PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Luki_Nerwusik 21 mar 2014, 16:18
Przytycie na paroksetynie jeśli nawet wystąpi to nieznaczne.
Moja lekarka tłumaczy to tym, że ludzie w nerwicy mają napięte mięśnie i spalają przez to więcej kalorii.
Po paroksetynie następuje rozluźnienie i mimo identycznej ilości spożywanych kalorii, może nastąpić tycie.
Żeby temu zapobiec naturalnie najlepsze są ćwiczenia fizyczne. Problem tylko w tym, jak się do nich zmusić, bo po paro następuje totalne rozleniwienie.
Ale świat się wydaje lepszy, spokojniejszy i każdy problem jest do rozwiązania. Tak to wygląda u mnie.
Luki_Nerwusik

przez amandia 21 mar 2014, 16:38
Luki_Nerwusik napisał(a):Przytycie na paroksetynie jeśli nawet wystąpi to nieznaczne.
Moja lekarka tłumaczy to tym, że ludzie w nerwicy mają napięte mięśnie i spalają przez to więcej kalorii.
Po paroksetynie następuje rozluźnienie i mimo identycznej ilości spożywanych kalorii, może nastąpić tycie.
Żeby temu zapobiec naturalnie najlepsze są ćwiczenia fizyczne. Problem tylko w tym, jak się do nich zmusić, bo po paro następuje totalne rozleniwienie.
Ale świat się wydaje lepszy, spokojniejszy i każdy problem jest do rozwiązania. Tak to wygląda u mnie.

Dlatego ja od wczoraj postanowiłam co wieczór zażywać ruchu w postaci najpierw szybkich spacerów, a docelowo chcę biegać. Już teraz, żeby sobie wyrobić taki nawyk, bo jak już się rozleniwię to nie będzie tak łatwo. A przy okazji jakieś zajęcie będę miała i jakąś rutynę.
Dodatkowo też dzieci wymuszają ruch. Codziennie spacer min. godzina, zabawa na placyku, nie jest źle. Gorzej jak wrócę do pracy, o ile kiedyś się odważę i zacznę jakiejś nowej szukać :/
Ostatnio edytowano 21 mar 2014, 16:41 przez amandia, łącznie edytowano 1 raz

przez Luki_Nerwusik 21 mar 2014, 16:41
Najlepiej znaleźć sobie taką formę ruchu, którą się lubi, wtedy z tym zmuszaniem nie ma problemu.
Ja cieszę się na wiosnę, bo lubię rower. Lubię też pływać i co niedzielę wybieram się na basen.
Za to nie znoszę biegania i siłowni, więc do tego nikt i nic mnie nie przymusi.
Luki_Nerwusik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amandia 21 mar 2014, 16:43
Luki_Nerwusik napisał(a):Najlepiej znaleźć sobie taką formę ruchu, którą się lubi, wtedy z tym zmuszaniem nie ma problemu.
Ja cieszę się na wiosnę, bo lubię rower. Lubię też pływać i co niedzielę wybieram się na basen.
Za to nie znoszę biegania i siłowni, więc do tego nikt i nic mnie nie przymusi.

Biegania też nie lubię, ale to jedyna forma ruchu jaką mogę uprawiać: tania i zajmująca niewiele czasu - jednak wyjście na basen to dla mnie za długa wyprawa, nie mam z kim dzieci na tyle zostawiać. Jeszcze od czasu do czasu ujdzie, ale wolałabym regularnie coś robić :)

przez Luki_Nerwusik 21 mar 2014, 16:46
Ja jeżdżę na basen z całą rodziną. Synek 5 lat, wody się nie boi, bo od małego się pluska i sam z pływaczkami zasuwa.
Bez pracy bym chyba zwariował. Zostałbym w domu z myślami o nerwicy, a wtedy na pewno z tego gówna nie wyszedł.
Cieszę się, że mam taką pracę, w której jestem pewny swego i jest to dla mnie forma terapii.
Luki_Nerwusik

przez miko84 21 mar 2014, 17:06
Luki_Nerwusik napisał(a):Moja lekarka tłumaczy to tym, że ludzie w nerwicy mają napięte mięśnie i spalają przez to więcej kalorii. Po paroksetynie następuje rozluźnienie i mimo identycznej ilości spożywanych kalorii, może nastąpić tycie.

hahahah :pirate:
miko84

przez hania33 21 mar 2014, 17:09
Ja mam mięśnie spiete , gdy ćwiczę , skurcz za skurczem..nie moge na drugi dzien chodzic.Nic mi sie nie chce , znow bym tylko spala w dzien, męczą mnie tez znow te cholerne zrywy nocne , raz w tygodniu , ale musza sie zdarzyc.Atakow paniki brak , chociaz to. Co do apetytu wzrosl..na slodycze.
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez amandia 21 mar 2014, 17:55
Ja mam koszmarnie spięte mięśnie i bez leków. Szczególnie szyja, kark, ramiona. Są tak twarde, że masażystka nie jest w stanie ich rozmasować - już kilka zwróciło mi na to uwagę, że jestem bardzo spięta.
Mięśnie brzucha też mam często napięte, czuję bo nagle sobie przypominam i rozluźniam. Do tego skurcze łydek, ale to pewnie niedobór magnezu lub potasu.

Luki, ja sama z dzieciakami na basen nie pójdę. Upilnowanie dwóch trzylatków, tym bardziej w wodzie nie jest prostą sprawą. Mąż na basen nie chodzi bo twierdzi że mu wstyd, bo ma spory mięsień piwny - namówić udaje mi się go 3 razy w doku. Kiedyś chodziłam na aqua-aerobic, ale to były czasy kiedy mąż jeszcze sporo pracował stacjonarnie i udawało się to jakoś zgrać.

Drugi dzień na paro mija spoko, trochę boli głowa, ale to taki standardowy ból u mnie, jak przy zmianie pogody. No i te wahania nastrojów i analizowanie - ale to też standard. Poza tym nadal brak jakichkolwiek sensacji - może dlatego, że na pierwszy ogień poszły te mniejsze ćwiartki (niestety nie udało mi się równo podzielić leku :/) Zobaczymy co będzie dalej.

przez hania33 21 mar 2014, 19:38
amandia, Powodzenia, dobrze bedzie :D
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez lunatic 22 mar 2014, 18:39
nienawidze mixow, biore mala dawke paro z tianeptyna, jestem oszolmiony jakbym wypil ze dwa litry i nie wiem po ktorym leku :pirate:

przez Dark Knight 22 mar 2014, 19:45
dziwne połączenie

przez magnolia84 22 mar 2014, 20:18
lunatic napisał(a):
miko84 napisał(a):Tianeptyna jako dodatek do SSRI jest raczej bez sensu.

dostałem ją jako jedną z trzech opcji na aktywizację do paroksetyny, słabo działało to połączenie

-- 22 mar 2014, o 19:19 --

miko84 napisał(a):Nie powinno się już chodzić do lekarza który przepisuje SSRI+tianeptyna bo widać, że nie zna podstawowych mechanizmów tych leków. Źle to świadczy o jego wiedzy, chyba się zaniedbał na studiach albo cierpi na sklerozę - tak czy owak nie warto go już odwiedzać.

-- 22 mar 2014, o 19:21 --

lunatic napisał(a):
miko84 napisał(a): Nie jest to takie jasne w tych badaniach ale nawet jak jest podejrzenie to nie powinno się łączyć bo po co ryzykować kolejne tygodnie niedziałających kombinacji?

a no właśnie, dlatego cieszę się ze w miare szybko z tego zrezygnowałem

wróciłeś do tianeptyny?
magnolia84

przez Kalebx3 22 mar 2014, 20:26
nienawidze mixow, biore mala dawke paro z tianeptyna, jestem oszolmiony jakbym wypil ze dwa litry i nie wiem po ktorym leku

czułem sie podobnie po tym złym połączeniu .TEGO SIĘ NIE MIESZA ! , dziesiatki razy już to tutaj mówiliśmy. Sam sobie szkodzisz .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez lunatic 22 mar 2014, 20:31
magnolia84,
tak, wiem co tu było wcześniej o tym pisane ale w innym wątku Sylvek dał badanie, gdzie tianeptyna ma wpływ na wychwyt serotoniny tylko w początkowych 2 tygodniach, chciałem ją brać samą ale nie da rady bo samopoczucie gwałtownie leci w dół u mnie po niej

Sortuj wg