PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez lunatic 20 mar 2014, 11:32
amandia napisał(a):lunatic wiem ze objawy maja zniknac, ale ja sie negatywnie nakrecam, bo co bedzie jak nie znikna, albo jak dostane ataku paniki i tak, przeciez nic innego noe moge brac jednoczesnie bez konsultacji z lekarzem. Bledne kolo.

Tym tokiem rozumowania nikt nie brałby żadnego leku nie tylko na zaburzenia psychiczne dlatego ze nie miałby 100% gwarancji skuteczności leku

przez amandia 20 mar 2014, 11:36
Ja po prostu zaczelam szukac pomocy w wierze, rozmawialam z ksiedzem, gdzies padlo zdanie ze chodzilam na bioterapie kiedys. No to do egzorcysty. Pomyslalam ze nie zaszkodzi, ale fakt faktem mialam wrazenie ze jestem tam jedyna zdrowa osoba ;)

Lunatic masz racje. Ja chce ale sie boje po prostu. Zawsze balam sie nieznanego. A teraz strasznie skupiam sie na objawach i szukam potwierdzenia dzialania leku. Wiem, musze przestac i dac sobie czas i pozwolic sobie pomoc.

przez Lord Kapucyn 20 mar 2014, 11:39
amandia, 1/4 tabletki(czyli 5mg) to właściwie żadna dawka. Powinno się pobyć na dawce terapeutycznej(20-40mg- czyli 1-2 tabletki) około 2-3 miesięcy, aby ocenić efekt terapeutyczny leku. Jeżeli lek okaże się skuteczny u pacjenta trzeba go pobrać jeszcze przez jakiś czas(zwykle kilka miesięcy) na dawce podtrzymującej- zazwyczaj jest to połowa dawki optymalnej. Na początku leczenia mogą się pojawić pewne skutki uboczne, ale z reguły one zanikają po pewnym czasie(im dłużej bierzesz lek). Te leki są przeznaczone do długotrwałego zażywania. To nie są benzodiazepiny(jak alprazolam-Zomiren), żeby je łykać doraźnie w czasie ataku lęku- zresztą benzodiazepiny akurat silnie uzależniają. Paroksetyna jest skutecznym lekiem przeciwlękowym, a doraźnie można z nią brać alprazolam(Zomiren) w razie napadu paniki. Środki OTC typu Validol też można.

W sumie to śmiać mi się chcę jak czytam bzdety o "dziurach w mózgu" po latach stosowania "antydepresantów" czy "psychotropów". W zasadzie to nie wiadomo czy ludziom, którzy wypisują takie brednie chodzi o faktyczne, fizykalne dziury w mózgu wykrywalne technikami radioobrazowania ( :lol: ) czy o funkcjonalne "dziury" w mózgu- zaburzenia czynności bioelektrycznej, zaburzenia równowagi neurotransmitterów, jakieś ubytki poznawcze, deficyty intelektu, trwałe zmiany osobowości itp. Na tyle psychotropów przez tyle lat co przejadłem to powinienem mieć w mózgu dziurę jak krater powstały w wyniku zderzeniu komety Ison z Ziemią, a tu miałem robione TK i jakoś żadnych dziur w mózgu ni ma. Ubytku intelektu wg skali WAIS-R (PL) też nie stwierdza się. No cóż, najwyraźniej pasją niektórych jest straszenie zaburzonych ludzi.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 20 mar 2014, 11:59
amandia, 1/4 tabletki(czyli 5mg) to właściwie żadna dawka.

No nie do końca bym sie z Toba tutaj akurat Dark zgodził . Sa różne szkoły na ten temat ,,, i różne osobliwe neurochemiczne wrażliwości osobnicze. Ja akurat jechałem na tym leku i w tej dawce około 1 roku i znakomicie sie sprawdzał ,,, do czasu rzecz jasna gdy musiałem dawkę podwyższyć do 10 mg . Inna sprawa , to to ,że jestem dosyc wrażliwy na leki , wątrobę tez mam skuta ( 12 lat alkoholizmu + 12 l. następne HCV ) więc troche dzięki temu zaoszczędziłem kasy ;)
Uważam i wyznaje tę szkołę ,że zaczynać leczenie najlepiej od dawek najniższych ,acz optymalnych . Dla jednego może byc to 5 mg , dla drugiego 20 mg ,,, i każdy ma swoją prawdziwą rację . I uważam jeszcze ,że lepiej wziążć mniej niż więcej , zawsze można dorzucić pózniej do pieca . Potem piszą ludzie ,że nie wytrzymują i ,że lek gorszy od choro by i takie bzdety . Bo dawka tak samo ważna jak dobrze trafiony lek . Powolutku , dlikatnie , jak z Kobietą ,,, wpierw stanik , potem gatki ,,, nie na odwrót :lol:
Z tymi dziurami CAŁKOWICIE sie z Toba zgadzam , lepiej bym tego nie ujął . Też miałem Tomografie i sam neurolog mi powiedział ,że Mózg jest . ;)

-- 20 mar 2014, 11:05 --

gdzies padlo zdanie ze chodzilam na bioterapie kiedys

też jebany Cliv Haris mnie urządził . Siora po u niego wizytach dostała napadów padaczkowych . JEBAĆ BIOENERGOTERAPEUTÓW , TYCH SYNÓW CIEMNOŚCI !!! /cenzura/ WAS hU-JE za wszystkie krzywdy !
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez freda 20 mar 2014, 12:43
Kalebx3, masz rację,jak z kobietą. :mrgreen:
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez amandia 20 mar 2014, 14:07
Docelowo, za 2 tyg. mam dojsc do dawki 20 mg. Nie wiem czy to nie za duzo, bo czasem mam wrazeniw ze mnie i placebo by pomoglo - jestem bardzo podatna na sugestie. W maju na kontroli pogadam o tym z lekarzem, moze sprobujemy po 10 mg.

przez Luki_Nerwusik 20 mar 2014, 14:23
amandia
Nic nie kombinuj, bierz tyle ile zalecił lekarz.
Luki_Nerwusik

przez Lord Kapucyn 20 mar 2014, 14:26
Albo chcesz z tego wyjść, poczuć ulgę, poprawić komfort swojego życia- tym bardziej, że sama piszesz, że chwilami nie dajesz sobie rady- bierz ten lek;
Albo nie bierz, czytaj dalej głupoty w internecie, nakręcaj swoją hipochondrię i borykaj się z somatami, lękami, natręctwami do końca życia i wyrzuć ten lek do śmietnika- bo to strata czasu Twojego, lekarza i wszystkich osób zaangażowanych;

Skoro Twój stan jest tak zły, że jednak mimo swoich oporów zdecydowałaś się podjąć farmakoterapię to powinnaś w tym wytrwać.

Taki Validol to z kozłkiem lekarskim(walerianą) ma tyle wspólnego co piernik z watrakiem, bo zawarty w nim związek izowalerianian mentylu jest substancją syntetyczną otrzymaną na bazie waleriany. Leki są tworzone po to by pomagac, a nie szkodzić.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez amandia 20 mar 2014, 18:49
Ok, ok biore. Dzisiejszy dzien byl w porzadku, oprocz porannych zapachow i chwilowego skurczu miesni nic dziwnego sie nie dzialo. Jutro kolejna cwiartka.

przez wisnia80 20 mar 2014, 20:12
Mam FS i NN. Ja zacząłem brać escitalopram zamiast paro. Bałem się uboków po paro, a raczej tego co się naczytałem w ulotce i co ludzie piszą. :mrgreen: Na razie nic się nie dzieje. Zobaczymy. Nie pomoże to przesiądę się na paroksetynę. Trudno. A i lepiej za dużo nie czytać hy hy :D

przez magnolia84 20 mar 2014, 20:20
Zanim zaczęłam brać paroksetynę, też naczytałam się sensacji na temat tego leku i mało brakowało, a wywaliłabym go do kosza, jednak moje zaburzenia tak mi dały w kość, że w końcu zdecydowałam się wziąć lek. Tolerancja na tego typu leki i ich działanie jest kwestią indywidualną, co najlepiej widać na przykładzie wypowiedzi na forum.
magnolia84

przez amandia 20 mar 2014, 20:39
Oj, na temat ulotek i czytania forum cos wiem. Tez czuje sie mocno zniechecona do paro, ale biore z nadzieja ze choc z glowa bedzie lepiej. W sumie aktualnie moim najwiekszym problemem z paro jest waga i wlosy - to jedyne co w sobie lubie (wrecz chwilami mam obsesje), jestem szczupla i mam ladne wlosy, o to zawsze dbalam. Wiec jak teraz czytam ze paro powoduje zatrzymywanie wody w organizmie, albo wypowiedzi (nawet tu w watku), ze ktos przytyl 20 kg to mi sie ciemno przed oczami robi, ze strace jedyne co mi sie we mnie podoba.
(Wiem Dark ze to tlumaczyles, ze nie powoduje tycia, ale kurcze no 3/4 osob tyje, niektorzy calkiem sporo...)

Od dzis wieczor zaczynam biegac, co by nie utyc za duzo :) duzy wysilek bo nie znosze biegac.

przez magnolia84 20 mar 2014, 20:40
amandia, ja chudnę :?
magnolia84

przez amandia 20 mar 2014, 21:08
Jestes w tej 1/4 ktorej masa sie nie zmienia lub chudna. Ja przytyc bym mogla ze 3-5 kg ale kontrolujac to sama, choc tycie w moim przypadku to duze wyzwanie, nawet w ciazy pzytylam 8 kg, a po porodzie wazylam 3 mniej niz przed ciaza. Jednak bedac na lekach chyba nie ma jednak takiej pelnej kontroli.
I tak, lepiej nie czytac watku. Poczytalam znow od poczatku tym razem i znow niepotrzebnie sie wkrecam w objawy.

Sortuj wg