PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Kalebx3 07 mar 2014, 21:40
myślę że połączenie dwóch SSRI musi już w końcu zadziałać przeciwlękowo i dodać chęci do życia

eche , musi to na Kijowskiej Rusi . U mnie to był skuteczny niewypał , czego Tobie nie życzę . Będziesz się na tym Mixie jeszcze bardziej męczyl niż na samym Paro .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez forfiter 07 mar 2014, 21:59
a macie po tych neuroleptykach taki jak gdyby odczuwalny zmieniony stan swiadomosci?
Paroksetyna 20mg

przez nerwosol-men 07 mar 2014, 22:11
forfiter, nie mam lącze paro i chlora i uważam to połączenie za kozackie
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez forfiter 07 mar 2014, 22:43
nerwosol-men, to wnioskuje, ze po samej paro taki ucieszony z efektu nie byles? ;d
Paroksetyna 20mg

przez nerwosol-men 07 mar 2014, 22:45
forfiter, no pierwszych 3 miesiacach miałem dobrego kopa naprawdę jak petrada potem jakaś dupa zapanowała i wrzucałem też chlora żeby się przymulić trochę i lepiej spać
Załóż wy­god­ne bu­ty, bo masz do przejścia całe życie... Obrazek

http://www.poomoc.pl

przez Dark Knight 08 mar 2014, 07:28
magnolia84, uważasz że lepiej sprawdzi się wenla niż fluo ?? a może fluo + wenla co myślicie o takim miksie ?? mirta i neuroleptyki odpadają z podwodu zwiększenia masy ciała nie moge sobie pozwolić na kolejne kilogramy

przez freda 08 mar 2014, 10:49
elfrid, czy przekonałeś się do paro,chyba trochę już bierzesz?jak samopoczucie na tym miksie,no i jakie dawki zażywasz?
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez miko84 08 mar 2014, 11:10
Tańczący z lękami paroksetyna ma działanie antycholinergiczne - blokuje receptory muskarynowe.
miko84

przez Marian_Paździoch 08 mar 2014, 11:15
Przechodząc z paro na wenlę, a robiłem to stopniowo, czułem się chyba najlepiej z całej mojej kariery psychiatrycznej. Powoli odstawiałem paro i powoli dodawałem wenlę. Już miałem wrażenie, że wszystkie objawy zniknęły. Tak więc pewnie połączenie tych dwóch leków dobrze by na mnie działało ;) Ale w życiu nikt mi tego nie przepisze.

-- 08 mar 2014, 10:16 --

miko84, te wszystkie nazwy które wymieniasz dla 90% forumowiczów są obce ;)
Marian_Paździoch

przez miko84 08 mar 2014, 11:22
Marian_Paździoch ale tańczący wie o co chodzi ;)
miko84

przez Tańczący z lękami 08 mar 2014, 11:46
miko84 napisał(a):Tańczący z lękami paroksetyna ma działanie antycholinergiczne - blokuje receptory muskarynowe.

czyli cytując wikipedię: "działanie przeciwne do acetylocholiny" a więc rozszerzenie źrenic, suchość w ustach, pobudzenie układu sympatycznego (czyli działanie niezbyt dobre dla nerwicowców?). Jak rozumiem a nie jestem znawcą i moja wiedza jest mała -antidotum na takie niezdrowe pobudzenie może być np lecytyna i agoniści rec muskarynowych?
Ponadto działanie antycholinergiczne, które ma paro predysponuje do podnoszenia ciśnienia, tak?
Czyli reasumując działanie antycholinergiczne nie jest działaniem sedatywnym a pobudzającym? Przynajmniej wg tego co jest napisane na wikipedii
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 08 mar 2014, 12:05
freda napisał(a):elfrid, czy przekonałeś się do paro,chyba trochę już bierzesz?jak samopoczucie na tym miksie,no i jakie dawki zażywasz?

Brałem, w czasie przeszłym, paro z kwetiapiną, ale lekarka kazała zmienić paro na lamo. Musiałem gdzieś wcześniej źle napisać. Paro podobnie jak wszystkie inne antydepresanty wywołuje u mnie pobudzenie psychomotoryczne i silne wahania nastroju.
Jeśli już to paro brałbym jako przeciwlękowy dodatek w dawce nie większej niż 10mg
Ostatnio edytowano 08 mar 2014, 12:06 przez elfrid, łącznie edytowano 1 raz
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 08 mar 2014, 12:06
Tańczący z lękami suchość w ustach tak, pobudzenie układu sympatycznego nie bardzo, większość antycholinergików uspokaja (patrz bellergot), powszechna jest sedacja, dlatego paroksetyna to najbardziej sedujący z SSRI. Co do ciśnienia to silne leki antycholinergiczne mogą je podnosić w oku i to jest u predysponowanych na jaskrę niebezpieczne. Ale paroksetyna jest stosunkowo słabym antycholinergikiem - dużo silniejsze są leki trójpierścieniowe (najsilniejsza jest amitryptylina) i np. olanzapina.

Działanie antycholinergiczne nie jest działaniem pobudzającym. Antycholinergiki powodują ogólną zmułę i pewne zaburzenia koordynacji oraz senność (senność na paro to głównie z tego powodu).

Są pewne hipotezy na temat nadaktywności acetylocholiny w pewnych typach depresji. Jej zwiększanie (np. przez leki blokujące jej rozpad) u predysponowanych osób prowadzi to objawów depresyjnych. Jej blokowanie przez leki antycholinergiczne u pewnych osób może przynieść korzystne działanie uspokajające i pewne przeciwdepresyjne (np. testy wykazujące szybkie działanie przeciwdepresyjne skopolaminy). Dlatego też leki trójpierścieniowe mogą się u pewnych osób okazać skuteczniejsze od leków pozbawionych tego działania.
miko84

przez Tańczący z lękami 08 mar 2014, 12:14
miko84, wikipedia temu przeczy http://pl.wikipedia.org/wiki/Cholinolityki
efekty działania antycholinergicznego to również pobudzenie psychomotoryczne a jako odtrutkę na zbyt duże pobudzenie w tym majaczenie radzi się podawanie leków blokujących rec D2, czyli neurolepów. Śmiem twierdzić, że w kwestii tej wiedzy działanie antycholinergiczne jest działaniem ewidentnie pobudzającym a nie sedatywnym. Oczywiście paro może mieć je bardzo niewielkie.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg