PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez nika_44 08 mar 2014, 18:36
Witam!
Chciałabym się poradzić. Od dawien dawna cierpię na nerwicę lękową. Doszła również depresja. Kiedyś leczyłam się clonami, czułam się bardzo dobrze, jak każdy, kto przyjmowal ten lek. Od dwoch lat nie przyjmuje klona. Zomiren i fluoxetin pomógł mi w miarę bezbolesne wyjść. Obecnie przyjmuję 20 mg rexetin i 0,5 mg zomirenu. Odnoszę wrażenie, że dawki są za małe (chyba?) bo czuję lęk, niepokój, a do tego mało mówię. Pewnie małomówna kobieta to skarb, ale mi to przeszkadza. Do tego wciąż jestem zdenerwowana, męczy mnie, gdy ktoś dużo mówi. A raczej nie mogę się skupić na dłuższej gadce. Co ze mną jest? Może zmienić rexetin na inny lek przeciwdepresyjny? Może zwiększyć dawkę?

przez Marian_Paździoch 08 mar 2014, 18:57
Zanim zmienisz lek, dobrze jest wypróbować go w większej dawce. Zomirenu nie zwiększaj i staraj się nie brać regularnie, bo uzależnia.
Marian_Paździoch

przez grzesiek85xxx 08 mar 2014, 19:01
Mieliscie racje-warto bylo sie pomeczyc leki chyba zaczely powoli dzialac-lęki sa mniejsze bardziej optymistycznie patrze na problemy poprostu tak mi lzej. Dziekuje wszystkim za wsparcie

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sylvek 08 mar 2014, 19:42
Tańczący z lękami napisał(a):DarkPassenger, ja podejrzewam, że właśnie blokowanie rec NMDA, AMPA może dawać właśnie tą relaksację i odprężenie, ale widzę, że jego działanie jest bardzo szerokie, stąd znajduje uznanie u wielu ludzi, którzy preferują leczenie nawet o 6 rano pod sklepem spożywczym

Niekoniecznie. Mimo ze glutaminiam to neurotransmiter pobudzający nie oznacza to od razu ze jego zwiekszony/zmniejszony poziom działa odpowiednio stymulująco/sedująco na organizm człowieka. Receptory NMDA i AMPA znajdują się też np na interneuronach GABA. Zmniejszenie ich aktywności przez antagonizm NMDA skutkuje obniżeniem aktywności neuronu i w konsekswencji ogranicza wydzielanie GABA np w podwzgórzu. Dlatego też niewielka dawka silnego antagonisty (lub duża słabego) działa stymulująco co widać na przykładzie ketaminy/mxe/dxm. Wraz ze wzrostem siły anagonizmu NMDA stymulacja stopniowo ustępuje miejsca spowolnieniu psychoruchowemu aż do śpiączki włącznie.

To bzdura ze alkohol ze względu na swój antagonizm NMDA ma w jakiejkolwiek dawce działanie antydepresjne, pobodnie zresztą jak memantyna i pochodne. Zeby antagonista NMDA zadziałał jak LPD musi spełniać dwa warunki. 1) Wykazać bardzo silny antagonizm NMDA, konieczny do zajścia zmian adaptacyjnych 2) nie może antagonizować AMPA. Alko nie spełnia żadnego z nich.

Trochę inaczej jest jak takiego antagoniste bierze się codziennie i jest się na ciągłym haju/dysocjacji. Z tym ze to ni ch*uja jest bezpieczne i moze się skończyć dla takiego pacjenta gorzej niz tkwienie w ostrej depresji z derealizacją i innymi bajerami.

przez freda 08 mar 2014, 19:59
grzesiek85xxx, a uwierz,że będzie jeszcze lepiej :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez elfrid 08 mar 2014, 20:27
freda, widzę, że jesteś fanką paro. Przeszły te uboki o których pisałaś? O ile dobrze pamiętam kiedyś chciałaś zmienić na sertralinę?
pregabalina, wenlafaksyna

przez forfiter 08 mar 2014, 22:11
nika_44, Twoja historia jest bardzo podobna do mojej, w sumie to identyczna i też jestem na etapie paroksetyny. Doradzic Ci moge zrobienie morfologii, bo zganialem zle samopoczucie na leki, a okazało się, że mój poziom żelaza w organiźmie jest prawie zerowy. Co powodowało całą game objawów, permanentne zmęczenie, brak koncentracji, apatia, nawet węch prawie całkowicie straciłem, ale to nie wiem czy przez anemie ;o z objawów anemicznych to jeszcze, straszna delikatność taka dziewczynka się ze mnie zrobiła, wrażliwość na światło dzwięki i glupie gadki ale to ostatnie to juz mam chyba fabrycznie. pozdro ;p
Paroksetyna 20mg

przez magnolia84 08 mar 2014, 23:09
freda napisał(a):grzesiek85xxx, a uwierz,że będzie jeszcze lepiej :D

albo zjazd :pirate:
magnolia84

przez hania33 08 mar 2014, 23:11
magnolia84, Dlaczego niby? :shock:
Nikt mi nie będzie mówił jak mam żyć bo nikt za mnie nie umrze.

Obrazek

przez magnolia84 08 mar 2014, 23:14
hania33, pierwsze miesiące są super, a później coraz częściej zdarzają się doły, a nawet i kratery. Dodać jeszcze do tego spłycony afekt i brak motywacji....
magnolia84

przez hania33 08 mar 2014, 23:16
magnolia84, Ile juz bierzesz? u mnie ok jakos.

Obrazek

przez magnolia84 08 mar 2014, 23:25
hania33, w kwietniu będzie rok. W sumie nie jest aż tak źle, ale mam porównanie do innych leków. W każdym razie paroksetyna zrobiła, co do niej należało i za jakiś czas trzeba będzie się z nią pożegnać.
magnolia84

przez Dark Knight 08 mar 2014, 23:33
Ja już nie mam pojęcia o co poprosić lekarza na następnej wizycie nigdy nie próbowałem klona podobno świetny na lęki

przez hania33 08 mar 2014, 23:34
magnolia84, to moj pierwszy taki lek, porownania nie mam.

Obrazek

Sortuj wg