PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 05 maja 2014, 11:53
Magnolia , zmniejszyłaś / zwiększyłaś dawkę Paro czy jak ,że dzieją sie u Ciebie takie dziwne rzeczy ze snem ?
Ile aktualnie jej bierzesz ? U mnie szczękościsk na Paro zawsze oznacza ,że przesadzam z wysokościa dawki i wtedy delikatnie zmniejszam o 5 mg , ew. po tygodniu następne 5mg ( zależy na jakiej dawce jadę ) . Moja rada jest taka ,żebyś zjechała troche( nie więcej niż 5mg )z wysokością dawki i poobserwowała siebie tak przez tydzień po tym kątem . Być może to co odczuwasz obecnie to zwiastuny Zespołu serotoninowego ? Jakby na niższej dawce po jakims okresie czasu dalej miała problemy ze snem poleciłbym Ci szczerze i od serca nieuzależniający i wielce skuteczny suplement diety 5HTP ( tylko nie każdej firmy , bo róznice są znaczne ) . Aktualnie sam biorę amerykańskiej firmy ( z allegro ) "Vitamins Because " , najlepszy ze wszystkich jakie dotąd brałem i z najbardziej konkretnym działaniem .
Pozdro .
Nie tylko Ty Magnolia przeżywasz trudne chwile . Ja też przez ostatnie trzy tygodnie pod względem psychicznym byłem przygnieciony jednymi z najgorszych rzeczy jakie mogą się zdarzyć człowiekowi . A były to ataki paniki ( nawet po przebudzeniu w nocy , gdzie serce napierd-alało mi conajmniej 130 uderzeń na minutę,momentalne poty ), a strach taki ,że myslałem juz tylko ,,, a najgorsze było to , ten lęk że zostanie m i to na zawsze już do końca życia , sama obawa przed lękiem , która znowu nakręcała ten lęk , w dodatku dręczyły mnie psychozy ( cos strasznego !) . Takie oto owoce miałem z leczenia psychodelikami i hu-stwem z RC .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez freda 05 maja 2014, 12:21
od 3 tygodni zmniejszam paro,biorę 10mg.mam ochotę rzucić w cholerę i zobaczyć co będzie.na razie jest naprawdę dobrze :great:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Śmiercionauta 05 maja 2014, 12:33
i ja mam problemy ze snem na paro. dokładniej z zaśnięciem. dodatkowo czasem potrafię sie wybudzać w nocy kilka razy. biorę dawkę 40 mg.
"nerwice upaństwowić moderacje wypierdolić"
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez piotr31 05 maja 2014, 13:03
magnolia84 napisał(a):Kolejna noc z wybudzaniem się i o zgrozo, po raz pierwszy w życiu zaczęłam w nocy zgrzytać zębami! :shock: na noc załącza mi się mega szczękościsk :why: Takie kwiatki po roku przyjmowania leku :zonk:

magnolia84 paroksetyna to już dosyć "ciężki" lek, może powinnaś pomyśleć o zmniejszeniu dawki, ewentualnie o zmianie samego leku na inny. Paroksetyna jest dosyć niewdzięczna, daje dużo skutków ubocznych trudno załapuje, również jej działanie z tego co wiem często nagle się urywa. Może nie warto żebyś się na niej męczyła.
Wielcy ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie ubierają tego w słowa.

przez elo 05 maja 2014, 16:12
patryk rownie dobrze moglabym walnac tera tekst w stylu to ze u ciebie wytapily nie znaczy ze sa czaisz do czego zmierzam? jesli tego nie odczuwam bede przekonana ze ich nie ma : )
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez freda 05 maja 2014, 17:44
piotr31, jaki niewdzięczny lek,mi ratuje życie od 10 lat,wchodzę i schodzę z niego,robię przerwy i działa super.żaden lek nie wyleczy nas do końca.wszystko dzieje się w głowie,a leki pomagają przez to całe dziadostwo przejść.nigdy nie ma pewności,że lek zatrybi,pomoże czy przetrzepie.trzeba spróbować i się nie poddawać ani chorobie,ani lekom :D

przez Patrykeight 05 maja 2014, 18:49
Nie wiem co zrobić. Od miesiąca nie biorę paroksetyny, mirtora. Paroksetyna popsuła coś ze snem, apetytem. Nadal nie mam apetytu, i nie mogę spać :(

przez Arnin 05 maja 2014, 19:58
Patrykeight, ile czasu brałeś paro ? Mi po pół rocznym braniu przez miesiąc apetyt się nie unormował, także cierpliwości, skutki odstawienne mogą dość długo trwać.

przez Patrykeight 05 maja 2014, 23:28
Arnin, tylko 11 dni :(
To już nie chodzi o skutki odstawienie, tylko o skutki które się pojawiły po braniu paro :(

przez hania33 05 maja 2014, 23:44
Patrykeight, Jezeli brales 11 dni paro to lek nawet nie zaczal dzialac.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez freda 06 maja 2014, 10:02
Patrykeight, a nie pomyślałeś,że może to być spowodowane chorobą ,bo u ciebie paro nie zaczęło nawet działać :D

przez Arnin 06 maja 2014, 11:53
Może też tak być, ale paroksetyna o ile dobrze pamiętam ma długi okres półtrwania w organizmie, dlatego skutki niepożądane mogą się dość długo utrzymywać, mi np. raz po wzięciu przez 2-3 dni sertaliny w dużych dawkach skutki odstawienne utrzymywały się 2 tygodnie, czy nawet dłużej...

przez Patrykeight 06 maja 2014, 14:17
Nigdy więcej SSRI...

przez wisnia80 06 maja 2014, 14:38
Patrykeight napisał(a):Nigdy więcej SSRI...

11 dni brałeś lek, normalnie wow.

Nie pisz bzdur. Ludzie to czytają.

Sortuj wg