERIVONEM?
- I CZY TO PRAWDA ,ŻE:nie wolno spozywac ryb , zoltego sera, dziurawca ,dojrzalych bananow,awokado, duzych ilosci czekolady, sosu sojowego i pic wina kiedy bierzemy antydepresanty???
kasia000

przez Anna R. 14 lis 2009, 21:20
Zależy jakie antydepresanty. Pewne ograniczenia występują np przy IMAO. Możesz spokojnie jadać i pijać, co chcesz Kasiu.
I najlepiej ograniczyć siedzenie w necie ;)

Pozdrawiam
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 15 lis 2009, 09:43
aniu masz racje...
mój maż ,córcia prosza mnie żebym juz nie czytała a ja siedze i sie nakrecam...natrectwo?
Ogólnie w sumie szukam ukojenia ,że komus udało sie odstawic seroxat bez objawów abstynencyjnych a takich ludzi tu nie wiele ,czytam fora Angielskie ,poswtają tam jakies grupy wsparcia i w ameryce też,,,po co ?? to chyba rzeczywiscie straszny lek skoro takie grupy muszą powstawać...i mam doła mega
kasia000

przez maiev 15 lis 2009, 20:51
Naprawdę to odstawianie to nie taki koszmar...przynajmniej u mnie. Owszem bywa dziwnie...zawroty głowy itp...ale jakoś niespecjalnie źle to wspominam - a odstawiałam szybko i niespecjalnie mądre to było bo bez konsultacji z lekarzem..Ale siła wyższa wiec szybciorem schodziłam do coraz mniejszych dawek (można powiedziec że skokowo). I nie było jakiejś tragedii. Pewnie jak sie odstawia tak stopniowo jak każą to jeszcze mniej uciażliwe są objawy...ale tego nie wiem. Także dacie rade z odstawianiem...i proszę sie nie nakręcać i nie nastawiac negatywnie. pozdrawiam. Ewa
"I need a new version of me..."

Skutki odstawienia Arketisu

przez ad_patres 16 lis 2009, 12:30
Witam! Arketis biorę od około pół roku (leczę się na nerwicę i depresję). Z powodu niedopatrzenia nie brałam tego leku przez ostatnie 4 dni ( nie pytajcie dokładniej dlaczego, wiem, że to mało odpowiedzialne). Od dwóch czy trzech dni czułam się okropnie pod względem fizycznym, miałam zawroty głowy, dudnienie w uszach, obniżenie koordynacji ruchowej, bardzo realistyczne sny. No i właśnie o tych snach chciałabym napisać. Ten, który miałam tej nocy trwał chyba od północy do godzin rannych, był niezwykle realistyczny, ciężko to nawet snem nazwać, było to jak halucynacje. Miewałam realistyczne sny, ale to co mi się przydarzyło tej nocy było przerażające, w życiu czegoś takiego nie przeżyłam i mam nadzieję, ze nie przeżyję. Czy ktoś z Was też tak miał po odstawieniu antydepresantów? Udało mi się dziś w końcu zdobyć leki, ale boję się, że mimo, że dziś przyjęłam już Arketis, może przydarzyć mi się znowu tej nocy to samo. Aż boję się iść spać:/ I stąd moja prośba, jeśli ktoś ma podobne przeżycia bardzo proszę o komentarz do mojej wypowiedzi.
Pozdrawiam!

Re: Skutki odstawienia Arketisu

przez agusiaww 16 lis 2009, 13:39
Ja mialam przez pewien czas brania antydperesnaty realistyczne sny, jednak mysle ze u Ciebie to skutek odstawienny leku. ZByt gwaltownie odstawilas i dlatego tak sie stalo jak sie stalo. Jezeli w organizmie unormuje sie zawartosc leku takie akcje nie powinny sie powtorzyc.
Warto żyć, warto marzyć, bo to co osiągalne możliwe jest do zdobycia.

Re: Skutki odstawienia Arketisu

przez ad_patres 16 lis 2009, 13:59
Dzięki za odpowiedź :smile:

Re: ParoMerck

przez 19_latek 16 lis 2009, 21:51
Ja po paromercku mam duzy spadek libido. Prawie nic mnie nie podnieca. Ale to mala strata w porownaniu do tego ze moge normalnie zyc. Nie mam juz ataku leku, jestem bardziej pewny siebie, niczym sie za bardzo nie przejmuje. Biore 20mg
19_latek

Re: ParoMerck

przez bliksa 18 lis 2009, 13:05
19_latek, mam to samo po paromercku, jutro zapytam lekarza co z tym zrobic, pewnie zmieni mi leki :roll:
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

Sortuj wg