PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

Re: Seroxat

przez olga80 06 paź 2009, 14:41
cześć Kasiu,
sypiam dobrze; zanim zaczęłam zażywać seroxat przed zaśnięciem zawsze było straszne kołatanie serca, napady duszności, czasem drżenie nóg; wydawało mi się że stan w jakim wtedy się znajdowałam nigdy się nie zmieni, aż wspaniała młodziutka lekarka (psychiatra) przepisała mi seroxat. Dzięki niemu mogłam normalnie funkcjonować, a co najważniejsze mogłam wyjść z domu i nie bać się dużej przestrzeni i skupisk ludzi.
boję się tylko tego, że on przestanie działać, albo trzeba go będzie odstawić; ale staram się nie myśleć na zapas, chce mi się żyć i to jest najważniejsze, )))

przez isj 06 paź 2009, 15:33
kasia000 napisał(a):witajcie ma pytanie:
byłam dzis u lekarza i zaczynamy odstawienie seroxatu;-)z czego sie ciesze niezmiernie..ale..właśnie zawsze jest ale..
ja sie nastawiałam na badzoo wolne odstawienie a lekarka zaproponowała mi taki schemat:
bo aktualnie biore 10 mg i 20 mg tak na przemian codziennie.(raz tak raz tak)
a teraz mam zacząć brać 10 mg codziennie czyli zejść z tej 20-stki na 10 mg...i ustawic sie w ciagu miesiaca na 10 mg i tak do nastepnej wizyty czyli miesiąc ale nie za szybko to????ja myslałam wolniej odstawiać...co wy na to?
Z Twojego opisu wcale nie wynika, że schodzenie będzie miało trwać miesiąc, potem spadniesz zapewne do dawki 5 mg, w zależności od przebiegu procesu odstawiennego.

Lekarka bardzo ładnie ustawiła Ci schodzenie. W dniach, kiedy brałaś dwudziestkę, zalecam spożywanie leku tuż po posiłku, żeby nie pojawiły się mdłości.
Samouczek neurologiczno-lekowy, ostatnia aktualizacja: 12.07.2009. Temat: SSRI-wstęp. Serdecznie zapraszam do lektury. Następna prezentacja: sertralina.

Yoyo, bring the condoms, I'm in room 203 50 Cent
isj

przez KasiaMi11 07 paź 2009, 19:17
cześć wszystkim.Właśnie dziś znowu zaczęłam brać seroxat.Tym razem doktorka kazała mi brać 10mg.raz dziennie.Jak na razie dokucza mi tylko nadmierna senność.Chciałabym żeby tak zostało,bo jak sobie przypomnę co się działo jak w czerwcu zaczynalam pierwszy raz brać seroxat to skóra mi na plecach cierpnie.A w ogóle dodam,że brałam seroxat przez miesiąc z małym kawałkiem,po czym któregoś pięknego dnia wymyśliłam sobie,że już nie muszę i poradzę sobie świetnie bez leku.Odstawiłam,absolutnie nic mi się nie działo i przez ponad miesiąc było nawet względnie.Ale niestety objawy nerwicy zaczęły pomalutku wracać,co raz bardziej się nasilajac.Z podkulonym ogonem pobiegłam do pani doktor i przyznałam się uczciwie co zrobiłam.Zaleciła powrót do seroxatu,tylko zmieniła dawkę,wcześniej brałam 20mg.co drugi dzień.No i właśnie sobie dziś rano zażyłam.Na noc piję hydroksyzynę w syropie.Może już nie będę musiała skoro tak mi się chce spać cały dzień?Pozdrawiam seroxatowców.

Jakie serce taki lęk...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez olga80 07 paź 2009, 19:45
muszę przyznać, że zanim dostałam od swojej lekarki seroxat, to tyle się o nim naczytałam, że kiedy mi go przepisała to struchlałam bo tyle się wcześniej naczytałam o jego skutkach ubocznych i objawach w pierwszych dniach stosowania. od zażycia pierwszej tabletki wyczekiwałam kiedy stanie się coś strasznego ze mną. I wiecie co? Nic się takiego nie działo. Oprócz wrażenia niesamowitego wzrostu ciśnienia w gałkach ocznych nie było innych objawów, a lek w moim wypadku zaczął skutkować już po siedmiu dniach. Dlatego nie skupiajcie się na tym co napisane w ulotce, tylko zaufajcie "doświadczonym seroxatowiczom" (biorę go drugi rok) i lekarzom, którzy go Wam przepisują. Lek jest naprawdę wspaniały, postawił mnie na nogi i do dziś jest moim najlepszym przyjacielem,

pozdrawiam i głowy do góry :)))

Re: ParoMerck

przez ad2008 09 paź 2009, 09:00
Ja biorę 30mg i docelowo mam zwiększać do 40mg. Ale po 1,5 miesiąca czasu widzę ZNACZNĄ poprawę. Miałem taką agorafobię, że bez Alproxu / Zomiren nie byłem w stanie z domu wyjść. Od 2005 roku nie jeździłem żadnym środkiem komunikacji miejskiej. I w końcu to się zmieniło :) Ba, nawet miałem wywiad do ogólnopolskiej telewizji nakręcony w tramwaju i jakoś dałem radę. Dodatkowo na rowerze bałem się przejechać dalej niż kilometr od domu - teraz spokojnie i 6km przejadę :) Człowiek zaczyna pozytywniej spoglądać na świat - ja to odczuwam jako taką przyjemną blokadę "w gardle" - kiedy zaczynam się bać to coś czuję, że to lekko blokuje.
Lisi

Krwawienie z dziąseł od tabletek ?????

przez ketjow 11 paź 2009, 13:32
Witam od dłuzszego czasu krwawia mi dziąsła i jest bardzo nieprzyjemny zapach lekarz powiedzial mi że może to być wina Seroxatu brałem 1.5 tabletki dziennie od jakis 4 lat teraz zjechalem na połówke ale za to znowu mam lęki co o tym sądzicie pozdrawiam
Rzeczywistość daje więcej wrażeń niż fikcja

przez ketjow 11 paź 2009, 13:41
ja zjezdżam z 1.5 tabletki na 0,5 ale jest znowu źle czy to minie?? nie chce znowu wracać do dużej dawki może ta jesień tak żle działa

Ostawianie Seroxatu porady

przez ketjow 11 paź 2009, 13:52
Witam prosze o jakies rady w sprawie odstawienia seroxatu bo znowu to ścierwo wraca a nie chce ciagle brac lekow pozdrawiam

Re: Ostawianie Seroxatu porady

przez linka 11 paź 2009, 14:31
ketjow, leki odstawia się pod kontrolą psychiatry a nie "dobrych rad" z forum..... :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Re: bezsenność po odstawieniu SEROXATU?porady

przez jaaa 12 paź 2009, 00:30
ja mialam okres w ktorym spalam 3 tygodnie bez lekow na sen pierwsze dni na hydroksyzynie to bylo pare miechow temu....
ale to byla terapia mojej terapeutki szlam spac wtedy kiedy chcialam,nie zmuszalam sie do snu nie czekalam na sen w lozku szlam. jak czulam ze zasne
do tego jeden dzien w tygoniu obowiazkowo mialam zmusic sie do nie spania i nie spac;)

potem jakos przestalam sie stosowac do rady jej i znow wpdlam w leki

obecnie biore 10 mg Lerivonu - komfort psychiczny lepszy ze cos lyknelam;) o dziwo jak lykne zamiast Lierivonu np melatonine to nie pomaga

coz musze wrocic do tej terapii mojej terapeutki;)

przez Anna R. 12 paź 2009, 10:59
Kasiu, jak najbardziej możliwe jest niespanie przez dwa miesiące. Tez to przeżyłam po Efectinie. Takiego koszmaru nie życzę nikomu. Miałam wrażenie, ze cofam się w rozwoju. Nie potrafiłam zrobić najprostszych rzeczy. Chciałam na przykład ugotować ziemniaki na obiad i nie wiedziałam, jak się to robi :?
Pojawiły się tez luki w pamięci, tak jakbym raz po raz traciła świadomość.
Na końcu przestałam rozumieć słowa. Ktoś coś do mnie mówił, a ja słyszałam tylko bełkot bez sensu. Wydawało mi się, ze oszalałam.

Natomiast co do efektu psychologicznego: wczoraj wzięłam tylko Trittico i zapomniałam o Lerivone. Jednak byłam na 100% przekonana, ze zażyłam oba leki. Całą noc nie spalam, przewracałam się w łóżku i zastanawiałam, czemu nie mogę zasnąć. Rano ze zdziwieniem, ale i z ulgą, zobaczyłam wczorajszą tabletkę obok szklanki wody na stole ;)

Wniosek stąd taki, ze na mnie efekt placebo nie działa ani trochę. Pomagają mi leki, a nie świadomość, ze je zażyłam.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 12 paź 2009, 14:03
ANNO R-a co ci pomogło po efectinowej bezsenności???
kasia000

przez jaaa 12 paź 2009, 20:04
coz mi chyba swiadomosc ze wzielam lek ale taki antydepresyjny
nie wiem skad sie to bierze ale jak zmienie lek na inny z emocji czy zasne nie spie... zle znosze zmiany lekow z regoly
nawet teraz lerivon jak lykne nei czuje efektu jego dzialania zadnego a jednak zasypiam w 5 min;)

triticco bralam i nie pomogl albo bylam malo cierpliwa bo dalam mu jakis tydzien tylko....

przez Anna R. 12 paź 2009, 22:07
Samo Trittico w ogóle nie pomaga mi na sen, działa dopiero w połączeniu z Lerivonem. A i tak najlepiej usypia mnie Afobam. Szkoda, ze nie można brać go stale :-|

Kasiu, z bezsenności wyciągnęła mnie następująca kombinacja: Anafranil 250 mg-Lerivon 90 mg-Tisercin 25 mg
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg