PAROKSETYNA (Seroxat,Xetanor,Arketis,Paxtin,Rexetin,Parogen)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy paroksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
238
69%

Nie
61
18%

Zaszkodziła
45
13%

Liczba głosów : 344

przez Luki_Nerwusik 28 lut 2014, 10:47
woowoo
Ciekawe pytanie.
Nikt nie wie, co nam przyniesie życie. Może jutro już nas nie będzie? Liczy się tylko dzisiejszy dzień i dziś żyjmy tak, żeby zapewnić sobie lepsze jutro.
Nie odkładałbym ważnych decyzji, tylko z powodu nerwicy. Sam zdecydowałem się na drugie dziecko, mam kredyt na 30 lat i staram się żyć normalnie. Na razie daję radę. A co będzie dalej, Bóg jeden wie.
Luki_Nerwusik

przez freda 28 lut 2014, 11:15
Luki_Nerwusik, ja drugie dziecko urodziłam w przerwie między braniem leków,tzn.na początku brałam,ale to już inna para kaloszy.wychowywałam małe dziecko między atakami nerwicy.jestem chora,ale nigdy nie zrezygnowałabym z dzieci,domu,rodziny.zobowiązania pomagają mi w chorobie.daję radę,jak Bóg pozwoli to będzie dobrze.wszystko trzeba przeżyć,choć nie jest lekko :D

-- 28 lut 2014, 10:17 --

magnolia84 napisał(a):Kupiłam dziś zamiennik Seroxatu - Parogen (sama wybrałam go spośród zamienników). Jutro rano zaczynam. Mam nadzieję, że mnie nie potelepie :P

podziel się swoimi doznaniami,bo też niebawem chcę przejść na coś tańszego ;)
A już myślałam,że ją pokonałam...

Benzodiazepiny

przez grzesiek85xxx 28 lut 2014, 12:13
Witam jestem tu nowy. Bylem wczoraj na wizycie u psychiatry. Stwierdzila ze mam poczatki depresji polaczone z silnymi stanami lekowymi. Przepisala mi Paroxinor 20mg-4 dni 1/4 tal 2 tyg 1/2 tab pozniej 1 tab w razie jakby bylo za silne wrocic do 1/2tab. Mam to brac rano oraz Cloranxen 1/2 lub 1 tab na noc. Jestem zapisany na kolejna wizyte oraz wizyte u psychologa. Poki co dzis wzialem 1/4 tab Paroxinor. Moze macie jakies sugestie czy to dziala jak co itp? Z gory dziekuje za pomoc

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez magnolia84 28 lut 2014, 12:24
to tylko ja chudnę na paroksetynie? :shock:
magnolia84

przez freda 28 lut 2014, 12:43
grzesiek85xxx, pewnie,że działa.to dobry lek.początki mogą być nieciekawe.powodzenia :D
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez grzesiek85xxx 28 lut 2014, 13:19
No mam nadzieje ze jeszcze w polaczeniu z terapia wyde z tego. Nie sadzilem nigdy ze to moze byc az tak ciezkie i to ze ludzie nie potrafia tego zrozumiec teraz prawde mowiac mnie dziwi chociaz jeszcze niedawno sam taki bylem

przez Luki_Nerwusik 28 lut 2014, 13:29
Bo nerwicy, czy depresji nie zrozumie ten, kto tego nie doświadczył.
Rok temu śmiałem się z depresji, myślałem że ludzie sobie to wmawiają. Uważałem, że psycholog jest dla wariatów i to takie sranie w banie.
Życie jest cholernie przewrotne. Dziś sam się leczę i chodzę na psychoterapię, bo sam nie byłem w stanie sobie poradzić z nerwicą. Wręcz błagałem psychologa o pomoc, bo nie dawałem sobie rady z własną głową.
Luki_Nerwusik

przez magnolia84 28 lut 2014, 13:40
Myślałam podobnie w liceum, aż do momentu, kiedy w III klasie mnie to spotkało. Kiedy dostałam skierowanie od lekarza rodzinnego do psychiatry wyszłam z gabinetu totalnie załamana i zszokowana, bo jak to? Ja u psychiatry??? Pamiętam jak siedziałam na poczekalni do psychiatry wyłączona i przerażona. Miałam ochotę krzyknąć tamtym ludziom, czekającym na swoją kolej, że to oni są walnięci, a nie ja i że to jakaś cholerna pomyłka. Jednak było już za późno, bo przyszła moja kolej i stało się. Pierwsza wizyta i leki... I tak do dziś, z remisjami. Są chwile, kiedy nawet nie mam nic przeciwko byciu inną... ale są też momenty, kiedy zazdroszczę tym zdrowym i mam chęć na płacz, skargi i krzyk...
magnolia84

przez Kokojoko 28 lut 2014, 13:45
magnolia84, ja od dziecka, po tym co mi fundowala matka, wiedzialam, ze wyladuje w koncu u psychiatry i zaluje, ze stalo sie to tak pozno... Gdyby stalo sie to wczesniej, uniknelabym wielu powaznych bledow, ktore popelnilam...
A z nerwica i depresja mialam kontakt od malego, wiec to dla mnie nic niezwyklego. Najpierw moja matka chorowala i wyzywala sie na mnie, pozniej ja zachorowalam.
Kokojoko

przez magnolia84 28 lut 2014, 13:49
Kokojoko, ja chyba nie podejrzewałam, że skończę u psychiatry, mimo tego, że miałam sporo okropnych doświadczeń za dzieciaka, a mój ojciec od kiedy sięgam pamięcią jest alkoholikiem. Uświadomiłam to sobie dopiero na pierwszej wizycie u psychiatry.
magnolia84

przez Luki_Nerwusik 28 lut 2014, 13:54
Ja u psychiatry? Nigdy bym w to nie uwierzył. Prędzej w zęby bym dał, temu kto by mnie tam pokierował.
Wydawało mi się, że całe życie mam pod kontrolą. Zawsze opanowany i pociągający za sznurki własnego losu. Jeden dzień, jeden atak paniki i z podkulonym ogonem, grzecznie siadłem w poczekalni do psycha.
Luki_Nerwusik

przez depas 28 lut 2014, 14:07
Ooo, ja od zawsze wiedziałem że coś jest nie tak ze mną i moją rodziną zresztą też, i było dla mnie oczywiste że prędzej czy później wyląduje w gabinecie psychiatrycznym. A już w ostatniej klasie podstawówki i na początku liceum wiedziałem że muszę tam trafić jak najszybciej. Niestety, wtedy lekarka nie potrafiła mi pomóc, ale też mi brakowało dyscypliny żeby brać leki odpowiednio długo, co chwila odstawiałem i szedłem po nowe bo "te nie działają"...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez magnolia84 28 lut 2014, 14:13
Ja jednak wolałabym nie mieć tej świadomości będąc jeszcze dzieckiem i tak jak napisałam wyżej - nie miałam jej.
Za młodu byłam silną i temperamentną osobą. Stawałam w obronie mamy przed atakami psychicznymi i fizycznymi ojca. Ona stawała też w mojej obronie. Jako jedynaczka, musiałam sobie radzić z tym w pojedynkę.
Jeżeli chodzi o mój pierwszy lek, to okazał się najlepszym na jaki mogłam trafić. Czułam się po nim nawet lepiej, niż kiedy byłam jeszcze zdrowa :D Później był już inny psychiatra i tony innych, od czapy przepisywanych i zupełnie nietrafionych leków, aż do kwietnia ubiegłego roku
magnolia84

przez Luki_Nerwusik 28 lut 2014, 14:20
Ta, paro to debeściak, stawia na nogi, choć nie wszystko staje jak przedtem :) Mnie nie dotyczy! :D
Luki_Nerwusik

Sortuj wg