PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez miko84 15 mar 2014, 13:55
Po pierwsze, moim zdaniem, bez sensu jest branie leków których główny mechanizm to blokowanie dopaminy, w celu zwiększenia jej transmisji. Blokada autoreceptorów dopaminy i owszem może wystąpić, ale jest to działanie które dość szybko przechodzi bo następują zmiany receptorowe. Poza tym te leki blokują dopaminę, co widać po wzroście prolaktyny, a jest to bardzo czuły wskaźnik blokady transmisji dopaminergicznej (przypomnę, że zbija się prolaktynę agonistami receptorów dopaminergicznych).

Jeśli chce się zwiększyć transmisję dopaminergiczną to już lepsze są leki typu bupropion, selegilina, nawet tianeptyna w pewien sposób działa dopaminowo. Ew. metylofenidat (jeśli komuś uda się go "załatwić").

Osobiście brałem metylofenidat, bupropion, selegilinę, tianeptynę. Brałem też neuroleptyki i dopaminy z nich nie czułem wcale :pirate:
miko84

przez lunatic 15 mar 2014, 13:58
Ja bralem kiedys amantadyne

-- 15 mar 2014, 12:59 --

Ale za krotko zeby cos powiedziec o dzialaniu,arytmie po niej mialem i odstawilem

przez miko84 15 mar 2014, 14:04
Amantadyna też jest jakimś wyjściem. Problem z lekami dopaminowymi jest taki, że jak są zbyt silne (jak amineptyna) to uzależniają. Niektórzy narzekają, że np. bupropion jest zbyt słaby dopaminowo. No ale jakby był silniejszy to mógłby prowadzić do uzależnień i szybko by został wycofany.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 15 mar 2014, 14:07
Mi tam wystarczalo dzialanie dopaminowe sertraliny,bylo optymalne,nie za slabe nie za silne

przez miko84 15 mar 2014, 14:08
Sertralina też jest dobra, bo nie działa na noradrenalinę. Chociaż to bardzo silny lek serotoninowy (trzeci w sile, po paroksetynie i klomipraminie).
miko84

przez Popiół 15 mar 2014, 14:11
Ano właśnie, taki niby pro dopaminowy sulpiryd a prolaktyne potrafi wywalić w orbity.
Popiół

przez Dark Knight 15 mar 2014, 14:17
Na sercie bylo calkiem ok wiecej checi tak piszecie moze to dzialanie na dopamine lecz leki i natretne mysli wciaz wystepowaly teraz juz ten lek jest u mnie spalony bo bralem go bardzo dlugo i watpie zeby znowu zadzialal skoro uwazass ze neuroleptyk to kiepskie rozwiazanie to moze faktycznie sprobuje selegiliny

przez Popiół 15 mar 2014, 14:28
Na seligilinie strasznie senny byłem (może za duża dawka) ale długo tego leku nie brałem.
Popiół

przez forfiter 15 mar 2014, 15:26
ostatnio bylem zmuszony sie troche uspolecznic bo lezalem w szpitalu i musialem ciagle z kims gadac :blabla: albo ciagle ktos sie na mnie gapil i powiem, ze na paro dobrze sie czulem w takiej sytuacji poza momentami gdzie brakowalo mi totalnie luzu sztywny kark i trzesace sie rece ;/ i jeszcze skaczace powieki grr
Paroksetyna 20mg

przez Marian_Paździoch 16 mar 2014, 16:54
Dupa zbita, psia mać. 20mg muli mnie i nie mam ochoty na najmniejszy ruch ręką. A natręctwa jak były tak są, bo 20mg to za mała dawka na NN. Jak zacznę brać większą, będę człowiekiem zombie i stanę się jak kot: jedzenie, spanie, jedzenie, spanie. Taki ze mnie będzie pożytek. Do tego anhedonia poziom pro.
Nie zostaje mi nic innego niż załatwiać na lewo fluoksetynę i brać ją w mega dawce. Aktywizuje i czasami jest strzałem w dziesiątkę jak chodzi o natręctwa. Dołożenie miansy czy mirty do paro nie eliminuje zamuły. A brzuch mi rośnie w ch*j i nici z robienia rzeźby. Będę próbował brać max dawkę fluo i mirtę na sen, bez niej nie potrafię spać. Nie wiem, jestem w dupie, doradźcie coś...
Marian_Paździoch

przez wisnia80 16 mar 2014, 17:00
Marian_Paździoch napisał(a):. Nie wiem, jestem w dupie, doradźcie coś...

Ja doradzę. Ponieważ jako nieliczny, jestem spoza "układu".
Szukałbym innych sposobów jak leki. Nie wiem dlaczego niektórzy ślepo wierzą, że "dropsy" zrobią dla nich cuda. To co tu czytam czasem: wymiana/handel lekami, podnoszenie/zmniejszanie sobie samemu dawek, robienie mixów z kilku leków na raz itp. itd. Włos się normalnie na łbie jeży. :mrgreen:

przez Marian_Paździoch 16 mar 2014, 17:04
Jestem na czwartej terapii i uj z tego. Próbowałem już wszystkich nurtów psychoterapii, nie działają.

-- 16 mar 2014, 16:07 --

Aaa no i była też sertralina na NN. Trochę sobie z nią radziła, ale dręczyła mnie akatyzja.
Marian_Paździoch

przez wisnia80 16 mar 2014, 17:07
Marian_Paździoch napisał(a):Jestem na czwartej terapii i uj z tego. Próbowałem już wszystkich nurtów psychoterapii, nie działają.

Nie miałem na myśli terapii. Znajdź sobie jakieś hobby. :mrgreen:

przez Lord Kapucyn 16 mar 2014, 17:09
Nie nie rozbrajaj mnie. Chorobę afektywną dwubiegunową i OCD chcesz leczyć... hobby? Masz w ogóle jakiekolwiek pojęcie o tych zaburzeniach?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Sortuj wg