PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 11:10
Brałem citalopram zaraz przed paroksetyną. Paroksetyna silniej działała przeciwdepresyjnie. Zresztą teraz ponownie do niej wróciłem i mnie nie zawiodła - kolejny raz wyciągnęła z dołka.
Marian_Paździoch

przez Alien81 08 kwi 2014, 14:55
Ja biorę rexetin od 3 tygodni i jak na razie jest to - obok chlorprotiksenu, który rewelacyjnie mnie wyciszał - najlepszy lek, jaki kiedykolwiek w życiu brałem. Świetnie zadziałał na poprawę nastroju, lęk przed kontaktami z ludźmi i na natręctwa myślowe. Inne eseseraje (sertralina i fluoksetyna) niewiele dawały w porównaniu z paro, co zresztą jest zrozumiałe, bo o ile wiem paroksetyna jest lekiem najsilniejszym spośród nich. Być może 3 tygodnie to zbyt krótki okres zażywania by oceniać działanie leku, ale póki co jestem zadowolony. Citalopramu z kolei nigdy nie zażywałem.
Pan Naczelnik już idzie do domu, bo ten zbój zaraz tu będzie...

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 15:59
Mnie także pomaga na natręctwa i fobię społeczną, świetny lek ;)
Marian_Paździoch

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez devnull 08 kwi 2014, 16:00
No to przekonałeś mnie @Alien81.
Na zejście z benzo postanowiłem brać typowo sedatywny Chloroprotyksen,
a zamiast ESCI paroksetynę.
Tylko dziś Kur** mój psychiatra poszedł sobie do domu, zapomniał pewnie o tym że jesteśmy umówieni,
więc skombinuję to PARO i Chloro. dopiero za jakiś tydzień.
A ten piracetam wydaje sie byc tez zachęcający - nigdy nie brałem tego typu leku.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez Luki_is_back 08 kwi 2014, 16:05
Sam biorę rano 40 mg paro i wieczorem 30 mg chlorprothixenu. Bardzo ładnie wycisza. Chciałbym tak funkcjonować bez leków.
Luki_is_back

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 16:14
Ja 30mg biorę późnym popołudniem. Wieczorem około 22-23 łapie mnie senność i idę spać. W ciągu dnia zero zamuły i żadnej senności, zero. Więc przesunięcie zażywania leku z rana na późne popołudnie bardzo pomogło. Dzięki temu nie mam potrzeby spania w dzień.
Marian_Paździoch

przez Luki_is_back 08 kwi 2014, 16:23
Gdyby paroksetyna powodowała u mnie senność, to też brałbym ją popołudniami. Niestety tak nie jest i potrzebuje dodatkowego zamulacza na sen.
Luki_is_back

przez Patrykos 08 kwi 2014, 16:26
Ja biorę 40mg Seroxatu rano. Wcześniej brałem 20mg. Lecz złapała mnie delikatna dolinka i moja doktor kazała mi zwiększyć dawkę do 40mg. Nie potrafię powiedzieć na co u mnie wpływa ten lek. Czuję się po nim lepiej... Ale biorę go razem z Anafranilem w dawce 150mg, i Rispoleptem w dawce 4mg. Rispolept ma działanie nasenne. Śpię od 21:00 do 5:30. Wstawanie przychodzi mi ciężko, ale w ciągu dnia mam siły by normalnie funkcjonować
5 ZASAD BAJKOWEGO ŻYCIA by Patrykos :)
Zasada #1 - Zero rozkmin!!! Zasada #2 - Pozytywne nastawienie!!! Zasada #3 - Każdy dobry uczynek wraca Zasada #4 - Uśmiechem witaj każdy dzień Zasada #5 - Sobą bądź, i nie patrz na innych!!

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 16:42
Patrykos, nie szkoda Ci kasy na Seroxat, podczas gdy Paroxinor kosztuje niecałe 4zł? ;) Dzisiaj rozmawiałem z lekarzem i powiedział, że Paroxinor niczym nie ustępuje droższym generykom i produkowany jest przez dobrą skandynawską firmę.
Marian_Paździoch

przez Patrykos 08 kwi 2014, 16:46
Marian_Paździoch, A no owszem że szkoda, u mnie dawka na miesiąc kosztuje ok 150zł. Ale nic nie poradze, nie chcę się czuć tak jak wcześniej. Przerabiałem Parogen, który też jest znacznie tańszy i kompletna lipa.... Życie straciło dla mnie sens, nie mogłem odnaleźć sobie miejsca, byłem ciągle smutny i płaczliwy... Także lek lekowi nie równy :)
Zasada #1 - Zero rozkmin!!! Zasada #2 - Pozytywne nastawienie!!! Zasada #3 - Każdy dobry uczynek wraca Zasada #4 - Uśmiechem witaj każdy dzień Zasada #5 - Sobą bądź, i nie patrz na innych!!

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 16:48
Jak uważasz. Ja brałem wcześniej różne zamienniki a obecnie Paroxinor, po którym czuję się świetnie.
Marian_Paździoch

przez Patrykos 08 kwi 2014, 16:53
Świetnie to czułem się przez pierwsze dwa miechy brania leków, a teraz czuję się po prostu dobrze :).
Plusem jest to, że leczysz się tanio, no i że dobrze się czujesz.
Ja nie czuję się do końca dobrze, ale nie jest to spowodowane lekami. Bardziej chodzi o moją pracę, i brak ludzi wokół mnie.

przez Luki_is_back 08 kwi 2014, 16:53
Ja był płaczliwy i załamany, jakbym miał płacić tyle za oryginalny lek :) Też łykam Paroxinor za 4 zeta i wiem w czym Seroxat miałby być lepszy.
Luki_is_back

przez Patrykos 08 kwi 2014, 16:58
Organizm organizmowi nie równy. Wolałbym wydać tą kasę na coś przyjemniejszego, ale nic nie poradzę, nie biorę go dla kaprysu.
Moja doktor też twierdzi, że Seroxat jest najlepszy!

Sortuj wg