PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez murbeton 08 kwi 2014, 18:31
Luki_is_back od momentu zmniejszenia dawki miałam zawroty głowy. W momencie zupełnego odstawienia zawroty głowy bardzo się nasiliły, do tego bóle głowy, uderzenia gorąca, uderzenia zimna (spałam pod kołdrą i 2 kocami i ciągle było mi zimno), koszmary senne, zmiany nastrojów, bardzo duża drażliwość, przechodzące przez głowę prądy i coś co nazywam przejeżdżającą przez głowę ciężarówką :)

przez Luki_is_back 08 kwi 2014, 18:34
murbeton
Coś czuję, że niedługo będę czuł się podobnie, bo pewnie po czwartkowej wizycie u psychiatry będę odstawiał powoli lek, a przynajmniej zmniejszę dawkę.
Luki_is_back

przez khaleesi 08 kwi 2014, 18:36
Luki_is_back, vel Luki Nerwusik witaj ponownie :papa:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Luki_is_back 08 kwi 2014, 18:38
khaleesi
Witam. Wróciłem bo tęsknili tu za mną i ja troszkę też :)
Luki_is_back

przez khaleesi 08 kwi 2014, 18:39
Luki_is_back, bardzo dobrze :great:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 18:45
Mnie też podobna się lekkie tłumienie popędu przez leki, człowiek wtedy myśli tym czym myśleć powinien ;)
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 08 kwi 2014, 18:52
zaqzax-3 napisał(a):Na razie przyświeca mi smutne podejście do życia:
"Nie zasługujesz na szczęście, a wkurwienie jest jedynym twoim stymulatorem"

ten cytat, a właściwie druga jego część, mógłby mi służyć za codzienną, wieczorną modlitwę :brawo:
ja bujam się od wkurwa do anhedonii i odwrotnie, teraz jestem w anhedonii: nie jest źle, nie mam lęków, pobudzenia, ale i chęci do życia, haha

Marian_Paździoch, czy możesz ocenić co jest lepsze na energię fizyczną: paro, które działa tez na noradrenalinę czy serta, działająca trochę na dopaminę. Z tego co pamiętam jak brałem paro miałem chyba lepszą wydolność niż ja przechodziłem z niej na sertę, ale to było 3-4 lata temu
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Dark Knight 08 kwi 2014, 18:57
zaqzax-3, Patrykos, haha ja mam ten sam problem ciagle przeliczania i skapstwo ze moze sie na cos przydac masakra nie wiem do czego do zaliczyc czy OCD czy jakies inne zaburzenia poki co nic nie pomoglo aktualnie schodze z paro i wchodze na fluo

przez devnull 08 kwi 2014, 19:00
Marian_Paździoch napisał(a):Mnie też podobna się lekkie tłumienie popędu przez leki, człowiek wtedy myśli tym czym myśleć powinien ;)

Ja też się dołączam, wielu młodych ludzi cierpi na nadmierne libido, które jest męczące,
wtedy popadają w depresję bo by musieli rżnąć codziennie jak jakiś królik.
Ja tam wolę nie mieć popędu niż uganiać się jak idiota za kobietami, które mi nic dobrego nie wróżą.
Przez wiele lat żyłem kobietami - to się stało obsesją, randki, te podchody a wiadomo że chodzi tylko o rozładowanie seksualne.
TO TAKIE ZWIERZĘCE, ja na to sram, są ciekawsze rzeczy od jakiś zapasów z wkładaniem siusiaka do dziury i obcierania,
to takie żałosne a ile lat życia na to się traci, a potem wielkie rozczarowanie, że gdzie ta miłość ?
Stałem się kur*a normalnie aseksualny!
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 19:26
Wiesz, ja tam od spotkaniami z kobietami wolę teraz spokojne uprawianie swoich hobby + odrobina sportu. Związki zwykle mnie dołują.

Tańczący z lękami, sertra powodowała u mnie akatyzję. Wieczorami nie mogłem wysiedzieć na dupie, bardzo nieprzyjemne uczucie. Zresztą nadmiar dopaminy nigdy mi nie służył, rozdrażnia mnie. Drugi raz w życiu biorę paroksetynę i w odpowiednio dobranej dawce dodaje mi motywacji. Warunkiem jest dobrze dobrana dawka oraz pora zażywania. Ja łykam ją późnym popołudniem - wieczorem robię się senny a w ciągu dnia zero zamuły. Brałem już wszystkie SSRI + wenla i ten lek w moim przypadku najlepiej się sprawdza.
Noradrenaliny nie lubię. Jestem roztrzęsiony, puls skacze mi grubo ponad 100 i pocę się jak świnia, a motywacji do działania zero.
Marian_Paździoch

przez Tańczący z lękami 08 kwi 2014, 19:30
zaqzax-3, kiedyś, jak byłem mniej chory dupy były całym sensem tego świata, ale jednocześnie towarzyszyło temu prawdziwe uczucie. Im bardziej jestem chory (a może stary) tym mam mniejszą ochotę na jedno i na drugie i trochę tęsknię za motylkami, które ususzyła depresja i leki przeciwdepresyjne :? Zdrowy organizm bzyka i działa, dopiero chory zastanawia się czy warto :mrgreen:

-- 08 kwi 2014, 18:37 --

Marian_Paździoch, ja właśnie zacząłem rozmyślać o paro ze względu na 1 mały aspekt: odrobina noradrenaliny, która może poprawić mi odrobinę kondycję w porównaniu do esci lub serty. Na pewno lepiej też działa na sen od serty, więc może zrobię niedługo przesiadkę. Noradrenaliny w dużych ilościach też nie lubię, bo mnie za mocno pobudza i wkurwia, ale szczypta czemu nie?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez murbeton 08 kwi 2014, 19:46
Luki_is_back napisał(a):murbeton
A jakie to objawy odstawienia miałaś i nadal masz? A już doczytałem 3 strony wstecz. Dość typowe objawy po odstawieniu.

Żałuję, że lekarz nie powiedział mi, że takie objawy mogą się zdarzyć i jak długo mogą trwać, bo bardzo się przeraziłam, że od razu po odstawieniu wraca choroba...
W naiwności swej głębokiej sądziłam, że odstawię i już :) A tymczasem bardzo się męczę.

przez Luki_is_back 08 kwi 2014, 19:47
Ale czy w ogóle tą noradrenalinę czuć w paro? Jak by się miało objawiać jej działanie? Potliwość, ok mam aż za dużą, w nocy budzę się mokry jak szczur.
Kondycja nie narzekam, na pewno nie osłabiła się w porównaniu do okresu przed leczeniem.
Poddenerwowanie zdarza się, ale to już ktoś musi mi mocno podpaść.
Luki_is_back

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 19:52
Tańczący z lękami, na paroksetynie rok temu chodziłem 4 razy w tygodniu na siłownię ;) Na tym SSRI miałem największą wydolność, najgorszą zaś na sertralinie.
Dla mnie dupy też kiedyś były wszystkim i każdą ładną się zachwycałem. Mimo że idzie mi dopiero 23 rok, zainteresowanie kobietami jest coraz mniejsze. Może dlatego, że się przejechałem na niejednej już, a może po prostu to wina depresji. Obstawiałbym jedno i drugie.

-- 08 kwi 2014, 18:52 --

Luki_is_back, ja nie czuję na tym leku żadnej noradrenaliny, a wierz mi, że na nią jestem mocno wrażliwy.
Marian_Paździoch

Sortuj wg