PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 17 mar 2014, 12:00

Są jeszcze inne LEKI.
Rób jak uważasz, tylko żebyś później nie żałował tego.

;)
wiem ,ze są jeszcze inne leki , ale nie wszystkie z nich mi podchodzą .Sama wiesz jak to z lekami bywa , trzeba trafić nie tylko z lekiem , ale i z dawką , a nadto i jeszcze zopymalizować to wszystko z dodatkowymi lekami wspomagającymi . Prawdziwa sztuka wypracowywana przez dziesiątki prób ,,,az zaskoczy .

Jak będę żałował ( jak z Tramalem , wiem że to masz na myśli ) to szybko sie otrząsnę i pobiegnę do Spowiedzi świętej wyznać swój grzech i mocne postanowuenie poprawy ;)
Magnolia co aktualnie oprócz Paro bierzesz ?
Pozdrawiam ,,, i nie naskakuj tak na mnie jak wczoraj ,,, ja biedny ptaszek :oops:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez magnolia84 17 mar 2014, 12:06
Kalebx3, biorę samą paroksetynę, ale po świętach dołączam Trittico.
Jaki z Ciebie biedny ptaszek?! :mrgreen: Raczej rozbrykany byczek :P
magnolia84

przez Kalebx3 17 mar 2014, 12:14
:D ;)

-- 17 mar 2014, 11:31 --

Triticco ? , a co spać nie możesz , czy na wzmocnienie Paro .
Triticco dobry lek , ale nie solo , tylko jako nocna przystawka do SSRI ( -do takich wniosków doszedłem )
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 17 mar 2014, 12:43
mi lekarz proponował Triticco do paro w celu aktywizacyjnym, nie wiem czemu akurat ten lek

przez magnolia84 17 mar 2014, 12:45
Kalebx3, wybudzam się prawie co godzinę, zła jakość snu, przez co w dzień jestem niewyspana i zmęczona. Dodatkowo może zniweluje mi odrobinkę depresyjny nastrój.
magnolia84

przez TakiTaki 17 mar 2014, 15:47
Ja mam problem z nadwagą i wzrostem piersi po Rexetinie. Dodatkowo nic mi się nie chce, tylko bym spał.

Mówiłem o tym pani psychiatrze ale wg niej powinienem pobiegać i po problemie, tylko, że ja się boję biegać, wstydzę itd. Do niedawna byłem dość chudy, może troche brzuszka mialem, ale ogolnie nie bylo tego widac i na twarzy bylem chudy.
Teraz cala twarz opuchnieta, brzuch i "piersi".

Robie pompki jak nikogo nie ma w pokoju (akademik niestety) i moze cos to zmieni na piersi (zmiana ksztaltu na lekko kwadratowy juz jest), ale reszta nie bardzo.

przez miko84 17 mar 2014, 16:06
TakiTaki wzrost piersi u mężczyzn może być związany ze wzrostem prolaktyny, a z tego co wiem to paroksetyna może ją zwiększać. Tak czy owak dieta i ruch wskazane.
miko84

przez forfiter 17 mar 2014, 16:27
to jak paro zwieksza prolaktyne to zmniejsza wydzielanie dopaminy? regularna masturbacja tez ponoc wydziela sporo prolaktyny, ale nie wiem na szczescie niemam meskich piersi
Paroksetyna 20mg

przez miko84 17 mar 2014, 17:01
Głównym źródłem wzrostu prolaktyny jest zmniejszenie transmisji dopaminergicznej. Resztę dopowiedz sobie sam. Paroksetyna i inne SSRI (poza sertraliną, która ma dodatkowe działanie dopaminowe) zazwyczaj zwiększają prolaktynę. Wpływ SSRI na dopaminę jakiś być musi, bo częste są zaburzenia seksualne (nie mam na myśli opóźnienia szczytowania). Co do masturbacji, to nie jest to dziwne, bo po każdym "szczytowaniu" spada dopamina a rośnie prolaktyna. Gdyby tak nie było to po odbyciu stosunku nie dałoby się rady wrócić do innych zajęć, jak zdobywanie pokarmu czy praca. "Zajechałbyś" się na śmierć...
miko84

przez Dark Knight 17 mar 2014, 17:10
więc czemu neuroleptyki w małych dawkach też zwiększają poziom prolaktyny skoro wpływają na dopaminę

przez forfiter 17 mar 2014, 17:29
no i po sertralinie czesc osob tez narzeka na libido ;p
Paroksetyna 20mg

przez miko84 17 mar 2014, 17:55
Dark Knight bo każdy neuroleptyk blokuje dopaminę, takie jest zresztą jego zadanie. Czy bierzesz małą dawkę czy dużą blok D2 występuje.

forfiter bo mimo, że sertralina ma pewne działanie dopaminowe to jest i tak silnym lekiem serotoninowym. Zresztą nikt Ci nie da gwarancji, że Ci nie podniesie prolaktyny. Ale w porównaniu z innymi SSRI sertralina stosunkowo najmniej "miesza" w sprawach libido.
miko84

przez sylvek 17 mar 2014, 19:17
TakiTaki napisał(a):Ja mam problem z nadwagą i wzrostem piersi po Rexetinie. Dodatkowo nic mi się nie chce, tylko bym spał.

Mówiłem o tym pani psychiatrze ale wg niej powinienem pobiegać i po problemie, tylko, że ja się boję biegać, wstydzę itd. Do niedawna byłem dość chudy, może troche brzuszka mialem, ale ogolnie nie bylo tego widac i na twarzy bylem chudy.
Teraz cala twarz opuchnieta, brzuch i "piersi".

Robie pompki jak nikogo nie ma w pokoju (akademik niestety) i moze cos to zmieni na piersi (zmiana ksztaltu na lekko kwadratowy juz jest), ale reszta nie bardzo.

mozesz sprobowac sfd-owski sposób na wysoki PRL czyli wysoka dawke b6. Do tego trening, preferowany siłowy z ćwiczeniami złozonymi typu martwy ciąg, przysiady, brzuszki, pompki, wszystko w jednej sesji. Jak nie masz sprzetu to pierwsze cwiczenie mozesz olać.

przyrost tkanki tłuszczowej piersi czyli ginekomastie powoduje takze wysoki poziom estrogenów względemu androgenów. W większosci przypadkow odpowiada za to nadmierna aktywnośc enzymu aromatazy która jest wprost proporcjonalna do objętości tk. tłuczowej, szczególnie na brzuchu. Jak chcesz to wyeliminowac to nie masz innego wyjścia jak schudnąć. Jak ci sie spieszy to polecam diete low carb, dwa tygodnie z ładowaniem węgli w weekandy i bedzie po problemie (wiecej info SFD).

przez forfiter 17 mar 2014, 21:03
sylvek, wow dobre informacje, odkad biore leki to zauwazylem zmiane taka, ze kiedys bylem suchy poprostu ze znikomym procentem tkanki tluszczowej, a teraz waze tyle samo ale z tkanka szczegolnie na brzuchu wlasnie. Miesnie sporo waza ale napakowany to ja zdecydowanie nie bylem :roll:
Paroksetyna 20mg

Sortuj wg