PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez elo 30 kwi 2014, 17:54
e to w sumie wyjasnia reakcje organizmu
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez Luki_is_back 30 kwi 2014, 17:59
depresyjny napisał(a):Atifler ja ci za miesiąc powiem. Tu nikt ci nie powię bo tu wszyscy impotenci ;) o ile mnie skutki uboczne nie zniechęcą. Za tydz będę na 20paro i 75 tritticco. Ciekaw jestem czy będę mógł być emocjonalny na tych lekach na terapii. Bo chodze już 3 miesiące.

Ja Ci dam imponenta :) Kompletnie mnie to paro nie kastruje, bez względu czy brałem 20 czy 40 mg. Żadne sritoko nie jest potrzebne.
Luki_is_back

przez elo 30 kwi 2014, 18:01
Luki_is_back napisał(a):
depresyjny napisał(a):Atifler ja ci za miesiąc powiem. Tu nikt ci nie powię bo tu wszyscy impotenci ;) o ile mnie skutki uboczne nie zniechęcą. Za tydz będę na 20paro i 75 tritticco. Ciekaw jestem czy będę mógł być emocjonalny na tych lekach na terapii. Bo chodze już 3 miesiące.

Ja Ci dam imponenta :) Kompletnie mnie to paro nie kastruje, bez względu czy brałem 20 czy 40 mg. Żadne sritoko nie jest potrzebne.

a ile bierzesz? i jak bylo przez pierwsze miechy?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez GMan 30 kwi 2014, 18:03
elo, zobaczymy co będzie niedługo, jak dorzucę do tego kolejne 10-20mg.
Tacy jak Wy zabili Jezusa C:

przez Luki_is_back 30 kwi 2014, 18:18
elo napisał(a):a ile bierzesz? i jak bylo przez pierwsze miechy?

Biorę paro dokładnie od 18 października. Od połowy grudnia przez 4 m-ce brałem 40 mg. Teraz powoli schodzę z leku, co 2 tygodnie o 10 mg w dół.
Ja nie miałem ciężkich przebojów z paroksetyną.
10 mg łykałem jak cukierki, bez żadnej reakcji.
20 mg przez kilka dnia mnie przetrzepało, nasiliło lęki i natrętne myśli ale przeszło. Jednak też żadnej poprawy nie było ani na 20 mg ani na 30 mg, więc doszedłem w ciągu 2 m-cy do 40 mg. I nagła poprawa. 4 m-ce dobrego samopoczucia bez lęków, więc pora zmniejszać dawki. Schodzenie z leku też przebiega zupełnie bezboleśnie.
Luki_is_back

przez elo 30 kwi 2014, 18:20
dobrze rozumiem ze tez brales paro na natrectwa? i zupelnie ci znikly?
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez Luki_is_back 30 kwi 2014, 20:44
elo napisał(a):dobrze rozumiem ze tez brales paro na natrectwa? i zupelnie ci znikly?

Natręctwa i ataki lękowe. Lęki zniknęły całkowicie, natrętne myśli w 80 %. Jeśli nawet się pojawiają, to nie wywołują lęku jak wcześniej.
Luki_is_back

przez Kalebx3 30 kwi 2014, 20:48
Natręctwa i ataki lękowe. Lęki zniknęły całkowicie, natrętne myśli w 80 %. Jeśli nawet się pojawiają, to nie wywołują lęku jak wcześniej.

I niech mi ktoś ( jakiś mądrala eko ) powie ,że te leki nie pomagają . Że tylko sport , sałatki i orzechy nerkowca mogą uzdrowić ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lucy1979 30 kwi 2014, 20:50
Luki_is_back napisał(a):

Biorę paro dokładnie od 18 października. Od połowy grudnia przez 4 m-ce brałem 40 mg. Teraz powoli schodzę z leku, co 2 tygodnie o 10 mg w dół.
20 mg przez kilka dnia mnie przetrzepało, nasiliło lęki i natrętne myśli ale przeszło. Jednak też żadnej poprawy nie było ani na 20 mg ani na 30 mg, więc doszedłem w ciągu 2 m-cy do 40 mg. I nagła poprawa. 4 m-ce dobrego samopoczucia bez lęków, więc pora zmniejszać dawki. Schodzenie z leku też przebiega zupełnie bezboleśnie.

Przeciez jak zejdziesz z lekow to wrócą i lęki i natręctwa. Nie mówił Ci lekarz?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

przez Kalebx3 30 kwi 2014, 20:53
Przeciez jak zejdziesz z lekow to wrócą i lęki i natręctwa. Nie mówił Ci lekarz?

z tego co tu widziałem przez te trzy lata , byli tacy , którzy potrafili odstawić SSRI , czując się bez nich dobrze i zdrowo ,,, i słuch po nich na tym Forum zaginął . Tak więc lęki i natręctwa nie muszą wrócić. Nie jest normą co mówisz .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez elo 30 kwi 2014, 20:56
po terapii owszem znikaja na zawsze ale po lekach? ja tam nawet nie mysle by odstawiac skoro pomagaja
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez Luki_is_back 30 kwi 2014, 20:57
lucy1979 napisał(a):Przeciez jak zejdziesz z lekow to wrócą i lęki i natręctwa. Nie mówił Ci lekarz?

Jak wrócą, to wrzucę znów paro do pieca i po kłopocie.
Lekarz jest zdania, że mam zmniejszać dawki i obserwować swoje samopoczucie. Jak się pogorszy, to mam wrócić do poprzedniej.

Na terapię uczęszczałem od września, teraz ją zawiesiłem w tym miesiącu. Dużo w swoim życiu zmieniłem, dużo zrozumiałem, przekonam się czy wystarczająco dużo.
Luki_is_back

przez Vizir 30 kwi 2014, 23:38
lucy1979 napisał(a):
Luki_is_back napisał(a):

elo napisał(a):po terapii owszem znikaja na zawsze ale po lekach? ja tam nawet nie mysle by odstawiac skoro pomagaja

To nie prawda, udowodnione jest że leki brane odpowiednio długo powodują trwałą aktywację pewnych szlaków, wiązek neuronów i dezaktywacje drugich – czynników odpowiedzialnych za automatyczne skojarzenia, za to że o czymś myślimy częściej , a o czymś rzadziej, sytuacje jakie nam kojarzą się automatycznie przyjemnie , bądź nieprzyjemnie. Jest nawet mnóstwo badań potwierdzających zachodzenie tego typu zmian nawet przy psychoterapii czy też po bardzo silnych przeżyciach, np. ktoś przeżył katastrofę lotniczą, jakiś bardzo ciężki nowotwór , itd. A to że u pewnej części problemy powracają tuż po odstawieniu leku, u innej powracają jakiś czas po ale już nie tak nasilone, a jeszcze u kogoś innego nie wracają to już sprawa indywidualna. Również większość ludzi widzi zastosowanie psychoterapii jedynie wzw. z wypadaniem dysku czy bólami mięśni pleców, więc odciążenie portfela skutecznie je niweluje. Poza tym każdy problem jest zupełnie inny. Ja mam niby OCD i GAD, OCD polega na tym że w dzień ani śladu po nim, osoby zdrowe mają wiecej symptomów niż ja jak patrze wokół siebie, przed spaniem kiedy mam następnego dnia być normalny i rano wstać - masakra. Nigdy nie miałem depresji, humor mam od dziecka rewelacyjny, brałem już paroksetyne, sertraline, fluwoksamine, moklobemid, trazodon, me mantynę…bla , bla, bla , wszystko w najwyższych możliwych dawkach, a nieraz i więcej – efekt całe gówno, jedyne co robią stepiają lęk i pomagają jakoś sobie radzić z myślami.

przez depresyjny 01 maja 2014, 10:16
Nie wiem czy dobrze robie ze wchodze w te leki. Celem terapi na ktorą chodze bylo wieksze odczuwanie, zeby bardziej wiedziec czego chce. Juz nawet odstawilem anafranil. I zacząlem odczuwac zlosc. A jak te lekimi maja na nowo stępic emocje to nawet chodzrnie na psychoterapie będzie mniej efektywne. A i chcialem sie zapisac na tance, walki. Nie wiem czy dam rade jak nie będę czuł, a i czy terapia będzie szła...
depresyjny

Sortuj wg