PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez amandia 19 mar 2014, 21:11
Ja mam docelowo brac 20 mg dziennie. Generalnie na wiekszosc lekow, nawet hormonalnych, reaguje dobrze. Mam nadzieje ze i po tym bedzie Ok :)

Boje sie tylko ze jak leki pomoga, to przestane nad soba pracowac tylko uznam ze proszki zalatwiaja sprawe. No i ze nie bede umiala ich odstawic i bez nich funkcjonowac :/

przez lunatic 19 mar 2014, 21:15
amandia napisał(a):Boje sie tylko ze jak leki pomoga, to przestane nad soba pracowac tylko uznam ze proszki zalatwiaja sprawe. No i ze nie bede umiala ich odstawic i bez nich funkcjonowac :/

To nie bierz, widocznie nie czujesz sie na tyle źle skoro masz takie wątpliwości

przez Luki_Nerwusik 19 mar 2014, 21:24
amandia
Leki ssri nie uzależniają, przynajmniej wg lekarzy, bo niektórzy mają nieprzyjemne objawy przy odstawianiu, na szczęście są to przejściowe nieprzyjemności.
Paroksetyna to bardzo dobry i skuteczny lek na lęki. Mnie wyciągnął z ciężkiej nerwicy, ale do spółki z terapią. Uważam, że połączenie terapii i leczenia farmakologicznego jest najskuteczniejsze w nerwicy.
To prawda, że leki mogą rozleniwić i nie chce się nad sobą pracować. Bo skoro jest dobrze, to wychodzi z człowieka natura leniucha.
Co do skutków ubocznych to u mnie trwały kilka dni i były to pobudzenie, rozdrażnienie, niepokój, napięte mięśnie, drżenie i skutek, który mam już 5 miesięcy do dzisiaj nocne poty.
Co do przytycia, to mi przybyło 5 kg przez te 5 m-cy. Skutek lepszego apetytu i lenistwa.
Luki_Nerwusik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amandia 19 mar 2014, 21:49
Lunatic chyba jednak chce brac, ale znam siebie i len ze mnie, bede sie musiala mocno mobilizowac do pracy :)

Luki, moja terapia trwa juz kilka miesiecy i jest raz lepiej raz gorzej, ogolnie duzo wnioskow z tego wciagam i mam wrazenie ze tym razem jakos najbardzej mi te spotkania pomagaja. Z tym ze to kolejna terapia, poprzednie byly albo niedokonczone albo nie przynosily efektow, a moze po prostu bylam w zlym momencie.

Mam jeszcze pytanie, czy od czasu do czasu mozna lampke wina wypic, albo drinka z niewielka iloscia alkoholu, czy jest to absolutnie zabronine?

przez Luki_Nerwusik 19 mar 2014, 22:00
Lamkę wina, jedno, dwa piwka czy drink można jak najbardziej. Wszystko z głową i z umiarem.
Luki_Nerwusik

przez amandia 19 mar 2014, 22:44
Ok, dzieki.
Wlasnie przeczytalam ulotke, te mysli i proby samobojcze mnie troche przerazily. Niestety takie mysli to miewam i stanowczo ich nie lubie. Ale nic, jutro zaczynam od 1/4 tabletki. Moze nie bedzie tak zle.

przez Luki_Nerwusik 19 mar 2014, 22:52
Producenci muszą w ulotkach wymienić wszystkie skutki uboczne, jakie kiedykolwiek wystąpiły, aby zabezpieczyć się przed ewentualnymi procesami od odszkodowania.
Te ulotki powinny być pisane po chińsku, bo ludzie czytają i nakręcają się negatywnie, a z takim nastawieniem oczywiście skutki uboczne wystąpią, jeśli będziemy ich wyczekiwać i wsłuchiwać się w organizm.
1/4 tabletki to bardzo ostrożne wchodzenie w lek, właśnie żeby zminimalizować ewentualne skutki uboczne. Dasz radę, nie będzie tak źle.
Luki_Nerwusik

przez devnull 19 mar 2014, 23:38
8 lat nie brałem paroksetyny, czasem zastanawiałem się na powrocie do niej, ale z tego co pamiętam skutki uboczne
były podobnie silne jak po fluoksetynie (bóle nóg - stawy), dopiero citalopram był tym lekiem, który dał najmniej
uboków (jedynie nadpotliwość), dlatego teraz od 5 lat walę escitalopram.
momentami się waham i spróbowałbym paro. ale zbyt dużo czasu trzeba na taką próbę, a ja nie chcę
się rozpierdolić na samą wiosnę.

dlatego przetestuję duloksetynę (cymbalta) i poczekam do maja na wortroksetynę (brintellix) - tylko cena rozpierdala (250$),
a tak się składa, że firma lundbeck opracowała właśnie citalopram i escitalopram więc mam nadzieję, że wortroksetyna coś
tam ruszy - bo pewne jest, że będzie miała tyle samo lub mniej skutków ubocznych niż wszystkie antydepresanty.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez amandia 20 mar 2014, 08:57
Wzielam dzis pierwsza cwiartke, ale zanim to zrobilam przeczytalam wczoraj kilkadziesiat stron watku i jestem zalamana. Nie zrozumcie mnie zle, po prostu zawsze myslalam ze poradze sobie sama, z pomoca terapii. Leki zawsze byly dla mnie ostatecznoscia - mam wrazenie ze zamulaja, zmieniaja czlowieka (fizycznie i psychicznie) i ze jak juz raz wezme to do konca zycia bede cos brac. Po prostu traktuje te leki troche jak osobista porazke, ze nie dalam rady.

Poza tym naprawde boje sie skutkow ubocznych i tych wahan nastrojow - caly tydziej jestem w dom sama z dwojka malych dzieci, maz wraca na weekendy... boje sie jak bede zachowywac sie na lekach, czy dam rade z opieka nad dziecmi, boje sie ze po prochach cos mi odbije, ze nie bede miala sily sie nimi zajac czy cos. No i na koniec boje sie ze bede teraz skazana na te prochy na dluzszy czas, bo pewnie na 6 tyg. sie nie skonczy ://

przez Luki_Nerwusik 20 mar 2014, 09:04
amandia
Sama widzisz, że nie warto było czytać, bo na forum wypowiadają się głównie ci, którzy mają jakieś problemy podczas leczenia, a ci którzy poczuli się dobrze znikają i żyją z dala od forum. Tak jest lepiej dla zdrowia, nie czytać, nie nakręcać się.
Na pewno na 6 tygodniach leczenia się nie skończy. Minimum pół roku. Sama musisz rozważyć wszystkie "za" i "przeciw" i podjąć decyzję, czy wchodzisz w leki, czy nie.
Bez przesady, że po wzięciu tabletki stajemy się kimś innym.
Luki_Nerwusik

przez amandia 20 mar 2014, 09:25
Czytanie for i nakrecanie sie na choroby to jeden z moich objawow nerwicy - moja hipochondria. Choc o dziwo leki wolalam zawsze miec niz brac.
A antydepresanty (chyba paroxinor to antydepresant?) maja chyba taki stereotyp ze otumaniaja i dziury w mozgu robia - i jak ktos nie bral, nie wie co i jak, to wierzy w tenze stereotyp. Ja wiem ze takie leki bierze wiele osob, czesto nawet o tym nie wiemy, bo to pewnie bardziej siedzi w glowie, ze ta chorobe jakos widac. Ale ja nie znosze brac lekow, i tak juz jedne musze brac dozywotnio a teraz jeszcze te. Nie wiem z czym bardziej nie moge sie pogodzic: z nerwica czy z proszkami.

I zeby nie bylo. Na poczatku nawet sie cieszylam z tych tabletek, traktowalam je jako moment zmian w zyciu: myslalam ze moze zaczne biegac, moze jakis basen, zdrowe jedzenie... tylko jakos tak mi motywacja spadla

przez Luki_Nerwusik 20 mar 2014, 09:32
To nie czasy "Lotu nad kukułczym gniazdem". Nie jesteśmy po wzięciu tabletki śliniącymi się i bujającymi się w fotelu ludźmi.
Moja lekarka mówi, że przypisuje te leki sędziom, lekarzom, wysoko postawionym ludziom, o których nikt by nie pomyślał, że mają jakiekolwiek problemy.
Wcale nie jest powiedziane, że będziesz łykała antydepresanty do końca życia, a jeśli nawet i jeśli dzięki nim to życie będzie miało wyższą jakość, to czemu nie?
Luki_Nerwusik

przez amandia 20 mar 2014, 09:44
Dzieki, chyba znow wpadlam w zaklete kolo negatywnych mysli. Znow mam zle nastawienie i szukam negatywow, jak cale zycie, rzadko mam przeblyski pozytywnego myslenia.
A napiszesz mi jeszcze czym sie rozni ten lek od psychotropow - kompletne nie oriwntuje sie w nazewnictwie, do niedawna myslalam ze wszystko co przepisuje psychiatra to psychotropy.

Edit.
Nie ma pytania, juz znalazlam w sieci podzial.
Ostatnio edytowano 20 mar 2014, 09:54 przez amandia, łącznie edytowano 1 raz

przez Luki_Nerwusik 20 mar 2014, 09:54
Właśnie z tego czarnowidztwa biorą się później nerwice i depresje. Nie można ciągle bombardować mózgu negatywnym myśleniem, bo tego nie wytrzyma.
Leki antydepresyjne, więc także ten, który bierzesz, należą do leków psychotropowych i przypisuje je psychiatra.
Jednak leki antydepresyjne to nie leki na choroby psychiczne i psychozy, tylko na zaburzenia, takie jak nerwica i depresja. Nie jesteśmy ludźmi chorymi psychicznie.
Luki_Nerwusik

Sortuj wg