PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez irsin 10 kwi 2014, 12:44
Czy ktos z was doswiadczyl objawow odstawienia paroksetyny po 4 dniach stosowania i przerwania? Czy to w ogoel mozliwe?
Bralam paroksetyne przez 4 dni, potem odstawilam i od drugiego dnia po odstawieniu jestem zmulona przez caly dzien, odrealniona, wszystko wydaje sie takie odlegle i nierzeczywiste. Czy to moze byl efekt odstawienia? Nie przychodzi mi nic innego do glowy, nie wiem, co mi sie dzieje...

przez Marian_Paździoch 10 kwi 2014, 13:14
Tyrr, wtedy z 50mg zszedłem w dwa tygodnie.
Marian_Paździoch

przez hania33 10 kwi 2014, 17:25
Dzis dzwonilam do swojego lekarza, kazal zwiekszyc paro do 30mg, znow mam uboki..ile to moze potrwac?
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zigi7 10 kwi 2014, 17:34
Haniu obawiam się ze uboki są nieuchronne w przypadku stosowania tego typu leków, to tzw. mniejsze zło.

przez hania33 10 kwi 2014, 17:48
zigi7, Ale ja juz bralam 25mg caly czas po zwiekszeniu do 30 mg znow mam lęki..zawroty glowy itp . jak na poczatku brania,
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez arek_177 10 kwi 2014, 18:02
zszedłem z 50 do 30 jest super myslalem ze bedzoe gorzej :papa:
:105:

przez zigi7 10 kwi 2014, 19:25
A co na to twój lekarz?

przez littentree 10 kwi 2014, 20:55
forfiter napisał(a):littentree, tak rano cala dawke, tez mi sie sennosc w ciagu dnia nasilila na maksa, pogoda sie poprawila ludzie wychodza z domow a moj mozg mi nakazuje spac ;p

Ja rano biorę 50mg, a na noc od wczoraj 100mg Amitryptyliny. Wczoraj nie mogłem wsiąść do autobusu. Coś mi mówiło żebym wrócił do domu i wróciłem. Zadzwoniłem do lekarki i stwierdziła, że to nie skutek uboczny działania leków, ale objaw choroby. Kiedys już tak miałem. Wziąłem 100mg Tegretolu i zaczęło mi odpuszczać zlekka. Po godzinie wyszedłem jeszcze raz na przystanek i tym razem wsiadłem i pojechałem do pracy. Ale nadal czułem niepokój. Cały czas mam wrażenie, ze jestem taki zamulony i nie w jednym kawałku. Nie mogę się skoncentrować. Część mnie chce coś zrobić ,a druka połowa mówi NIE!!! I niestety druga połowa wygrywa częściej. Niech już będzie lepiej. . .
littentree

Nerwica, Paroxinor i życie seksualne.

przez Stalker88 10 kwi 2014, 23:57
Witam,

Przyjmuję Paroxinor od początku grudnia 2013r. Wcześniej nadużywałem alkoholu, myślałem, że lęki to wynik używania alkoholu i zaprzestania jego nadużywania. Jednakże okazało się, że to nie jest problem alkoholowy - stwierdzone przez specjalistów. Po 10 dniach brania Paroxinoru (pierwsze dwa dni ćwiartkę tabletki, trzy dni pół tabletki i potem już całą tabletkę 20mg) nastąpił stan całkowitej poprawy - dobry humor, totalny spokój - lek działał jak marzenie. Okres ten trwał przez 5-7 dni. Później tak jakby organizm przywykł do leku i usuwał "problemy" w 70% i tak jest do dnia dzisiejszego. Dziwny ciężar w głowie, lekkie nudności w środku dnia (w godzinach od 11 do 16), a także lekka nadpobudliwość ruchowa, ponadto lekkie lęki oraz poczucie dyskomfortu w samopoczuciu - nie czuję się tak, jak zdrowy człowiek na powinien się czuć - jest mi niedobrze. Nie mogę się udać do lekarza, ponieważ nie mam już dni wolnych w pracy, dlatego chciałem podpytać i poprosić o pomoc tutaj.

W między czasie wróciłem do nałogu nikotynowego - ePapieros. Czy nikotyna wpływa też na osłabienie efektów leczenia paroksetyną?
Czy powinienem poprosić lekarza o zwiększenie dawki leku? Czy zwiększenie dawki może pomóc?

Czy po zwiększeniu dawki zwiększą się też trudności z osiągnięciem orgazmu (przy 20mg/dzień, jakoś sobie radzę ;) )?

Proszę o pomoc,
pozdrawiam!

przez k1k1 12 kwi 2014, 14:11
Biorę paroksetynę 40mg. Pomaga mi dość dobrze, ale jeszcze czegoś mi brakuje. Czy przejście na 60mg spotęgowałoby efekt leczniczy, czy też mogłoby zaszkodzić? Efekty uboczne u mnie to demotywacja, lenistwo i senność. Miał ktoś podobną sytuację?

przez Kalebx3 12 kwi 2014, 14:14
Czy przejście na 60mg spotęgowałoby efekt leczniczy,

wątpie , raczej spotęguje to co teraz odczuwasz . należałoby pewnie dolączyć w niskiej dawce cos pobudzającego typu Wenla , Edronax , czy cos w tym w stylu. Ja bym dawki nie zwiekszał .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez k1k1 12 kwi 2014, 15:22
Tylko są u mnie jeszcze objawy fobii, dlatego zastanawiałem się nad zwiększeniem serotoniny? Jeśli chodzi o pobudzacz, co np. myślisz o bupropionie?

przez Luki_is_back 12 kwi 2014, 15:27
Nie sądzę, żeby zwiększenie dawki paro pomogło na fobie. 60 mg to już trochę hardcorowa dawka. Będzie tylko jeszcze większe rozleniwienie. Dodatek czegoś aktywizującego jak najbardziej może pomóc.
Luki_is_back

przez Kalebx3 12 kwi 2014, 17:16
Jeśli chodzi o pobudzacz, co np. myślisz o bupropionie?

nie wiem , mi ten lek nie podszedł , lepiej EDronax , bo metylofenidatu to lekarz Ci nie przepisze .

-- 12 kwi 2014, 18:56 --

albo Wenla . z ewentualnym dodatkiem na dopaminę jeden z Agonistów Dopaminy .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Sortuj wg